E-Ticaret Devi Markafoni Kapanıyor, El Değiştirdi!

Türkiye’de uzun zamandır hayatta olan online alışveriş sitesi Markafoni, faaliyetlerine son verme kararını resmen açıkladı. Türkiye’nin en büyük giyim alanında hizmet veren e-ticaret platformlarından birisi olan Markafoni kapanıyor.

Markafoni’den İlk Açıklama

Yönetiminden konu ile ilgili yayınlanan açıklamada “30 Haziran 2017 tarihi itibari ile www.markafoni.com sitemizde yürütmekte olduğumuz faaliyetlerimizse üzülerek son veriyoruz” satırlarına yer verildi.

zahiridunya net e ticaret devi markafoni kapaniyor kamuoyu bildirisi - E-Ticaret Devi Markafoni Kapanıyor, El Değiştirdi!

Markafoni Siparişleri Ne Olacak?

Yönetim tarafından yapılan açıklamanın devamında ise müşterilerine henüz sevk edilmemiş olan siparişlerinin takibi için de hizmet vermeye kısa bir süre daha devam edeceklerini vurguladılar. 2016 Aralık ayında ilk reel mağazasını açan Markafoni‘nin kararının, bu fiziksel mağazanın gidişatını nasıl etkileyeceğine dair henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Markafoni Neden Kapandı?

Web sitelerinde yayınladıkları kamuoyu duyurusunda anlaşıldığı üzere şirketin varlığını sürdürebilmesi için gereken karlılığı elde edemediği ve bu şartlarda en mantıklı yolun faaliyetleri sona erdirme olduğuna yer verildi. Günümüz zorlu şartlarında bu gibi büyük platformların teker teker kapanıyor olması bizleri her ne kadar şaşırtıyor olsa da pazarın ne kadar zorlu olduğuna da bir takım örnek teşkil etmektedirler.

Markafoni’yi Kim Satın Aldı

Markafoni’nin satışlarına son vermesi sonrasında SefaMerve tarafından satın alındığı öğrenildi. Çok taze olan bu haber, SefaMerve kurucu ortağı Metin OKUR tarafından bir yurtdışı seyahati esnasında sosyal medya aracılığı ile paylaşılmıştır. Doğrudan satış işleminin tamamlandığını yazmasa da yazdığı mesaj ile satış işleminin tamamlandığını açıkça belirtmiş oldu.

SefaMerve Şirketi Satın Aldı

Türkiye e-ticaret pazarında büyük bir eksiği tespit ederek pazara giriş yapan Okur, kısa zamanda kat ettikleri yol ile ne kadar başarılı bir işe imza attıklarını da böylelikle kanıtlamış oldu. Tesettür alanında büyük başarı elde eden Okur, Markafoni’yi satın alarak doğrudan moda alanına giriş yapıyor. SefaMerve tarafında ki başarısı aşikar olan Okur’un, önümüzde ki dönemlerde de aynı başarıyı moda tarafında da sağlayacağını düşünüyoruz.

Merak edilen en büyük konu ise, operasyonel anlamda tıkır tıkır işleyen bir yapının satın alınması sonrasında isminin değişip değişmeyeceği. Büyük bir revizyon gerçekleştirmek için bir isim değişikliği ile piyasaya tekrardan giriş yapabilir ya da var olan marka bilinirliğini korumak ve daha ileriye taşımak adına marka ile yola devam edilebilir. Bu sorunun yanıtını ise önümüzdeki günlerde kesin olarak öğrenmiş olacağız.

Konu ile ilgili tüm gelişmeleri bu yazımız içerisine eklemeye devam edeceğiz. Yazımızı takip ederek güncel gelişmelerden sürekli olarak haberdar olabilirsiniz.

Web sitemizde kapanan diğer girişimlerin haberlerini inceleyerek pazar hakkında çeşitli bilgiler edinebilirsiniz.

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

smtp calisma mantigi zahiridunyanet compressor 310x165 - SMTP Ayarı Nasıl Yapılır? SMTP Kullanım Rehberi

SMTP Ayarı Nasıl Yapılır? SMTP Kullanım Rehberi

Web siteniz var ise ve web siteniz üzerinde mail gönderme işlemi gerçekleştiriyorsanız gönderdiğiniz maillerin alıcıya …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir