Replika Cep Telefonları SAR Değerleri

Teknolojinin gelişmesi ile oldukça yaygınlaşan replika yani kopya telefon piyasası oldukça popüler bir konuma gelmiştir. Neredeyse biri orjinal biri replika cep telefonları ayırt edemeyeceğiniz şekilde üretilerek insanlara orjinal hissi verilerek kullanmalarına olanak sağlıyor.

Şimdi diyeceksiniz ki “madem bu iş bu kadar ucuza yapılıyor, o zaman cep telefonlarına neden dünyanın parasını ödüyoruz?”, ucuz etin yahnisi diyelim ve konumuza başlayalım.

Bir malın ya da hizmetin ederi aşağı yukarı bellidir. Bir şeyin kalitesi genellikle fiyatı ile doğru orantılı olarak yükselir ve düşer. Çoğu zaman bu konu fazla önem taşımasa da konu cep telefonu olduğu zaman replika cep telefonları konusu sağlık açısından çok önemlidir.

Orjinal telefonlar belli kriterlerde kontroller eşliğinde üretilmektdir. Ancak replika cep telefonları üretenler ne yazık ki her zaman bu kontrol ve kriterlere bağlı kalmayabiliyorlar. Bu kadar özen gösterilerek üretilen bir iPhone dahi insan sağlığına zarar vererek kanser oluşumuna zemin hazırlıyorsa bir de replika cep tleefonları bizlere ne gibi zararlar verir bir düşünün.

Cep telefonlarında SAR Nedir?

Cep telefonlarında sağlımızı doğrudan ilgilendiren nokta SAR değeridir. SAR nedir diye soracak olursanız; Specific Absorption Rate yani Türkçe anlamı Özgül Soğurma Oranıdır. Bu değer, cep telefonunun sağlığımızı ne yönde etkilediğini en açık şekilde gösteren bir birimdir.

SAR Değerinin Yasal Oranı

Avrupa kriterlerine göre, 2W/kg oranına kadar SAR değerine sahip telefonlar satışa sunulabiliyor. Replika cep telefonları elbette bu konuda biraz çelişkili.

Replika Cep Telefonları ve SAR

Ne yazık ki replika cep telefonları dediğimiz zaman akla ilk gelen SAR değeri oluyor. Çoğu model 2W/kg değerinin oldukça üstünde olmasına rağmen kaçak yollarla piyasada ki yerini almış vaziyette. Markası belli olmayan cep telefonlarını kullanmak, bile bile kendimizi ateşe atmak gibi bir durumdur.

Bazı Replika Cep Telefonlarının SAR Değerleri

  • Daxian : 1,89W/kg
  • H-Mobile : 1,75W/kg
  • ZTE X : 1,81W/kg
  • Meizu : 1,4W/kg
  • Huawei : 1,54W/kg
  • Forme : 1,67W/kg

Yukarıda belirttiğimiz değer marka ve modele göre değişkenlik gösterebiliyor ve tamamı doğru değerler olmayabilir. Üreticiler bazen piyasada tutunabilmek adına bazı şeylerin üstünü örtebiliyor. Sağlık açısından mümkün olduğunca cep telefonlarında orjinal ürün kullanmaya özen gösterilmeli. Replika cep telefonları tercih etmemek çok daha iyidir.

Unutmamalı bir şey pahalıysa elbet bir özelliği vardır.

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

Samsung a7 310x165 - Samsung, Ürün Güvenliğini Artırma Duyurusu

Samsung, Ürün Güvenliğini Artırma Duyurusu

Note7 olaylarını takiben, Samsung, güvenlik taahhüdünü yenilemek için tüm geliştirme sürecinde katı kalite güvencesi protokolleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir