Anasayfa » Alışveriş » Aliexpress » Aliexpress Sipariş Durumları
Aliexpress Kargo Sorgulama

Aliexpress Sipariş Durumları

aliexpress-sipariş-durumlariMerhaba, bu yazımızda birçoğumuzun merak ettiği ve çözüm bulamadığı Aliexpress sipariş durumları hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Siparişiniz durumu hakkında aşağıdaki listeyi inceleyerek siparişinizin o an ki durumunu sorgulayabilirsiniz.

Sipariş durumları Türkçe ve Ingilizce karşılıkları ile beraber gösterilmektedir. Konu ile ilgi merak ettiğiniz farklı sorunlarınız var ise yazımızın hemen altında yer alan yorum panelini kullanarak tarafımıza iletebilirsiniz.

Awaiting Payment (Ödeme Bekleniyor)
Sepetinize eklemiş olduğunuz ve sipariş konumuna düşen, ancak ödemesini henüz tamamlamadığınız siparişlerin karşılığı olarak gösterilen sipariş durumudur.

Awaiting Cancellation (İptal Bekleniyor)
Sipariş etmiş olduğunuz, ancak herhangi bir nedenden dolayı satıcıdan ya da Aliexpress yetkililerinden ilgili sipariş için iptal talebinde bulunduğunuz ve talebinizin henüz onaylanmadığı siparişlerin karşılığı olarak gösterilen sipariş durumudur.

Awaiting Shipment (Gönderi Bekleniyor)
Sipariş etmiş olduğunuz, ancak satıcı tarafından henüz kargolama işlemi yapılmayan siparişler için gösterilen sipariş durumudur.

Partial Shipment (Kısmi Gönderi)
Örneğin aynı satıcıdan sipariş etmiş olduğunuz 3 ürün var ise ve de satıcı 3 ürün yerine 1 ya da 2 tanesini kargoya verdiği siparişleri göstermek için kullanılan sipariş durumudur.

Good Awaiting Acceptance (Mal Kabul Bekleniyor)
Sipariş etmiş olduğunuz ve satıcı tarafından kargolama işleminin başarı ile tamamlandığı siparişlerdir. Bu kapsamda ürünün size ulaşana kadar yani ürünün sizin tarafınızdan teslim alınan kadar geçerli olan sipariş durumudur.

Order Completed (Sipariş Tamamlandı)
Sipariş ettiğiniz ürünlerin kargolama işleminin tamamlanmasının ardından ilgili kargo sürecinden sonra teslim almış olduğunuz siparişlere onay verdiğiniz zaman başarı ile sonuçlandığını belirten sipariş durumudur.

Dispute Orders (Uyuşmazlık Açılan Siparişler)
Sipariş ettiğiniz bir ürün ile ilgili sorun yaşadığınız zaman bu konu ile ilgili itiraz talebinde bulunduğunuz siparişler için gösterilen sipariş durumudur.

Frozen Orders (Dondurulmuş Siparişler)
Sipariş ettiğiniz ürünlerin herhangi bir nedenden dolayı (genellikle kredi kartı çalıntı) Aliexpress yetkilileri tarafından güvenlik önlemleri adına iptal edilmesinden dolayı ilgili sipariş için gösterilen sipariş durumudur.

Unconfirmed Payment (Doğrulanmamış Ödeme)
Sipariş ettiğiniz ürünlere istinaden ödemeyi gerçekleştirirken tamamlanmayan, ya da banka havalesi seçeneği ile ödeme yapmak istediğinizde ödemeyi belirtilen zaman aralığında yapmadığınız ve bunun akabinde siparişin askıya alındığı durumlarda ki siparişleri gösteren durumdur.

Your Payment is Being Verified (Ödeme Onayı Bekleniyor)
Kredi kartınız aracılığı ile yaptığınız ödemelerde 24 saatlik kredi kartı güvenlik onayı sürecinde yer alan siparişler için kullanılan sipariş durumudur.

Popüler Aramalar

 • ücretsiz sevkiyat ne demek
 • aliexpress tamamlanan sipariş ne demek
 • Awaiting Payment
 • awaiting payment nedir
 • ali express te tamamlanan sipariş

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

PayPal Türkiye’ye Geri Dönüyor!

İçerik1 PayPal Geri Gelecek mi?2 PayPal Kullanıcı Bilgilendirmesi2.0.1 Popüler Aramalar İnternet üzerinde güvenli ödeme yapmanızı …

1.025 Yorumlar

 1. İbrahimbabbayorgun

  Rn teslim aldım ne demektir

 2. İbrahimbabbayorgun

  Rn teslim aldım ne demektir

 3. Ben yanlıslıkla bissürü aynı üründen sipariş verdım iptal ete basıncada tamamlanan sipariş kısmında gözüktü lütfen bana yardımcı olur musunuz.

 4. Merhaba ben aliexpress ten ürün sipraiş etmiştim bana small paket ile yolladılar ve ilk 10 15 gün koruma süresi gözüküyordu.Fakat şimdi satıcı siparişinizi sevk etti yazıyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir