Çin Malı Telefon Satın Almamak İçin 5 Neden

6 Gionee Elife S Plus Tanıtıldı - Çin Malı Telefon Satın Almamak İçin 5 Neden
Çin Malı Telefon

Mobil teknolojinin oldukça yüksek fiyatlar ile kullanıcılara sunulmasından dolayı insanlar teknolojiyi ucuza mal etmek adına bir çok yol aramaktadır. Bunların en başında halk arasında çin malı olarak adlandırılan markasız ve replika cep telefonları gelir. Bu yazımızda Çin malı telefon almamanız için 5 nedeni sizlerle paylaşacağız.

1-Çin Malı Telefon Zararlıdır

Üretim aşamalarında orjinal markalar gibi kriter ve denetimlere yeterince tabii olmadıklarından dolayı sağlığınızı göz önünde bulundurursanız ne kadar zararlı olduğunun farkına varacaksınız. SAR değeri yüksek olan çin malı telefonlar hızlıca etkisini gösterecektir.

Ancak orjinal olarak satın aldığınız bir bilinen markaya sahip cep telefonları tamamen en minimum zarar göz önünde bulundurularak üretildiğinden dolayı sağlığınız için daha uygundur.

2-Çin Malı Telefonlar Aslında Pahalıdır

2000 TL olan bir cep telefonunu 500 TL’ye alabilirsiniz ancak kalite arayamazsınız. Genellikle çin malı telefonların ömrü kısa olur. Orjinal ürünü 3 sene kullanabilecekseniz 3 senede 2-3 adet çin malı telefon eskitebilirsiniz. Tamamen kullanımınıza bağlıdır ancak biraz özensiz kullanırım ben derseniz bu sayının 5-6 ya çıkması muhtemeldir.

3-Çin Malı Telefonlar Geriden Takip Eder

Çok güzel bir telefon aldığınızı düşünürsünüz ancak ne güncelleme alır telefonunuz ne de  tam randıman verir. Her zaman bir yerden canınızı sıkacak aksaklık çıkar. Uygun fiyata aldığınız için bir noktaya kadar görmezden gelebilirsiniz belki ama yinede can sıkar. Kısacası paranız ile eziyet çekersiniz.

4-Çin Malı Telefonların Tamiri Telefondan Pahalı

Sabir bir servisleri olmadığı için genellikle herhangi bir cep telefonu tamircisinde yaptırırsınız. Ancak parça bulmanız her zaman mümkün olmayacaktır. Altından daha değerlidir parçaları, çünkü çoğu parçası yoktur. Bir nevi kullan-at telefon olarak düşünebilirsiniz. Genel itibari ile dayanıksız malzemelerden üretildiklerinden dolayı en ufak bir darbede dağılma ya da kırılması kaçınılmazdır.

5-Çin Malı Telefonlara Aksesuar Bulmak Altın Bulmak Gibidir

Telefonlar yurt dışından ülkemize getirilir ve satılır. Ama kimse bu cep telefonlarının aksesuarlarının düşünmez. Ekran filmini başka markadan kullanırsınız, tam oturmasa da kılıfını başka modelden alırsınız. Anlayacağınız toplama telefon olur. Her zaman bir eksiği olur. Kolay kolay her şeyi tamam değildir. Sokak sokak, cadde cadde telefoncu gezersiniz bir kılıf için.

O yüzden en iyisi, orjinal alıp rahat etmektir. Çin malı telefonlar insana strestten başka bir şey katmaz. Bazı markalar her ne kadar yabancı da olsa çin malı telefonlar statüsünde değerlendirilemezler. Bu noktaya dikkat etmekte fayda var.

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

Samsung a7 310x165 - Samsung, Ürün Güvenliğini Artırma Duyurusu

Samsung, Ürün Güvenliğini Artırma Duyurusu

Note7 olaylarını takiben, Samsung, güvenlik taahhüdünü yenilemek için tüm geliştirme sürecinde katı kalite güvencesi protokolleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir