YouTube Videoları Ne kadar Veri Harcar?

Yazı Başlıkları

Gün içerisinde herkesin kullandığı YouTube video paylaşım sitesinde aslında hepimizin merak ettiği bir konuyu bugün açıklığa kavuşturacağız.

Mobil cihazlarda ki smart televizyonlarda, bilgisayarlardaki tabletlerde yani aklınıza gelebilecek her alanda neredeyse sürekli olarak YouTube ile etkileşim halindeyiz. Ülkemizdeki internet altyapıları, sunulan internet paketlerinin kota ve hızları ne yazık ki çok iç açıcı değildir. Bu nedenle bizlerde YouTube üzerinde izlediğiniz videolara ilişkin, video kalitesine göre harcanan internet kotasına ilişkin bilgiler vereceğiz.

YouTube Videoları Ne kadar Veri Harcar?

Aşağıdaki tabloda paylaşılan bilgiler, Youtube üzerinde izlediğiniz videoların dakika başına harcadığı internet kullanımını göstermektedir.

Kalite Boyut
144p 1.90 MB
240p 2.70 MB
360p 4.40 MB
480p 7.70 MB
720p HD 14.50 MB
1080p HD 27.62 MB

Tabloyu incelediğimiz zaman aslında genellikle izlediğimiz videoların kalitesinin 360p olduğunu varsayarsak ortalama 3 dakikalık bir şarkıya ait videoyu YouTube üzerinde izlediğimiz ya da dinlediğimiz zaman bunun sonucunda ortalama 13,20 MB internet kotamızdan tüketecektir. Aynı videoyu Full HD kalitesinde izlediğimizde veri kullanımı ortalama 82,86 MB seviyelerine çıkacaktır.

Popüler Aramalar

  • 144p 1 saat kaç mb

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

Windows Server 2012 Active Directory ve Domain Controller rolü ekleme 310x165 - Windows Server 2012 Active Directory ve Domain Controller Rolü Ekleme

Windows Server 2012 Active Directory ve Domain Controller Rolü Ekleme

Merhaba; aşağıdaki adımları teker teker yapabilir, dilerseniz bu konunun görsel halini adım adım aşağıdaki video …

Bir Yorum

  1. Gerçekten faydalı bir bilgi oldu. Teşekkür ederim… 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir