Anasayfa » Teknoloji » YouTube Videoları Ne kadar Veri Harcar?

YouTube Videoları Ne kadar Veri Harcar?

Gün içerisinde herkesin kullandığı YouTube video paylaşım sitesinde aslında hepimizin merak ettiği bir konuyu bugün açıklığa kavuşturacağız.

Mobil cihazlarda ki smart televizyonlarda, bilgisayarlardaki tabletlerde yani aklınıza gelebilecek her alanda neredeyse sürekli olarak YouTube ile etkileşim halindeyiz. Ülkemizdeki internet altyapıları, sunulan internet paketlerinin kota ve hızları ne yazık ki çok iç açıcı değildir. Bu nedenle bizlerde YouTube üzerinde izlediğiniz videolara ilişkin, video kalitesine göre harcanan internet kotasına ilişkin bilgiler vereceğiz.

YouTube Videoları Ne kadar Veri Harcar?

Aşağıdaki tabloda paylaşılan bilgiler, Youtube üzerinde izlediğiniz videoların dakika başına harcadığı internet kullanımını göstermektedir.

Kalite Boyut
144p 1.90 MB
240p 2.70 MB
360p 4.40 MB
480p 7.70 MB
720p HD 14.50 MB
1080p HD 27.62 MB

Tabloyu incelediğimiz zaman aslında genellikle izlediğimiz videoların kalitesinin 360p olduğunu varsayarsak ortalama 3 dakikalık bir şarkıya ait videoyu YouTube üzerinde izlediğimiz ya da dinlediğimiz zaman bunun sonucunda ortalama 13,20 MB internet kotamızdan tüketecektir. Aynı videoyu Full HD kalitesinde izlediğimizde veri kullanımı ortalama 82,86 MB seviyelerine çıkacaktır.

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

Sanal ve Fiziksel Makine Ağ Ayarları Server Statik ip 310x165 - Sanal ve Fiziksel Makine Ağ Ayarları, Server Statik ip, Birbirleri Arasında Haberleşme

Sanal ve Fiziksel Makine Ağ Ayarları, Server Statik ip, Birbirleri Arasında Haberleşme

Merhaba; lafı dolandırmadan direk konumuza geçelim. Dilerseniz aşağıdaki video ‘dan bu konuyu görsel olarak izleyebilirsiniz. …

Bir Yorum

  1. Gerçekten faydalı bir bilgi oldu. Teşekkür ederim… 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.