Aliexpress Adres Değişikliği ve Hatalı Adres Düzeltme

Aliexpress üzerinden sipariş verirken adresinizi yanlış girmiş olabilirsiniz. Aliexpress adres kayıtlarını güncellemenize izin verse de ne yazık ki siparişi tamamladıktan sonra var olan siparişiniz için adres değişikliği yapamazsınız.

Aliexpress adres değiştirmenizi gerektirebilen durumlarda öncelikle sistem üzerinde kayıtlı olan adreslerinizi güncelleyiniz. Aliexpress kayıtlı adresinizi güncelledikten sonra ilgili satıcıya mesaj yolu ile adresinizi değiştirmek istediğinizi iletiniz. Aşağıdaki metinde ki “sizin adresiniz” alanına kendi teslimat adresinizi yazarak ilgili satıcıya direkt olarak mesajı gönderebilirsiniz.

Aliexpress Adres Değişikliği Talebi Örnek Metni

Hello, delivery address is incorrect. The new address is: “Sizin Adresiniz“. I want my order to be sent to my new address.

Örnek olarak gösterilen mesajda ki “Sizin Adresiniz” kısmını kendi teslimat adresinize göre düzenledikten sonra satıcıya aşağıdaki iletişim kısmından iletiniz.

aliexpress siparisim ne durumda nerede2 - Aliexpress Adres Değişikliği ve Hatalı Adres Düzeltme
Aliexpress Adres Değişikliği

İletişime geçtikten sonra ortalama 24 saat içerisinde satıcı size dönüş yapacaktır. Bu sayede Aliexpress üzerinde adres sorunu yaşamanızı engellemiş olacaksınız.

Ancak Aliexpress üzerinden alışveriş yaparken adres değişikliği esnasında dikkat etmeniz gereken durumlar var. Bunları sırasıyla inceleyelim;

Kargoya Verilmiş Siparişler

Bu aşamada eğer ürünleriniz kargoya teslim edildiyse işiniz biraz zorlaşacaktır. Bazı ürünlere ait kargo numaraları sisteme girilir ancak hemen kargoya teslim edilmez. Belli günlerde toplu verildiğinden dolayı bu gibi durumlarda eğer adres hatasını hızlıca fark edip kargo teslimatından önce iletebilirseniz bu sizin yararınıza olacak ve satıcı adres değişikliğini gerçekleştirebilecektir.

Tedarik Beklenen Siparişler

Ürünler henüz tedarik aşamasında olduğundan yani kargoya verilmemiş olduğundan dolayı bu aşamada adres değişikliği yapmanız çok daha kolaydır. Satıcıya yukarıda belirttiğimiz şekilde bilgi vermeniz yeterli olacaktır.

Dondurulmuş Siparişler

Aliexpress üzerinden alışveriş yaparken eğer siparişinizin durumu “dondurulmuş sipariş” ise ne yazık ki bu aşamada yapabileceğiniz herhangi bir işlem yoktur. Dondurulmuş Sipariş nedir? Satıcının Aliexpress tarafından engellenmesi, alışveriş yapanlara yeterli özveriyi göstermemesi ya da usulsüzlük yapması veya alıcının yani sizin son dönemde çok fazla sayıda sipariş vermeniz ya da Aliexpress üzerinden sipariş verirken kullandığınız kredi kartının çalıntı v.b durumlara sahip olmasından ötürü yaşanabilecek güvenlik sorunlarını engellemek adına Aliexpress tarafından alınan bir güvenlik önlemidir.

Aliexpress üzerinden alışveriş yaparken mümkün olduğunca 2-3 günde bir siparişinizi kontrol ediniz. Bu sayede Aliexpress üzerinden sorunsuz bir alışveriş gerçekleştirmiş olursunuz.

[aliexpress_adres]

Popüler Aramalar

  • https://www zahiridunya net/aliexpress-adres-degisikligi-ve-hatali-adres-duzeltme/

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

zahiridunya net aliexpresste bu haftanin en cok satilan elbiseleri 310x165 - Aliexpress'te Haftanın Elbiseleri (14.10.2016)

Aliexpress’te Haftanın Elbiseleri (14.10.2016)

Ürün Görseli Ürün Adı Fiyat Avantaj Maxi Plus Size Women Floor-Length Black White Autumn Lace …

6 Yorumlar

  1. Adres eksik girilmiş teslim etmiyorlar kargoda bekliyor geri gidecek ne yapmam lazım

  2. Aliexpres de ki adres bilgilerime hiç bir şekilde ulaşamıyorum ki değiştirebileyim. Adres bilgilerime nasıl ulaşırım ,tşk ederim

  3. Ben aliexprese ürün aldim ama adresim ingilizce yazdım site turkce kabul etmiyo urunler kargoya verilmiş Türkiye ye doğru yolda ne yapmalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir