Sosyal Medya Ünlüleri/Fenomenleri Kimler?

Sosyal Medya Ünlüleri/Fenomenleri Kimler?

Sosyal medyaya ilişkin yapılan bazı araştırmalar sonucunda sanal medyada en çok beğenilen ve takip edilen ünlülerin isimleri belli oldu. Peki, bu araştırmalarda en çok takip edilen sosyal medya ünlüleri kimler?

Özellikle değişen ve gelişen teknoloji ve internet hizmetleri sonrası popülerliğin sanal dünyaya, en önemlisi sosyal ağlara kaydığının fark eden ünlüler yönünü bu alana çevirmiş durumda. Sosyal medya incelemeleri ile bilinen SocialBakers sitesinin bulunduğu çıkarımlar ise konu ile alakalı yeni verileri gün yüzüne çıkarıyor. Buna göre popüler medya olan Facebook ve Twitter’ı inceleme altına alan bu ekip en çok beğenilen ve takip edilen bazı ünlüleri sıraladı.

En çok beğenilen sosyal medya ünlüsü

Araştırmalara göre Facebook hesaplarından en beğenilen isim rap dünyasının bilinen ismi Eminem. Sanatçının facebook sayfası günümüzde 60 milyon civarında bir beğeni kitlesine sahip iken her gün 27 bin ve bir haftada 190 bin, ayda ise 1 milyondan fazla beğeni almaya ve bu beğenileri arttırmaya devam ediyor.

Diğer çok beğenilen sosyal medya ünlüleri

Eminem rap sanatçısının hemen arkasından 59 milyona yakın beğeni kitlesi ile genç ve güzel pop şarkıcısı Rihanna geliyor. Üçüncü olarak 53 milyon hayran kitlesi ile sanal dünyada ki popülerliği ile dikkat çeken ve kendine ait bir sosyal ağ açan Lady Gaga bulunur iken, bir aşama gerisinde 53 milyon hayran kitlesine sahip Shakira sanatçısı bulunuyor.

Twitter’da ise durum daha farklı. Birinciliğin sahibi 27 milyon gibi yüksek bir takipçi sayısı ile Lady Gaga, sıralamanın hemen devamında ise 25 milyonu aşkın takipçi ile genellikle genç kızların yoğun beğeni gösterdiği Justin Bieber, 24 milyon ile Katy Perry ve 23 milyon oranı ile ünlü şarkıcı Rihanna geliyor.

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

papyon 256x165 - Papyon Kapandı

Papyon Kapandı

Papyon.com Yemeksepeti bünyesinde yer alan, açıldığı günlerde oldukça ses getiren online rezervasyon uygulaması papyon.com da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir