Anasayfa » Alışveriş » Vipdükkan Kapanıyor

Vipdükkan Kapanıyor

Vipdükkan Kapanıyor !

Private Shopping kategorisinde önemli bir yere sahip olan vipdukkan forum/blog larda kapanış hazırlığı yapıyor. Webrazzi, vipdükkan kurucu ortaklarından Oğuz Şenol ile yaptığı görüşmede bu kapanış kararını doğruluyor. Fırsat siteleri gibi farklı bir akım olarak e-ticaret de ayrı bir kategori haline gelen private shopping de yine fırsat sitelerindeki yaprak dökümünü yaşamaya başladı. Her gün kapanan, adını dahi duymadığımız bir çok fırsat-private shoping sitesi mevcut.

Vipdükkanın bu kadar dikkat çekmesi de aldığı yatırımlar ve online-ofline mecralarda yaptığı reklamlar. En son 2011 de ePlanet Capital den 5 milyon dolar yatırım aldılar, ve bu sayede daha sağlam adımlar atmaya başladılar. Televizyon ve internet reklamlarıyla satışları arttırdı vipdükkan. Ancak düşük kar marjları ve yanlış stratejiler bu pazarda rekabet koşullarına yeterli direç göstermeye yetmedi. Şikayetvar üzerinde vipdükkan adına açılmış 4005 şikayet mevcut ki azımsanacak bir sayı değil.

Şikayet ağırlıkları sırasıyla: ürün-ücret iade, tedarik-teslim edememe, çağrı merkezi sorun çözme alanlarında yoğunlaşmış. Düşük maliyetli ölü ürün diyebileceğimiz depoda bekleyen kalitesiz ürünlerin müşterilere gönderilmesi ürün-ücret iadeleri sonucunu doğurmuş, ki bu süreci de iyi yönetememişler görüldüğü kadarıyla. Private shopping in olmazsa olmazı tedarikçi-depo stoklarının doğruluğu burada sağlanamamış, tedarik problemleri doğmuş. Lojistik tarafında da yeterli verim alınamamış. Tüm bu problemlerin çözüm süreci de doğru şekilde yönetilemeyince gerileme dönemi başlamış olmalı.

Pazarın büyümesini isterken böyle önemli oyuncuların çekilmesi bizi üzse de bu durum sektöre yeni girecekler için incelenmesi gereken bir süreçi.

Popüler Aramalar

 • oğuz şenol vipdükkan ne zaman kapandı
 • vipdükkan
 • vip dükkan
 • vip dükkan giriş
 • vip dükkan kapandımı
 • vip dükkan yatırım
 • vip mekan

Hakkında emre

www.zahiridunya.net

Bunları da okuyun

aliexpress alisveris rehberi zahiridunya net 310x165 - En Uygun Ürün Fiyatı Nasıl Bulunur?

En Uygun Ürün Fiyatı Nasıl Bulunur?

En Uygun Ürün Fiyatı Nasıl Bulunur? Günümüzün temel sorunlarından biri de budur: Farklı markalar aynı …

165 Yorumlar

 1. Ben bankaya ıtiraz dilekçe yazdım faks çektim yeni kapadığı zaman bir ay sonra yaptığım harcamalar geri hesabıma ekledi 250 tl civarındaydı hepsini geri aldim

 2. İyi oluyor kapandığı, çok kaliteli değildi

 3. bende bir yıl önce alışveriş yapmıştım . Kredi kartı numarası ve şifresi ellerinde istediklerinde para çekebilirler mi?

 4. son aldığım ürünler gelmişti kapanmadan 1 hafta önce allahtan:)iade iptalimvardı.40 tl.o güme gitti.bu site açılmazda mağduriyetlerde sağlanmaz boşuna beklemeyin.haram olsun pis dolandırıcılar….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir