Samsung Telefonlarda Otomatik Yeniden Başlatma

Günlük hayatta çok sık kullandığımız cep telefonları, yoğun kullanım sonucunda yavaşlık sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Bu gibi durumlardan en ideal çözüm cep telefonunu restart etmek (yeniden başlatmak) olacaktır. Bu yazımızda Samsung telefonlarda zamanlayıcı ile telefonu otomatik olarak yeniden başlatma nasıl tanımlanır onu göstereceğiz.

Yazı devamında gösterilen yöntem, telefonunuzu haftada bir kez otomatik olarak yeniden başlatır. Telefonunuz ayarladığınız zamandan bir saat sonra yeniden başlatılır. Telefonunuz yeniden başlatıldığında kayıtlı olmayan tüm veriler kaybolacaktır. Açık kalan bir uygulamanız ya da işleminiz var ise verilerinize ulaşamayabilirsiniz.

Telefonunuz sadece şu durumda yeniden başlatılır;
• Ekran kapalı ise,
• Telefon kullanılmıyor ise,
• Pil %30 seviyesinin üzerinde ise,
• SIM kart kilidi kapalı ise,
• Güvenli başlatma kapalı ise,

 

İşlemleri gösterildiği şekilde tamamladıktan sonra artık Samsung telefonunuz belirttiğiniz gün ve saatte kendini yeniden başlatacak ve performans anlamında avantaj sağlayacaktır. Merak ettiğiniz farklı bir konu var ise yorum alanında belirtmeniz durumunda anlatım yazısı paylaşılabilir.

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

firefox focus ile daha fazla gizlilik zahiridunya net 0 310x165 - Firefox Focus İle Daha Fazla Gizlilik!

Firefox Focus İle Daha Fazla Gizlilik!

Çok fazla kullanıcının güvenliğini kaybettiği ve dijital hayatları üzerinde anlamlı kontrollere sahip olmadığı bir çağda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir