Anasayfa » Alışveriş » Aliexpress » Aliexpress Sipariş Durumları
Aliexpress Kargo  Aliexpress Kargo

Aliexpress Sipariş Durumları

aliexpress-sipariş-durumlariMerhaba, bu yazımızda birçoğumuzun merak ettiği ve çözüm bulamadığı Aliexpress sipariş durumları hakkında detaylı bilgiler aktaracağız. Siparişiniz durumu hakkında aşağıdaki listeyi inceleyerek siparişinizin o an ki durumunu sorgulayabilirsiniz.

Sipariş durumları Türkçe ve Ingilizce karşılıkları ile beraber gösterilmektedir. Konu ile ilgi merak ettiğiniz farklı sorunlarınız var ise yazımızın hemen altında yer alan yorum panelini kullanarak tarafımıza iletebilirsiniz.

Awaiting Payment (Ödeme Bekleniyor)
Sepetinize eklemiş olduğunuz ve sipariş konumuna düşen, ancak ödemesini henüz tamamlamadığınız siparişlerin karşılığı olarak gösterilen sipariş durumudur.

Awaiting Cancellation (İptal Bekleniyor)
Sipariş etmiş olduğunuz, ancak herhangi bir nedenden dolayı satıcıdan ya da Aliexpress yetkililerinden ilgili sipariş için iptal talebinde bulunduğunuz ve talebinizin henüz onaylanmadığı siparişlerin karşılığı olarak gösterilen sipariş durumudur.

Awaiting Shipment (Gönderi Bekleniyor)
Sipariş etmiş olduğunuz, ancak satıcı tarafından henüz kargolama işlemi yapılmayan siparişler için gösterilen sipariş durumudur.

Partial Shipment (Kısmi Gönderi)
Örneğin aynı satıcıdan sipariş etmiş olduğunuz 3 ürün var ise ve de satıcı 3 ürün yerine 1 ya da 2 tanesini kargoya verdiği siparişleri göstermek için kullanılan sipariş durumudur.

Good Awaiting Acceptance (Mal Kabul Bekleniyor)
Sipariş etmiş olduğunuz ve satıcı tarafından kargolama işleminin başarı ile tamamlandığı siparişlerdir. Bu kapsamda ürünün size ulaşana kadar yani ürünün sizin tarafınızdan teslim alınan kadar geçerli olan sipariş durumudur.

Order Completed (Sipariş Tamamlandı)
Sipariş ettiğiniz ürünlerin kargolama işleminin tamamlanmasının ardından ilgili kargo sürecinden sonra teslim almış olduğunuz siparişlere onay verdiğiniz zaman başarı ile sonuçlandığını belirten sipariş durumudur.

Dispute Orders (Uyuşmazlık Açılan Siparişler)
Sipariş ettiğiniz bir ürün ile ilgili sorun yaşadığınız zaman bu konu ile ilgili itiraz talebinde bulunduğunuz siparişler için gösterilen sipariş durumudur.

Frozen Orders (Dondurulmuş Siparişler)
Sipariş ettiğiniz ürünlerin herhangi bir nedenden dolayı (genellikle kredi kartı çalıntı) Aliexpress yetkilileri tarafından güvenlik önlemleri adına iptal edilmesinden dolayı ilgili sipariş için gösterilen sipariş durumudur.

Unconfirmed Payment (Doğrulanmamış Ödeme)
Sipariş ettiğiniz ürünlere istinaden ödemeyi gerçekleştirirken tamamlanmayan, ya da banka havalesi seçeneği ile ödeme yapmak istediğinizde ödemeyi belirtilen zaman aralığında yapmadığınız ve bunun akabinde siparişin askıya alındığı durumlarda ki siparişleri gösteren durumdur.

Your Payment is Being Verified (Ödeme Onayı Bekleniyor)
Kredi kartınız aracılığı ile yaptığınız ödemelerde 24 saatlik kredi kartı güvenlik onayı sürecinde yer alan siparişler için kullanılan sipariş durumudur.

Popüler Aramalar

 • ücretsiz sevkiyat ne demek
 • Awaiting Payment
 • Awaiting shipment ne demek
 • aliexpress tamamlanan sipariş ne demek
 • alideals odeme nasıl yapılır
 • aliexpress sipariş kapalı ne demek
 • aliexpress payment being verified

Hakkında fatihmertcan

Aliexpress Destek Sitesi - Zahiridunya.NET
Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

zahiridunya net instagram butikleri sikayet sayfasi 310x165 - Tacizci ve Dolandırıcı Instagram Butiği butik_ciniz

Tacizci ve Dolandırıcı Instagram Butiği butik_ciniz

Merhaba, instagram üzerinden alışveriş ile ilgili yazdığımız onlarca yazıda ki haklılığımızı gün geçtikçe daha iyi …

1.078 Yorumlar

 1. Aliexpress Destek Sitesi - Zahiridunya.NET

  ödeme onay süresi geçerse para iadesi gerçeleşirmi

 2. Aliexpress Destek Sitesi - Zahiridunya.NET

  Fatih bey benim siparişimi satıcı yaklaşık 22 gün önce kargoya verdi ve ürün bana gelmek üzre yola çıktı. Fakat yaklaşık 10 gün önce parcel status kısmında ” shipment cancelled” yazıyor. Benim bu durumda ne yapmam gerekir. Ürün elime ulaşır mı?

 3. Aliexpress Destek Sitesi - Zahiridunya.NET

  merhaba benim hesabımda şuanda ödeme bekleyen siparişler kısmında bi ürününüm var kredi kartı bilgilerimi yazıp onayladığım halde orda şimdi öde butonu da var bide döviz kuralları nedeniyle revize edildi diyor bu ne anlama geliyor yardımcı olursanız sevinirim

 4. Aliexpress Destek Sitesi - Zahiridunya.NET

  Merhaba, bugün siparişiniz kargolandı diye bir bildirim aldım, sipariş daha bana ulaşmadan, ben tamamlandı ettim. Bu durumda ne olur acaba?

 5. Aliexpress Destek Sitesi - Zahiridunya.NET

  merhabalar ben sipariş vermiştim ama siparişim iptal edildi böyle bişey yazıyor neden olduğunu anlayamadım kuponla ilgili bi sorun var ama ne olabilir
  We regret to inform you that the recent use of coupon(s) in your order has been identified as being in violation of the guidelines outlined in our General Rules for Coupon Use. (http://activities.aliexpress.com/adcms/help-aliexpress-com/coupon_usage.php) Your order will be cancelled, and any payments you have made (excluding any fees or charges which you have made to third parties) will be returned to your account.

 6. Aliexpress Destek Sitesi - Zahiridunya.NET

  Sipariş yoldamı,kargolanıyor mu, gelecek midir?
  Çünkü halen ödeme işleniyor yazıyor

 7. Aliexpress Destek Sitesi - Zahiridunya.NET

  Fatih bey daha açıklayıcı olurmusun yani fazla internetten alışveriş yapmadığım için iyi anlayamadım.
  Peki şu anda siparişe yapabileceğim birşey varmı,siparişi tekrar vermelimiyim yoksa beklemelimiyim?
  Karttan para çekmediği işin ben siparişin verilmediğini düşündüm.
  Ne yapmalıyım?
  Canınızı sıkıysam özür diliyorum.

 8. Aliexpress Destek Sitesi - Zahiridunya.NET

  Ben 6 adet sipariş verdim. Kartla ödeme yaptım
  Ödeme onaylandı dedi ama karttan para düşmedi.
  Siparişlerime girdiğimde siparişlerde ödeme işleniyor diyor alttaki notta ise yoğun sipariş trafiğinden dolayı siparişiniz 2 saat geçilebilir yazıyordu. 2 gün oldu hala karttan para düşmedi ve ödeme işleniyor yazıyor
  Lütfen cevap verin yardıma ihtiyacım var.

 9. Aliexpress Destek Sitesi - Zahiridunya.NET

  Merhabalar benim sipariş tedarikçi tarafından kargoya verildi ödemem de onaylandı ancak bi kaç gün sonra sipariş iptal edildi yazdı param da yatmadı. Sipariş neden ipral edilmiş olabilir hiç bi sorun yoktu. Teşekkürler .

 10. Aliexpress Destek Sitesi - Zahiridunya.NET

  Hotmaile baktım. Bu mesaj gelmiş:
  Order No. 82457504094828 Cancelled

  Dear elf-elf61 NA,
  Your Order No. 82457504094828 has been cancelled because payment was not made before 27 Mar 2017 07:55. If you would still like to buy this item, please reorder it at AliExpress.com.

  Neden iptal edildi

  • Aliexpress Destek Sitesi - Zahiridunya.NET

   Ödeme yapılmadığı için iptal edildi yazmaktadır. Bize ilettiğiniz hesap giriş bilgilerinizde problem var. Bilgileri kontrol edip iletirseniz hesabınızı inceleyebiliriz.

 11. Aliexpress Destek Sitesi - Zahiridunya.NET

  Dediğiniz gibi formu doldurup gönderdim. Bakıp bama yardımcı olabilir misiniz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir