Ribony.com, Anonim Sohbette Yeni Trend!

Anonim sohbet siteleri arasında bir yenisi daha yerini aldı, Ribony.com! Herkesin artık keyif alamadığı anonim sohbet sitelerine bir yenisinin eklenmesi aslında bir yandan iyi oldu. Sahte üyeler henüz keşfedemediği için sohbet daha keyifli.

Ribony.com Nedir?

Yazının başında da belirttiğim gibi, Ribony.com anonim chat sitelerindendir. Anonim, yani isimsiz olarak sohbet etmek kimileri için vazgeçilmezdir. Bu nedenle gizliliğe önem veren kullanıcılar için öncelikli bir tercih olacaktır. Hem web arayüzü hemde mobil uygulama desteği ile her an her yerde Ribony ile anonim sohbete devam edebilirsiniz.

Ribony.com Nasıl Kullanılır?

Ribony.com’da herhangi bir üyelik olmadan da sohbete başlayabilirsiniz. Kullanıcı adınız Anon ile başlayacağı için aslında karşınızdaki kişi bu durumdan pek hoşlanmayabilir. Direkt olarak sohbete başlayarak ortamı severseniz üyelik oluşturup yine Anonim olarak sohbete devam edebilirsiniz. Kullanıcı adınızı görmesini istediğiniz kişilere bu özelliği aktif edebilirsiniz.

Ribony’ye Nasıl Üye Olunur?

Sisteme üye olmak çok basittir. Ad-soyad, mail adresi, parola ve kullanıcı adınızı yazmanız yeterlidir. Bunun yanı sıra üyeliğini Facebook hesabınız ile de gerçekleştirebilirsiniz. Herhangi bir aktivasyon gerektirmeyen üyelik sistemi ile anında sohbete başlayabilirsiniz.

ribony com anonim sohbette yeni trend zahiridunya net 1 - Ribony.com, Anonim Sohbette Yeni Trend!

Mobil Uygulaması (iOS & Android)

Web tabanlı kullanımın yanı sıra iOS ve Android mobil cihazlarınız için de anonim sohbete Ribony ile kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Sürekli olarak bilgisayar başında olamadığınız zamanlarda sohbetleriniz mobil uygulamada devam edecektir.

Mobil uygulama sayesinde herhangi bir kesinti olmadan özgürce mesajlaşabilirsiniz. Ayrıca mobil uygulama üzerinden bağlanan kullanıcıların sohbet sayfalarında mobil bağlantı kuranlar ayrıca gösterilmektedir.

ribony com anonim sohbette yeni trend zahiridunya net 2 - Ribony.com, Anonim Sohbette Yeni Trend!

Ribony’de Anasayfa

Üye girişi yaptığınız zaman basit bir profil sayfası karşılamaktadır sizleri. Bu alandan aşağıdaki bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Bu sayfa ana sayfa olduğu için insanlar ile irtibat halinde kalabilmek, sohbetinize devam edebilmek için bu sayfayı kapatmamanız gerekmektedir. Aksi taktirde site ile irtibatınız kesilebilecektir.

Bu alanda neler görünür?

 • Hemen üst kısmında kaç kişi ile görüştüğünüzü,
 • Sol taraftan sizlere verilen puanları (ribbonları),
 • Alt kısımdan sohbet linkini sosyal ağlardan paylaşmanıza yarayan seçenekleri

ribony com anonim sohbette yeni trend zahiridunya net 3 - Ribony.com, Anonim Sohbette Yeni Trend!

Ribony.com Premium Üyelik

Sayfanın hemen altında bulunan Çevrimiçi Kullanıcılar bölümü sürekli olarak güncellenmektedir. Sizlerde bu alandan direkt olarak kullanıcılar ile irtibata geçebilmektesiniz. Ancak aşağıdaki bölüm aracılığı ile üyeliğinizi ilgili alanda sabitleyebilir, insanların sizi bula ve size ulaşma ihtimalini kat kat artırabilirsiniz.

ribony com anonim sohbette yeni trend zahiridunya net 4 - Ribony.com, Anonim Sohbette Yeni Trend!

Hemen Aktif Et butonuna bastığınız zaman ekranda yeni bir pencere açılmakta ve aşağıdaki gibi bir sayfa görülmektedir. Bu alandan mobil ödeme kolaylığı ile Ribony profilinizi 1 saat boyunca Çevrimiçi Kullanıcılar listesinde sabitleyebilirsiniz. 1 saatlik kullanım için fiyatı 5,29 TL‘dir. Böylesine uygun bir ücret ile çok fazla sayıda kişi ile sohbet imkanına ulaşabilmenin yanı sıra profilinize ekstra katkı sağlayacaktır.

Popüler olmaya önem veren kullanıcılar için bu özellik oldukça ilgi çekici görülüyor.

ribony com anonim sohbette yeni trend zahiridunya net 4 1 - Ribony.com, Anonim Sohbette Yeni Trend!

Aşağıdaki bölümde çevrimiçi kullanıcılar listelenmektedir. Bu listede kendinizi 1 saat sabitlemeniz için 5,29 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Bu bölüm her sayfanın alt kısmında yer aldığı için görülebilme oranını neredeyse %90 oranında yükseltmektedir.

Etkileyici de bir resim koymanız durumunda zaten insanları sizleri gözden kaçırması neredeyse imkansız gibi birşey.

ribony com anonim sohbette yeni trend zahiridunya net 5 - Ribony.com, Anonim Sohbette Yeni Trend!

Ribony Sohbet Penceresi

Sohbet penceresi oldukça basit ve anlaşılırdır. Çok fazla detay bulunmayan, daha çok amaca yönelin olarak tabir edebileceğimiz şekilde dizayn edilmiştir. Karşınızdaki kişi ile sohbet ederken kişiyi aşağıdaki özelliklerine göre puanlayabilirsiniz.

 • Konuşkan
 • Esprili
 • Dürüst
 • Sempatik

Puanlar, sahte işlemleri engelleyebilmek adına hemen verilememektedir. Karşınızdaki kullanıcı ile belli bir süre sohbet ettikten sonra puanlama aktif olmaktadır. Karşınızdaki insanın beğendiğiniz yönlerini puanlayarak profil kalitesini yükseltebilirsiniz. Verilen puanlar Ribbon olarak adlandırılmaktadır. Adından da anlayacağınız üzere, Ribony yapımcıları kendi isimlerinden yeni bir isim türetmişler ve gayette kulağa hoş geliyor.

Puanlamalar sadece profil sayfalarında gösterilmenin yanı sıra gün içerisinde en çok Ribbon alan kullanıcılar Günün Popülerleri bölümünde gösterilmektedir. Bu alanda gözüken kullanıcıların, diğer kullanıcılar tarafından fark edilme ihtimali, popülerleşme ihtimali daha yüksek olacaktır.

ribony com anonim sohbette yeni trend zahiridunya net 6 - Ribony.com, Anonim Sohbette Yeni Trend!

Sorular ve Cevaplar

Ribbon Nedir?

 • Ribony.com yaratıcılarının oluşturduğu bir puanlama türüdür.

Ribony Şifremi Nasıl Sıfırlarım?

 • Sisteme giriş şifrenizi unuttuğunuz zaman Ribony Şifre Sıfırlama adresinden kolaylık mail adresinize yeni şifre gönderiminde bulunabilirsiniz.

Ribony İleti Nasıl İletişime Geçerim?

 • Sistem ya da kullanıcılar ile ilgili herhangi bir sorunuz ya da sorununuz olduğu zaman Ribony İletişim adresinden kendileri ile irtibata geçebilirsiniz.

Hakaret/Saldırı/İstismar Durumunda Ne Yapabilirim?

 • Böyle ya da benzeri bir durum ile karşılaştığınız zaman sohbet penceresinde bulunan Şikayet Et bölümün kullanarak ilgili kullanıcıyı sistem yetkililerine bildirebilirsiniz.

Profil Resmi Yükleyemiyorum

 • Yüklemeye çalıştığınız görsel 2MB’dan büyük ya da 185px’den küçük olmamalıdır.

İnsanlar ile sohbet ederken onları aşağılayıcı, kötü, tehditkar ve taciz edici bir şekilde konuşmaktan kaçının. Karşımızdaki kişilere zarar vermekten kaçınmalıyız. Kişilik haklarına saygı duyalım.

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

papyon 256x165 - Papyon Kapandı

Papyon Kapandı

Papyon.com Yemeksepeti bünyesinde yer alan, açıldığı günlerde oldukça ses getiren online rezervasyon uygulaması papyon.com da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir