Instagram’da Online Görünmek Nasıl Gizlenir?

Uzun zamandır Instagram, sosyal olarak zaman geçirebileceğiniz sayılı platformlar arasında güvenli bir alan olmuştur. Uygulamayı kullanmaya devam edebilir ve beğenmediğiniz ya da herhangi bir fotoğraf yayınlamadığınız sürece, kalp içeriğinizi kaydırılabildiğiniz gibi, arkadaşınızla mesajlaşmadan, Instagram’ı takip edebilirdiniz ancak onlar sizi göremezdi.

Ancak Instagram, Facebook, WhatsApp ve Messenger’ın kullanıcıların izlerini takip etmeye karar verdi. Bu özellik, bazı çevrimiçi reklamları sonlandırırken arkadaşlarınıza kusursuz bir şekilde filtrelenmiş olarak kontrol edilmenizi sağlıyor.

Kötü haber değil, bu bilgiler yalnızca Instagram hikayesinde özel olarak mesaj gönderdiğiniz veya etiketlediğiniz kişilerle paylaşılıyor ve daha da iyisini seçebilirsiniz.

Görünürlüğü İptal Etmek

Gerçekten hiç kimsenin Instagram’da ne sıklıkta olduğunu bilmenizi istemiyorsanız, ‘son aktif’ özelliğini kapatmak yalnızca profil sayfanıza giderek ‘Seçenekler’ menüsüne giderek ilgilidir.

Sağ üst köşedeki kendi profilindeki üç dikey düğmeye basarak Android’de bunu elde edebilirsiniz; iOS’ta ‘Profilini Düzenle’nin yanında bir dişli simgesi görürsünüz, bu düğmeye basmanız gerekecektir.

instagramda online gorunmek nasil gizlenir - Instagram'da Online Görünmek Nasıl Gizlenir?

Buradan, ‘Etkinlik Durumunu Göster‘ öğesinin yarıya kadar indirilmesi için bir geçiş bulacağınız ayarlara ilerleyebilirsiniz. Durumun şart koştuğu panik ile kapatın ve sorununuz çözülür. Kendi faaliyet durumunuzu kapattığınızda, başkalarının da göremediğiniz ancak bize yapılan adil bir ticaret gibi gözüktüğü unutulmamalıdır.

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

papyon 256x165 - Papyon Kapandı

Papyon Kapandı

Papyon.com Yemeksepeti bünyesinde yer alan, açıldığı günlerde oldukça ses getiren online rezervasyon uygulaması papyon.com da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir