Aliexpress En Gelişmiş Alışveriş Rehberi

aliexpress 11 11 kampanya - Aliexpress En Gelişmiş Alışveriş RehberiMerhaba,bu yazımızda takipçilerimizden sürekli gelen soruları derleyip bir arada toplayarak soru ve sorunları kısa cevaplar ile yanıtlamaya çalışacağız. Çoğu konu hakkında yazılmış olan uzun makalelerimiz bulunuyor olsa da yine de temel düzeyde bir iki cümle ile üstünden geçeceğiz.

Aliexpress Kargo Takip PTT

Aliexpress üzerinden alışveriş yaparken kargolarınızı farklı farklı yöntemler ile kontrol edebilirsiniz. Eğer paketiniz takip edilebilen yeni kayıtlı gönderi ise dilerseniz PTT, 17Track ya da göndericinin orjinal web sitesi üzerinden takibini sağlayabilirsiniz. Ancak benim şahsi tavsiyem aşağıdaki bağlantı aracılığı ile kargolarını takip etmeniz. Kullanımı ve arayüzü oldukça kullanışlı olmasından dolayı çok rahat edecek ve sonuçlara hızlıca ulaşacaksınız.

Aliexpress kargo ile ilgili işinize yarayabilecek makalelerimiz;

Aliexpress Güvenli mi?

Aliexpress, bünyesinde barındırdığı birçok güvenlik sistemleri ile kullanıcı ve alıcıyı buluşturan platformlar arasında dünya sıralamasında önemli bir yere sahiptir. Gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz.

Aliexpress güvenlik ile ilgili işinize yarayabilecek makalelerimiz;

Aliexpress Telefon, Telefon Almak

Aliexpress üzerinden telefon almak neredeyse herkesin merak ettiği asıl konulardan biri. Ancak her yazdığımız makalede de belirttiğimiz gibi Aliexpress üzerinden güvenli telefon almak ne yazık ki pek mümkün olmuyor. Aliexpress üzerinden telefon almak gümrük yasalarına aykırı olduğundan dolayı siparişlerinizde gümrük sorunları yaşamanız muhtemeldir. Bazı satıcılar gümrüğe takılmadan gönderebiliyor ancak yine de elbette büyük bir risk taşımaktadır.

Aliexpress üzerinden telefon almak ile ilgili detaylı yazımıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

Aliexpress Adres Yazma, Aliexpress Açık Adres Oluşturma

Aliexpress üzerinden sipariş verirken karşılaşılan en büyük sorunlardan birisi de adres hatasıdır. Birçok kimse adresini ingilizce olarak yazmanın daha doğru olacağına inanıyor. Ancak unutulmamalıdır ki adresler evrenseldir ve ülkeye göre farklılıklar göstermez. PTT dağıtım elemanlarının kargonuza baktığında saçma bir adres görmesini istemiyorsanız ve kargonuzun kapınıza kadar sorunsuz teslim edilmesini istiyorsanız Türkiye içerisinde adresinizi nasıl kullanıyorsanız Aliexpress üzerinden sipariş verirken de aynı şekilde yazın.

Dikkat etmeniz gereken tek nokta şu ki Türkçe karakterler kullanmamanızdır. Örneğin; adresiniz “Bağlariçi Mahallesi” ile başlıyor ise Aliexpress’de siparişinizi oluştururken “Baglarici Mahallesi” olarak yazmanız gerekmektedir. “ı,ö,ç,ü,ğ,ş“harflerinin yerine “i,o,c,u,g,s” kullanmanız halinde herhangi bir sorun ile karşılaşmazsınız.

Aliexpress adres yazımı hatası ile ilgili detaylı makalemize aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

Aliexpress İletişim, Şikayet

Aliexpress ile direkt olarak iletişime geçebileceğiniz bir telefon numarası ya da e-posta adresi mevcut değildir. Kullanılmakta olan sistem telefon ya da e-posta gibi alternatif iletişim araçlarına ihtiyaç duyulmasının önüne geçmektedir.

Siparişiniz ile ilgili herhangi bir soru/sorun için sipariş sayfanızdaki iletişim/yorum panellerini kullanmak yeterli oluyor. Kullanıcı bilgilendirme sayfaları da tüm sorunlarınızın çözümünde etkili olmakta.

Aliexpress Kapıda Ödeme

Aliexpress üzerinden sipariş verirken birçok ödeme yöntemi vardır. Ancak Aliexpress’in yabancı kaynaklı bir alışveriş sitesi olmasından kaynaklı kapıda ödeme yapmanıza imkan sağlanmamaktadır. Zaten yurt dışı kargo yönetmeliği doğrultusunda da böyle bir uygulamadan bahsetmek mümkün değildir.

Aliexpress Takip, Aliexpress Sipariş Takibi ve Aliexpress Kargom Nerede

Aliexpress üzerinden verdiğiniz siparişlerinizi tek bir noktadan kontrol etmek/sorgulamak mümkün. Aşağıdaki bağlantı üzerinden dilediğiniz kadar kargonun hareket bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Aliexpress Kargom Gelmedi, Shipped By Air Ne Demek

Aliexpress üzerinde verdiğiniz siparişleriniz kargolandığı zaman birçok kargo hareketlerine sahip olurlar. Bunların birçoğu kafanızı karıştırabilir. Aşağıdaki adresten kargo durumlarının detaylı açıklamalarına ulaşabilirsiniz.

Aliexpress Nedir?

Aliexpress, dünya üzerindeki alıcı ve satıcıları tek bir platform üzerinde buluşturan, bu iki grubun belli kurallar doğrultusunda alışveriş yapması için güvenli bir ortam sağlayan platformdur. Aliexpress üzerinde tüm dünya ülkelerinden satıcılar bulunmakla birlikte tüm dünyaya hizmet vermektedir.

Aliexpress nedir ile ilgili detaylı makalemiz;

Aliexpress Yorum

Aliexpress’te ürünleri incelerden Garanti, Kargo Detayları gibi bilgileri gördüğünüz panelin hemen yanında “Feedback” adı altında yani “Geri Bildirim” bölümünü görürsünüz. Bu kısım, o ürünü satın alıp yorumlarını paylaşan kişilerin yorumlarını kapsar.

Bir ürünü almadan önce ürün yorumlarını okumak neredeyse kafanızdaki belirsizliğin %90 oranında çözülmesine yardımcı olmaktadır. Resimli yorumlar da ürün hakkındaki belirsizliklerinizi tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Aliexpress Paypal

Aliexpress, ödeme yöntemleri olarak birçok alternatifi kullanıcılarına sunmaktadır. Ancak dünyaca ünlü online ödeme aracılığı yapan Paypal’ın Aliexpress ile ilgili herhangi bir ortak çalışması mevcut değildir. Aliexpress, bu kapsamda kendi ödeme sistemi olan AliPay‘in kullanımına izin vermektedir.

Aliexpress Paypal ile ilgili işinize yarayabilecek makalelerimiz;

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

aliexpress alisveris rehberi zahiridunya net 310x165 - Aliexpress Üzerinden Yılbaşı Süsleri Siparişi

Aliexpress Üzerinden Yılbaşı Süsleri Siparişi

“Aliexpress yılbaşı indirimleri ne zaman?” diye merak ediyor olabilirsiniz. Aliexpress yılbaşı kampanyaları her yıl olduğu …

Bir Yorum

  1. Dünyanın en iyi alışveriş sitesi için baya iyi bilgi kaynağı teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir