Anasayfa » Alışveriş » Instagram’a Alışveriş Özelliği Ekleniyor! Güvenli Alışveriş

Instagram’a Alışveriş Özelliği Ekleniyor! Güvenli Alışveriş

instagrama-alisveris-ozelligi-ekleniyor-zahiridunya-netInstagram’ın özellikle küçük ölçekteki butik satıcıları için son dönemde ne kadar büyük bir satış potansiyeli olduğunu açıklamamıza gerek yok. Hiç istisnasız tüm satıcılar, basit satış yöntemlerini oluşturarak istedikleri kullanıcı kitlesine minimum maliyetlerle veya basit olarak uygulanabilen yöntemlerle ulaşıp satış yapmalarını sağlayabiliyorlar.

Bu büyük pazar açığının farkında olan ve işi online ticarete dökmek için geç kalmış olan Instagram da, satıcı ve alıcıların arasında köprü vazifesi görerek alışveriş imkanlarını arttıracak ve ticaretteki güven ortamını sağlayacak yepyeni bir özelliğe imza atıyor. Instagram’ın resmi blog sayfasında “Instagram’a Alışveriş Geliyor” başlığıyla kullanıcılara haber verdiği yeni özellik ile beraber artık kullanıcılar Instagram sayfaları üzerinde sergilenen ürün gönderilerini detaylıca inceleyebilecek ve satın almaya karar verdiğinde doğrudan ödeme yapabilecekleri sayfaya geçiş yapabilecek.

instagrama-alisveris-ozelligi-ekleniyor-zahiridunya-net

Instagram’ın bu yeni alışveriş özelliğinin özellikleri ise hem kullanıcı tarafından hem satıcılar tarafından son derece kolay kullanıma sahip olacak. Peki bu özellikler nedir?

  • Hali hazırda e-ticaret siteleri (henüz tüm markalar için detay bilgi mevcut değil) ürün odaklı olarak paylaşım yapabilecekler.
  • Bu gönderiler standart Instagram gönderilerinin aksine gönderinin alt tarafında “Tap to View” yani “Görüntülemek için Tıklayın” etiketine sahip olacak.
  • Kullanıcı bu etikete tıkladığı zaman almak istediği ürün ile ilgili daha detaylı bir görsele, ürünün açıklama bilgisi ve satıcının (opsiyonel) eklediği alternatif 5 ürünün bilgisine daha erişebilecek.
  • Kullanıcı sipariş oluşturma kararı verdiğinde, “Shop Now” yani “Satın Al” butonuna dokunarak doğrudan satın alma sayfasına yönlendirilecek.

Instagram’ın bu kolaylıktaki yeni satış özelliği, hali hazırda faaliyet gösteren irili ufaklı e-ticaret hizmeti veren büyün herkesi elbette memnun edecektir. Bu yeni özelliğin daha detaylı kullanımı için Instagram küçük bir video içeriğe de yer verdi;

Instagram bu yeni satış özelliğini çok yakın zamanda öncelikle Amerika kullanıcıları için sunacak. Alışveriş özelliğinin test süreçlerinin tamamlanmasının hemen ardından Instagram’ın alışveriş özelliği Türkiye kullanıcıları tarafından da artık kullanılabilir olacaktır.

Popüler Aramalar

  • porçe araba
  • instagram güvenli alışveriş
  • instagram güvenli a

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

cosmetic love com hakkinda bilinmesi gerekenler 310x165 - Cosmetic-love.com Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Cosmetic-love.com Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yazı Başlıkları Cosmetic-love Ürünler İle İlgili Soru ve SorunlarCosmetic-love Nakliye ile İlgili Soru ve Sorunlar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.