Anasayfa » Alışveriş » Aliexpress » Aliexpress’de Ürün Nasıl Iade Edilir? Ürünü Geri Göndermek
Aliexpress Kargo  Aliexpress Kargo

Aliexpress’de Ürün Nasıl Iade Edilir? Ürünü Geri Göndermek

aliexpress-zahiridunyaMerhaba, bu yazımızda en çok merak edilen ve internet üzerinde herhangi bir Türkçe kaynağı olmayan konuya açıklık getireceğim. Çoğumuz Aliexpress.com üzerinden çeşitli alışverişler yapıyor ve gelen ürünlerin bazılarından memnun kalıyor bazılarından ise memnun kalmıyoruz. İade etmek istediğimiz zaman aklımıza gelen ilk soru; “Ürünü Çin’e nasıl iade edeceğim?” oluyor. Artık bu ve bunun gibi soruları aklımızdan çıkartıyoruz çünkü bu sorunun artık bir çözümü var.

Aliexpress.com‘a girdik ürünlerimizi sepete ekledik ödememizi yaptık ve siparişimizi oluşturduk. Aradan zaman geçti ve ürünler geldi. Ama gelen ürün ya bizi tatmin etmedi ya da sipariş ettiğimiz ürün ile farklılıklar gösterdi ve biz de gelen ürünü iade etmek istedik. Bu noktadan sonra aşağıdaki detaylı açıklamamızı ve tablomuzu inceleyerek merak ettiğiniz, aklınıza takılan ve destek almak istediğiniz konuları yazının altına yorum yaparak cevap bulabilirsiniz.

Ürünler Çin’den gelirken China Post isimli Çin’in uluslar arası kargo firması ile Türkiye’ye geliyor ve Türkiye sınırlarına girdiği andan itibaret PTT Kargo aracılığı ile kapınıza kadar teslim ediliyor. Ama siz ürünü iade etmek istediğiniz zaman China Post ile gönderemeyeceğiniz için tam bu noktada devreye PTT Kargo giriyor.

Buyurun hep birlikte PTT aracılığı ile Aliexpress.com‘dan gelen ürünü nasıl iade edeceğimizi ve bize ne kadarlık bir ücrete mal olacağını inceleyelim.

Maksimum Ağırlık
PTT TURPEX PTT KOLİ
50 Gram 8.50 TL 87.00 TL 46.60 TL
100 Gram 9.25 TL 87.00 TL 46.60 TL
200 Gram 10.75 TL 87.00 TL 46.60 TL
300 Gram 14.75 TL 87.00 TL 46.60 TL
400 Gram 16.25 TL 87.00 TL 46.60 TL
500 Gram 17.75 TL 87.00 TL 46.60 TL
600 Gram 26.75 TL 96.00 TL 46.60 TL
800 Gram 29.75 TL 96.00 TL 46.60 TL
1000 Gram 32.75 TL 96.00 TL 46.60 TL
1250 Gram 46.50 TL 105.00 TL 62.00 TL
1500 Gram 50.25 TL 105.00 TL 62.00 TL
2000 Gram 57.75 TL 114.00 TL 62.00 TL

Şimdide tablomuzu inceledikten sonra tablonun detaylarını, tabloda yazanların ne anlama geldiğini inceleyelim

 • En uygun fiyatlarla gönderi yapmak için kullanabileceğiniz toplamda 3 adet alternatif kargo yöntemi vardır. Bunlar; PTT Kargo, Turpex, PTT Koli
 • Fiyatların en başında yazan gram cinsinden ölçüler ise gönderinizin toplam ağırlığını gösterir. Örnek olarak; 150 Gram ağırlığa sahip bir gönderiyi PTT Kargo aracılığı ile 10.75 TL karşılığından gönderebilirsiniz. Fiyatlandırmalar belli gram aralıklarında verilmiş olup listedekilerin dışında bir gönderinin gramının gönderim ücretini öğrenmek için ise yazının altına yorum yapmanız yeterlidir.
 • Belirtilen kargolama yöntemlerinde paketler uçaklar ile sevk edilir. Karayolu taşımacılığı ise sadece teslimat ülkesinde adrese teslim esnasında kullanılmaktadır.
 • Gönderi türlerinin hepsi alıcı teslimdir. Taahhütlü gönderiler için ayrıca ücretlendirme mevcuttur.
 • Gönderiler “Alma Haberlideğildir. Bu hizmeti kullanmak için ek bedel ödemeniz gerekmektedir.
 • Gümrük bedelleri belirtilen gönderi ücretlerine dahildir.
 • Gönderiler sigorta kapsamında olup ilgili sigorta ücretleri de belirtilen gönderi ücretlerine dahildir.
 • Tabloda belirtilen gönderi ücretleri “Çin Halk Cumhuriyeti”ne yapılacak olan gönderilerin ücretleri olup diğer ülkelerin fiyatlandırmaları farklıdır.

Bu yazımızda öğrendiğimiz kadarıyla artık Çin’den gelen ürünü ya da Aliexpress.com‘dan aldığımız ürünü nasıl iade ederim diye düşünmüyoruz. Aliexpress‘de ürün iade etmek böylelikle çok kolay. Aliexpress‘de ürünü nasıl iade ederim diye düşünmenize gerek kalmadı artık.

Aklınıza takılan, merak ettiğiniz ya da içinden çıkamadığınız veya daha detaylı bilgi almak istediğiniz her türlü konuda yazının altında bulunan yorum panelini kullanabilirsiniz.

Yazımızı okuyan herkese teşekkürler.

Popüler Aramalar

 • aliexpress iade
 • aliexpress ürün iade
 • alıexpress urun ıadesı
 • aliexpress ürün iadesi nasıl yapılır
 • aliexpress iade nasıl yapılır
 • aliexpress geri iade
 • aliexpress iade nasıl

Hakkında fatihmertcan

Aliexpress Destek Sitesi - Zahiridunya.NET
Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

zahiridunya net instagram butikleri sikayet sayfasi 310x165 - Tacizci ve Dolandırıcı Instagram Butiği butik_ciniz

Tacizci ve Dolandırıcı Instagram Butiği butik_ciniz

Merhaba, instagram üzerinden alışveriş ile ilgili yazdığımız onlarca yazıda ki haklılığımızı gün geçtikçe daha iyi …

526 Yorumlar

 1. Aliexpress Destek Sitesi - Zahiridunya.NET

  Ben ürünü mu iade etmek istiyorum tartışma açtım fakat tartismanin altında adres vs çıktı bide üst tarafta gün ve saat yazıyo yani bu süre içinde adrese mi gönderecegim

 2. Aliexpress Destek Sitesi - Zahiridunya.NET

  Merhaba ayakkabı satın aldım iade edip 1 numara küçüğünü isteyeceğim. Geri gönderirken ptt ye ne demem gerekiyor ücret nasıl çıkar ? Ve kargomu takip edebilecek miyim?

 3. Aliexpress Destek Sitesi - Zahiridunya.NET

  Merhaba ben 2 adet elbise istettim ikiside çok kötü geldi iade etmek istiyorum ama 2 ürünü aynı anda kargolayabilir miyim yok sa ayrı ayrı mi göndermek zorundayım

 4. Aliexpress Destek Sitesi - Zahiridunya.NET

  Merhaba lar ben 2 adet elbise istettim ikiside çok kötü geldi iade etmek istiyorum ama 2 ürünü aynı anda kargolayabilir miyim yoksa ayrı ayrı mi gondermem gerekir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir