Android’in Yeni Güncellemesi, Android Oreo

androidin yeni guncellemesi android oreo zahiridunya net - Android'in Yeni Güncellemesi, Android Oreo

Google resmi olarak en yeni işletim sistemi güncellemesi olan Android Oreo yu tamamladı. Dört geliştirici ön izlemesini ve uzun bir incelemeye takiben, yeni güncelleme yakında Google Pixel , Google Pixel XL , Google Nexus 5X , Google Nexus 6P ve muhtemelen çok daha fazlası için gelecek.

Oreo’nun vurgulanan özelliği, beta ile birlikte takip etmemeniz durumunda, ekranın köşesine minyatür bir görüntü getiren resim içinden resim (PiP) modu, böylece telefonunuzda bir işlem yaparken YouTube’u izleyebilirsiniz.

Ayrıca bir yeni özellik Android için yeni bildirim noktalarıdır. Biraz dikkat edilmesi gereken bir bildirim alırsanız, uygulama simgesine dokunup basılı tutmanız yeterlidir ve parmağınızın hemen altında içeriğe dayalı bir menü açılır. Temel olarak Android Touch’ın 3D Touch versiyonudur.

Android Oreo’nun İçinde Ne Var?

Android Oreo, Doze benzeri batarya tasarruflarını, uygulamalarınızın arka plan kullanımını azaltır ve bu da muhtemelen telefonunuzun batarya performansını artıracaktır. Geliştirici önizlemesi sırasında bunun birçoğunun fayda sağladığını görmedik, ancak bunu son yapı ile denemek heyecanla karşılıyoruz.

Cihazlarında Oreo’yu kullanan kullanıcılar ayrıca turbo artırılmış önyükleme hızından memnun kalacaklar. Google, Google Pixel’in şimdi şimdiye kadar neredeyse iki kat daha hızlı açıldığını bildiriyor. Bunun, Oreo’yu destekleyen daha eski cihazları için geçerli olup olmayacağından emin olmasak da, Google Pixel 2’nin başlamak için hızlıca cesur olacağını düşünebiliriz .

Bazı diğer kullanım kalitesindeki iyileştirmeler, izinleriniz doğrultusunda, uygulamalarınıza hızlı bir şekilde giriş yapmanıza yardımcı olmak için kişisel bilgilerinizi dolduran bir otomatik doldurma özelliği içerir. Google nihayet, Anında Uygulamalar’ın arkasına bir miktar yük bindiriyor ve Anında Uygulamalar indirilmeden tamamen bir tam deneyim yaşamanıza izin veriyor.

Son olarak, Google emoji tasarımını elden geçirdi ve 60 yeni emoji tanıttı.

Android Oreo‘nun son sürümü, testlere girdi ve yakında kullanıcılara sunulması bekleniyor. Android Oreo’yu nasıl indireceğinize ilişkin bilgi almak istiyorsanız endişelenmeyin. Güncelleme otomatik olarak cihazınıza yüklenecektir. Bu nedenle kendinizi yükseltmek için herhangi bir önlem yoktur.

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

firefox focus ile daha fazla gizlilik zahiridunya net 0 310x165 - Firefox Focus İle Daha Fazla Gizlilik!

Firefox Focus İle Daha Fazla Gizlilik!

Çok fazla kullanıcının güvenliğini kaybettiği ve dijital hayatları üzerinde anlamlı kontrollere sahip olmadığı bir çağda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir