Samsung Note7 Hakkında Resmi Duyuru!

Samsung Electronics Türkiye, Galaxy Note7 Değişim Programını eski ve yeni seri tüm Galaxy Note7 ürünlerini kapsayacak şekilde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) bilgisi dâhilinde güncellemiştir.

Samsung Electronics Türkiye olarak kullanıcılarımızın güvenliği birincil önceliğimiz olduğu için; tüm Galaxy Note7 ürünü kullanıcılarımızdan cihazlarını kapatmalarını ve güncellenmiş Galaxy Note7 Değişim Programı’na katılmalarını önemle talep ediyoruz.

Havayolu ile seyahat etmeyi planlayan Galaxy Note7 kullanıcılarımız için özel açıklama: Bazı havayolu firmaları Galaxy Note7 cihazlarının kapalı olsalar dahi uçuş sırasında kabin ve bagaj içerisinde taşınmasını yasaklamıştır. Size uçuşunuzdan önce en iyi şekilde destek olabilmek amacıyla havaalanlarında Note7 servis noktaları oluşturmaktayız. İlk adımda İstanbul Atatürk Havaalanı’nın Dış Hatlar terminalinde bir servis noktası oluşturduk. Önümüzdeki günlerde buna benzer servis noktalarını İstanbul Sabiha Gökçen, Ankara Esenboğa, ve diğer havaalanlarında da oluşturacağız. Eğer havayolu ile seyahat etmeyi planlıyorsanız daha fazla bilgi almak için lütfen Samsung Çağrı Merkezi’ni 0850 222 0847 numaralı telefondan arayınız.

Galaxy Note7 Değişim Programı

Galaxy Note7 Değişim Programı çerçevesinde Galaxy Note7 kullanıcılarımızın seçenekleri aşağıda belirtildiği gibidir. Güncellenmiş Galaxy Note7 Değişim Programı 18 Ekim 2016 tarihinde başlayıp 11 Kasım 2016 tarihinde sona erecektir.

  • •Galaxy Note7’nizi Galaxy S7 edge 32 GB ile değiştirmek:

   Bu seçenek BTK kaydı olan bütün Galaxy Note7 kullanıcılarımıza açıktır.

   Bu seçeneği tercih eden kullanıcılarımıza telefon değişimine ek olarak aşağıda belirtilen miktarda ödeme yapılacaktır. Telefon değişim seçeneğinden yararlanmak için:

   • Ülke çapında 250’ye yakın noktada (aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz) bulunan ve sizin için en uygun konumda olan bir Samsung Servis Merkezi’ne Galaxy Note7’nizi ve varsa beraberinde satın aldığınız aksesuarları (telefon kılıfı ve ekran koruyucusu) ile satış fişleriyle birlikte teslim ederek, gerekli Değişim Formunu doldurunuz.
   • Formun doldurulmasının ardından, Galaxy S7 edge 32 GB değişimi talep ettiğinizi teyit eden, size özel yaratılmış, bir kullanımlık kod numarası Değişim Formunda paylaşmış olduğunuz telefon numarasına SMS yoluyla gönderilecektir.
   • Size iletilen SMS kod numarası ve T.C. kimlik numaranız ile ülke çapında 163 noktada bulunan Samsung yetkili mağazalarından (aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz) sizin için en uygun olanını, Galaxy S7 edge 32 GB’nizi teslim almak için ziyaret ediniz.
   • Değişim Formunda belirteceğiniz banka hesap numarasına, Samsung Servis Merkezi’ne yaptığınız ziyaretten sonra en geç 5 iş günü içerisinde 600 TL’lik ödeme yapılacaktır.
   • Bu ödemeye ek olarak, varsa teslim ettiğiniz Galaxy Note7 telefon kılıfı ve ekran koruyucusu (‘aksesuarlar’) için; satış fişindeki bedelden oluşan miktar ya da aksesuarların satış fişi yoksa her aksesuar için 50 TL (en fazla 100 TL’lik) bir ek ödeme yapılacaktır.
 • •Galaxy Note7 ve varsa aksesuarları (telefon kılıfı ve ekran koruyucusu) ve telefon sigortası (Kasko) için para iadesi almak:

  • Eğer telefonunuzu mobil operatörünün sunduğu tarifeli hat sözleşmesi kapsamında almadıysanız ya da tarifeli hat sözleşmesini iptal etmek istemiyorsanız:
   • Size en uygun olan Samsung Servis Merkezi’ni (aşağıdaki adresten ulaşabilirsiniz) ziyaret ediniz.
   • Galaxy Note7’nizi, aksesuarlarıyla ve satış fişleriyle birlikte servis merkezine teslim ederek, gerekli İade Formunu doldurunuz.
   • Aksesuar içermeyen Galaxy Note7 ürünü teslimi karşılığında, Samsung, İade Formunda belirteceğiniz banka hesap numarasına, en geç 5 iş günü içerisinde Galaxy Note7 ürününün tavsiye edilen satış fiyatı olan 3 599 TL’lik bir ödeme yapacaktır.
   • Buna ek olarak, varsa teslim ettiğiniz Galaxy Note7 telefon kılıfı ve ekran koruyucusu (‘aksesuar’) ve telefon sigortası (Kasko) için; satış fişindeki bedelden oluşan miktarı ya da aksesuarın satış fişi yoksa her aksesuar için 50 TL (en fazla 100 TL’lik) bir ek ödeme yapılacaktır.
   • Galaxy Note7 ve (varsa) aksesuarları ve telefon sigortası (Kasko) için yapılacak ödeme Samsung Servis Merkezi ziyaretinizden sonra en geç 5 iş günü içinde İade Formunda belirteceğiniz banka hesabına ödenecektir.
  • Eğer mobil operatörünün sunduğu tarifeli hat sözleşmesini iptal etmek istiyorsanız:
   • Bunun için sözleşme imzalamış olduğunuz ilgili mobil operatörünün iletişim hattı ile temasa geçerek, sürecin nasıl işleyeceğini öğrenebilirsiniz.
   • Hiçbir ek maliyet size yansıtılmadan sözleşmeniz iptal edilecek ve ilgili operatörünüz tarafından size alternatif seçenekler sunulacaktır.

Eğer daha önceden Galaxy Note7 Değişim Programına katılıp telefonunuzu Samsung Servis Merkezine bıraktıysanız, bu Servis Merkezine gidip yukarıda belirtilen seçeneklerden yararlanabilirsiniz.

Galaxy Note7 kampanyası dâhilinde verilen Samsung Gear VR ürününü kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu ürün siz değerli kullanıcılarımıza yaşattığımız zorluklara gösterdiğiniz anlayışa teşekkür etmek için değişim programı kapsamından çıkartılmıştır.

Galaxy Note7 Değişim Programı kapsamındaki Samsung Servis Merkezleri’nin ve Samsung Yetkili Mağazaları’nın listesi aşağıdaki adreslerde bulunabilir

Güvenlik sorunundan etkilenmiş olan cihazlar tüm eski ve yeni seri Galaxy Note7 telefonlardır

Güncellenmiş Galaxy Note7 Değişim Programı tüm eski ve yeni seri Galaxy Note7 ürünlerini kapsamaktadır. Kullanıcılarımızın güvenliği bizim birinci önceliğimiz olduğu için Galaxy Note7’nizi kapatmanızı ve en kısa sürede güncellenmiş Değişim Programımıza katılmanızı talep ediyoruz.

Soru – Cevap
1. Galaxy Note7’mi kullanmaya devam edebilir miyim?
Değerli kullanıcılarımızın güvenliği bizim için çok önemlidir. Bu yüzden şu an Galaxy Note7 kullanıyorsanız, lütfen cihazınızı kapatınız ve güncellenmiş Değişim Programına katılınız.

2. Başka Samsung telefonları bu durumdan etkilendi mi?
Hayır, etkilenen cihazlar sadece Galaxy Note7’lerdir.

3. Ben daha önce Değişim Programı’na katılmıştım. Bana verilen yeni seri Galaxy Note7 ile şimdi tekrar değişim programına katılmam gerekiyor mu?
Evet, bu güncellenmiş Değişim Programı eski ve yeni seri tüm Galaxy Note7’leri kapsamaktadır. Bu yüzden siz değerli kullanıcılarımıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyoruz.

4. Galaxy Note7’mi nasıl değiştirebilirim?
Güncellenmiş Galaxy Note7 Değişim Programına katılmak için Türkiye çapında 250 noktada bulunan Samsung Servis Merkezlerinden sizin için en uygun olanına giderek telefonunuzu başvurabilirisniz.

5. Galaxy S7 edge 32 GB almak için nereye gidebilirim?
Samsung Servis Merkezine giderek, Güncellenmiş Değişim Programına başvurmanızın ardından, tarafınıza SMS yoluyla iletilecek kod ile ülke çapında 163 noktada bulunan Samsung mağazalarından sizin için en uygun olanına giderek Galaxy S7 edge 32 GB cihazını alabilirsiniz. Lütfen T.C. kimlik numaranızı içeren belgenizi Samsung mağazasına giderken yanınıza almayı unutmayın.

6. Samsung Servis Merkezine Başvururken Nelere İhtiyacım Olacak?
Değişim Programı kapsamında Samsung Servis Merkezine başvururken, yanınıza (varsa) Galaxy Note7 telefon kılıfı ve ekran koruyucusu (aksesuar) fişinizi; T.C. kimlik numarasını içeren belgenizi ve ödemenin yapılmasını istediğiniz IBAN bilginizi alınız. Lütfen IBAN bilgisini doğru verdiğinizden emin olunuz. IBAN bilgisini bankanızı arayarak edinebilirsiniz.

7. Bu güncellenmiş Değişim Programı Türkiye’de kullanılan tüm Galaxy Note7’ler için geçerli midir?
Evet, Türkiye’de kullanılan tüm Galaxy Note7’ler güncellenmiş Değişim Programından yararlanabilir.

8. Değişim Programı’na katıldığımda bana vereceğiniz Galaxy S7 edge 32 GB ile yeniden Gear VR kampanyasından yararlanabilir miyim?
Gear VR kampanyamız Galaxy Note7 satışları durdurulduğu için sona ermiştir. Değişim Programı yeni / ayrı bir kampanyaya dahil değildir.

9. Galaxy Note7 cihazımı daha önceki Değişim Programı sürecinde Samsung Yetkili Servis’ine verdim. Şimdi mobil operatörden aldığım tarifeli hat sözleşmesini iptal etmek istiyorum. Fakat operatör ile görüştüğüm zaman benden cihazı istiyorlar. Ne yapmalıyım?
Bu konuda tüm mobil operatörler ile ortak bir çalışma yürütmekteyiz. Samsung olarak mobil operatörlere Galaxy Note7 telefonunuzu teslim aldığımıza dair bir dokumanı gönderip isteğiniz doğrultusunda tarifeli hat sözleşmesini mobil operatöre telefonunuzu geri vermeden iptal etmenizi sağlamaya çalışıyoruz. Bu konudaki çalışmalarımızı önümüzdeki birkaç gün içerisinde sonuçlandırmayı hedefliyoruz.

10. Galaxy Note7 cihazımı daha önceki Değişim Programı sürecinde Galaxy S7 Edge ile değiştirdim ve aradaki fiyat farkını aldım. Fakat şimdiki Değişim Programı’nda 600 TL’lik ödeme yapılıyor. Bundan ben de yararlanabilir miyim?
Güncellenmiş Değişim Programı’ndan yararlanabilmek için elinizdeki Galaxy Note7 cihazını değiştirmeniz gerekmektedir. Daha önceden Galaxy Note7 telefonunu değiştiren kullanıcılarımız güncellenmiş Değişim Programı’ndan yararlanamazlar.

11. Galaxy Note7’imi alırken imzaladığım mobil operatör tarifeli hat sözleşmesini iptal etmek istiyorum. Fakat mobil operatörü sözleşmeyi iptal etmek için ücret istiyor. Ne yapmalıyım?
Tüm mobil operatörler ile yaptığımız anlaşma çerçevesinde tarifeli hat sözleşmenizi size hiçbir ek maliyet yansıtılmadan iptal edebileceksiniz. Bu konuda mağduriyet yaşarsanız lütfen Samsung Çağrı Merkezini 0850 222 0847 nolu telefondan arayınız.

12. Galaxy Note7’mi alırken yaptırdığım Kasko / sigorta bedeli para iadesi sırasında alabilecek miyim?
Kasko / telefon sigortası için harcadığınız miktarı faturasıyla ve sigorta poliçesi ile belgelediğiniz taktirde, bu miktarı para iadesi talep ederken alabileceksiniz.

13. Daha detaylı bilgi edinmek için ne yapabilirim?
Daha farklı sorularınız için Samsung Çağrı Merkezini 0850 222 0847 nolu telefondan arayabilirsiniz.

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

Samsung a7 310x165 - Samsung, Ürün Güvenliğini Artırma Duyurusu

Samsung, Ürün Güvenliğini Artırma Duyurusu

Note7 olaylarını takiben, Samsung, güvenlik taahhüdünü yenilemek için tüm geliştirme sürecinde katı kalite güvencesi protokolleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir