Cep Telefonlarının Batarya Sorunu Çözüldü

3 battery life - Cep Telefonlarının Batarya Sorunu ÇözüldüHuawei, Batarya Sorunu Büyük Oranda Halletti!

Akıllı telefonlarda oldukça büyük bir sorun olan batarya sorununun büyük bir bölümünü halletmek üzere Çinli firma Huawei firması büyük bir girişimde bulunarak batarya sorunu çözmeye odaklandı.

Huawei Hızlı Şarj Teknolojisi

Firmanın soruna dolambaçlı yollardan gitmesinin asıl nedeni ekonomik pazarlar yaratmak ve daha çok kişiye ürün satmak. Bu nedenle kendi kendini şarj edecek bataryalar üretmek yerine şarjı birkaç dakikada yarı kapasitede dolduran teknolojiler üzerinde çalışıyor.

Şu ana kadar bu firmanın ürettiği telefonlar ve kaliteli modemler bütün dünyada ilgiyle ve güvenle kullanılıyor. Firma güven esasına önem veren bir firma olduğu için ürettiği bütün ürünlerde kullanıcıların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

 Akıllı telefon kullanıcılarını zor durumda bırakan şarj meselesini halletmek üzere firma, telefonun bataryalarını 4 ya da 5 dakika içerisinde yüzde 50 oranında dolduracak yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Bu teknolojinin adı hızlı şarj etme teknolojisi. Geçtiğimiz gün düzenlenen bir fuarda tanıttığı ürünüyle bataryalara hiçbir zarar vermeden birkaç dakika içerisinde bataryaların yüzde 50 kapasitede şarj edilmesine olanak tanıyan teknolojisini tanıttı. Yakın zamanda ürünün bütün dünya piyasalarında olacağı belirtildi.

Telefonlara yerleştirilecek basit bir güneş fotovoltaik sistemle tüm telefonlar gün boyu kendi kendilerini güneşten şarj edebilirler. Zaten ihtiyaç duyulan voltaj da DV doğru akım. Ve adaptörleri 220 volt prize takıp tekrar DC doğru akıma çeviren mekanizmalara gerek duymadan bu teknoloji kullanılırsa hiçbir telefonun şarjı bitmeyecek…

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

Samsung a7 310x165 - Samsung, Ürün Güvenliğini Artırma Duyurusu

Samsung, Ürün Güvenliğini Artırma Duyurusu

Note7 olaylarını takiben, Samsung, güvenlik taahhüdünü yenilemek için tüm geliştirme sürecinde katı kalite güvencesi protokolleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir