Hangi Telefonlar Marshmallow Güncellemesi Alacak?

android 6 marshmallow - Hangi Telefonlar Marshmallow Güncellemesi Alacak?Hangi Telefonlar Marshmallow Güncellemesi Alacak?

Android işletim sisteminin en son sürümü olan Android6.0 yani Marshmallow güncellemesini alacak telefonlar belli oluyor. Her akıllı telefon üretici firması bu güncellemeleri alamıyor. Çünkü son sürüm olan Android 6.0 işletim sistemi güncellemelerini almak için öncelikle yüksek bir donanıma ihtiyaç var. Samsung firması da kendi ürettiği telefonlar için bu güncellemeyi alacak.

Nitekim 2015 yılının Ağustos ayında Nexus modellerin hepsi Marshmallow sürümüne yükseltilmişti. Bir de LG firmasının göz bebeği LG G4 modeli de bu nimetten faydalanabilmişti. Ayrıca Huawei firması, Sony firması ve HTC firması da üst düzey modellerde son Android işletim sistemine yükseltgenmişti.

Güncelleme için şimdi de Galaxy s6 Edge modeli ve Note 5 sırada bekliyor. 2015 yılının son ayında güncelleme alması beklenen telefonların başında bu modeller var. Samsung firmasının diğer modelleri olan GalaxyNote 4 ve Galaxy Note Edge için bu yıl güncelleme olmayacak ama 2016 yılının Şubat ayına varmadan bu modelleri için de güncelleme geleceği söyleniyor.

Önümüzdeki yılın sonuna kadar tüm üst düzey modellerde Android 6.0 Marshmallow güncelleme işlemi tamamlanmış olacak. Diğer düşük ve orta donanımlı telefonlar için güncellemenin geleceğine dair bir işaret yok.

Marshmallow Özellikleri

Google Now menüsü ile bir sohbet anında adı geçen bir filmi izlemek isteyebilirsiniz. Google Now sizin için film adını anahtar olarak arayacak ve filmi açmak için sizden izin isteyecek. Sizi film arama zahmetinden kurtaracak. Ayrıca bu sürümde parmak izi sensörü de mevcut. Telefonun pil kapasite ömrünü uzatmak için çeşitli kısıtlamalar da bu sürümde mevcut olacak…

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

Samsung a7 310x165 - Samsung, Ürün Güvenliğini Artırma Duyurusu

Samsung, Ürün Güvenliğini Artırma Duyurusu

Note7 olaylarını takiben, Samsung, güvenlik taahhüdünü yenilemek için tüm geliştirme sürecinde katı kalite güvencesi protokolleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir