Google Play’den Alınan Uygulama Nasıl Iade Edilir?

google play store - Google Play'den Alınan Uygulama Nasıl Iade Edilir?Merhaba, günümüzün teknoloji harikalarından tablet ve mobil iletişim cihazı olan cep telefonlarında Android işletim sistemlerini kullanan cihazlarda bildiğimiz üzere milyarlarca uygulama yer almakta. Android tabanlı cihazların en büyük uygulama sağlayıcısı olan Google Play Store ise yerli/yabancı ve ücretsiz/ücretli olmak üzere Android cihaz kullanıcılarına bu uygulamaları sunmakta.

Aradığınız uygulamaları kimi zaman ücretsiz olarak temin ederken kimi zaman ücretli uygulamalara ihtiyaç duyulabiliyor. Ama herkes ücretli uygulamalara güvenmiyor ne yazık ki. Bu konuda kullanıcılar bir yandan da haklı durumda. Para verip alınan uygulamadan memnun kalınmaması durumunda ödenen tutarın geri dönüşümü olmadığı düşüncesinde herkes.

Biz bu yazımızda sizlere cok faydalı olacağını düşündüğümüz bir konuyu detaylı olarak çeşitli materyallerin yardımıyla resimli olarak anlatacagiz. Buyurun şimdi Google Play Store üzerinden satın alınan bir uygulama nasıl iade edilir hep beraber öğrenelim.

Google Play Store uygulamasına giriş yaptık ve ilgimizi çeken bir uygulamayı bulduk. Aşağıdaki resimde görüldüğü üzere tutarın yazılı olduğu butona basıp uygulamayı indirdik ve Android cihazımıza kurduk. Bu uygulamayı test ettik ve maalesef memnun kalmadıysak Google Play Store uygulamasına tekrar girip uygulamayı indirdiğimiz sayfaya giriyoruz. Bu sefer sayfada “Geri Ödeme Yap” butonu mevcut. Bu butona tıklıyoruz

2014 09 10 19.41.01 - Google Play'den Alınan Uygulama Nasıl Iade Edilir? 2014 09 10 19.41.05 - Google Play'den Alınan Uygulama Nasıl Iade Edilir?
Geri Ödeme Yap” butonuna tıkladıktan sonra karşımıza bir onay ekranı çıkacak ve gerçekten iade edip etmeyeceğimizi teyit edecektir. “Evet” seçeneğini seçtiğimizde ise satın almış olduğumuz uygulama otomatik olarak cihazımızdan kaldırılacak olup iadenin yapılacağını bildiren bir mail, Google Play Store hesabımızda ki kayıtlı mail adresimize gönderilecektir. Aşağıdaki resimde örneğini görebilirsiniz;

2014 09 11 19.50.52 - Google Play'den Alınan Uygulama Nasıl Iade Edilir?

Buradan da anlayacağımız üzere Google Play Store aracılığı ile satın aldığımız bir uygulamayı kolaylıkla iade edebiliyoruz. Bu nedenle denemekten çekinmeyin dilediğiniz gibi alışveriş yapın, beğenmezseniz iade edersiniz 🙂

Google Play Store’dan Alınan Uygulamanın Iade Süresi Ne Kadar?

Google, bu tarz bir imkan sağlamakla beraber bazı kısıtlamaları da koymaktan geri kalmamıştır. Bu her ne kadar iyi niyet için yapılmış bir uygulama olsa da kullanıcıların ve satıcıların ilerleyen zamanlarda mağduriyetini en minimum hale getirmeyi amaçlamıştır. Google Play Store üzerinden satın alınan bir uygulamanın iade süresi “2 Saat” olarak belirlenmiş olup satın alma süresi itibariyle 2 saat içerisinde beğenmediğiniz uygulamayı iade etmek durumundasınız. Aksi taktirde iade süreciniz başlamayacak olup satın almış olduğunuz uygulamanın iadesini gerçekleştiremeyeceksiniz.

Bu gibi durumlarda mağdur olmamak ve sorun yaşamamak adına lütfen satın alma işlemlerinden önce satın alma ve iade prosedürlerini detaylıca incelemekten lütfen kaçınmayın. Konu ile ilgili soru ve sorunlarınız hakkında konunun altında yer alan yorum penceresini kullanabilirsiniz.

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

app store logo 225x125 - iOS Uygulama Geliştirme Eğitimi

iOS Uygulama Geliştirme Eğitimi

Mobil Uygulamalara Genel Bakış Akıllı telefon sektörü gün geçtikçe daha da geliştirilip talep gören bir …

3 Yorumlar

  1. farzedelim bir uygulama değilde uygulama içindeki destek için (beta dan full sürüm) ödeme yaptık ve bunu iptal ettik ve ardından tekrar almaya karar verdik ve yine iptal ettik sonuçta 15 dakikayı geçmediği sürece alımları iptal edebiliyormuyuz. bu konuda detaylı bilginiz varmı yardımcı olursanız sevinirim hatta 553 634 09 96 tlfn numaram mail harici sms veya doğrudan arayabilirseniz daha çok memnun olurum…

  2. Gorkem VARDAROĞLU

    Whatshap ücretli olucak diyorlar dogrumu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir