Papyon Kapandı

Yazı Başlıkları

Papyon.com

Yemeksepeti bünyesinde yer alan, açıldığı günlerde oldukça ses getiren online rezervasyon uygulaması papyon.com da kepenk kapattı. Hatırlayacağımız üzere Yemeksepeti bünyesinde yer alan irmik.com ve lokum.com da kapanan projeler arasında yer alıyordu. Papyon.com, bünyesinde yer alan restoranlar için online rezervasyon alan, menüleri ve restoranlar hakkında bilgileri barındıran bir içeriğe sahipti.

papyoncom kapandi - Papyon Kapandı
PapyonCom

Papyon.com Kapandı

Online rezervasyon alan pekçok uygulama ve web sitesi olmasına, bu projelerin talep görmesine rağmen papyon.com un neden kapandığına dair net bir açıklama yapılmamış. Anasayfada yapılan açıklama şu şekilde:

 

“Bugüne kadar 30,000’i aşkın rezervasyona aracılık ederek siz lezzet düşkünlerini İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve Bodrum’un en ayrıcalıklı restoranlarıyla buluşturan Papyon.com, yayın hayatına veda ediyor. Bu dönemde bizlere eşlik eden tüm restoranlarımıza ve değerli kullanıcılarımıza teşekkür ederiz.” Papyon Ekibi

 

Papyon genel olarak bakıldığında zomatoyu andıran bir yapıya sahipti. Ancak pek kullanıcı dostu olmayan bir arayüze sahip olması dışında, samimiyet barındırmayan bir web sitesi olduğu için şahsen benim ilgimi çekmedi. Konu/içeriğe göre restoranların sıralanmasını bir avantaj olarak düşünebiliriz ancak bu sıralamalar da toplumun geneline hitap etmek dışında zaten İstanbul’un en lüks restoranlarından oluşmaktaydı. Çok basit bir örnekle, İstanbulda kahvaltı yapılacak yerleri araştırdığımda karşıma 5 yıldızlı oteller ya da bu standartlarda fiyatlar sunan restoranlar çıkıyordu. Ancak diğer rezervasyon siteleri ya da zomato yu ele aldığımızda her bütçe/kişiye göre restoranlar ile karşılaşmak mümkün.

Hakkında emre

www.zahiridunya.net

Bunları da okuyun

Instagram Takipçi

Instagram Takipçi Hilesi

Instagram Takipçi Hilesi Facebook ve twitter a göre daha geriden gelen ama en popüler sosyal …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir