E-Ticarette Ücretsiz Kargo Seçeneğinin Farklı Yolları

E-Ticarette Ücretsiz Kargo Seçeneğinin Farklı Yolları

Ücretsiz kargo ile gönderim, e-ticaret de satın alma işlemi için çok önemli bir kriterdir.

Ücretsiz kargo ile gönderilen siparişlerin değeri ortalama olarak %30 daha yüksektir. Alışveriş yapanların %47’si ödeme yapmaları ve ücretsiz gönderimin dahil olmadığını öğrenmeleri durumunda siparişi iptal edebileceklerini belirtmişlerdir. Eğer bu seçeneğini henüz kullanmadıysanız, başlamadan önce seçenekleri ele alalım.

 

    1. Tüm Ürünlerde Kargo Bedava

En basit yolu, tüm siparişlerde kargo bedava seçeneğini aktif edip, sitenin her tarafında bu durumu belirten ifadeler kullanmaktır. Elbette bu durumun bir albenisi olacak, müşteriyi cezbedecektir. Ancak, öncesinde kar marjına etkisini hesaplamak gerekir. Yüksek kar marjı veren veya daha küçük boyutlarda ağır olmayan ürünlerde ücretsiz kargo sunmak daha mantıklı olacaktır.

Bölgeye Özel Ücretsiz Kargo - E-Ticarette Ücretsiz Kargo Seçeneğinin Farklı Yolları
Free Shipping

    2. İlk Siparişlerde Kargo Bedava

Tüm ürünlerde, alışveriş yapan herkese ücretsiz kargo seçeneği sunmak yerine, sadece yeni müşterileri hedefleyen bir kampanya planlanabilir. Bunu, web sitenizdeki yeni açılan hesaplara tanımlanan bir özellik olarak ya da üyelik esnasında gönderilen bir kargo kuponu oluşturarak hayata geçirebilirsiniz. Daha önce hiç sipariş vermemiş müşteriler için teşvik edici olacaktır.

free shippinh - E-Ticarette Ücretsiz Kargo Seçeneğinin Farklı Yolları

     3. Kısıtlı Süre için Ücretsiz Kargo

Kimi zaman bir kampanyayı, indirim sürecini zaman aralığı belirterek hayata geçirdiğimizde heyecan verici, tetikleyici olabiliyor. Zamanı kaçırmadan bu ayrıcalıktan faydalanmak isteyenler için güzel bir fırsat oluyor. Çoğu e-ticaret sitesi 2-3 günlük kargo bedava kampanyaları planlıyor. Bu kampanya süresinde ürün fiyatlarının da arttırılmasına rağmen satış rekorları kırılıyor.

 

    4. Belirli Bir Tutar Üzerindeki Siparişlere Kargo Bedava

Hepsiburada, Trendyol gibi çoğu web sitesi bu yöntemi kullanıyor. Bir dönem Hepsiburada 50tl üzeri siparişlerde kargo bedeli almıyordu. Bu durumda 35-40tl’lik sepet oluşturan bir müşteri, üzerine birkaç ufak ürün daha alarak kargoya para vermek yerine ürün alıyordu. Fazlasıyla satış getiren bir strateji.

     5. Ürün Bazlı Ücretsiz Kargo

Son zamanlarda çok sık göremesem de, bir dönem kargoyu sıfırlayan ürünler çok popüler bir yöntem olarak kullanıldı. Şirketler, ucuza mal edip karlı satabilecekleri düşük tutarlı ürünleri kargo sıfırlayan ürün olarak kullandılar. Örnek olarak, 5tl kargo bedeli ödemek yerine 7tl lik xx ürünü satın alarak sepet kargo bedelini ortadan kaldırıyordunuz. Müşteri de hem kargo bedeli külfetinden kurtulup hem de o bedel ile kendisine bir ürün daha almış oluyor.

Hakkında emre

www.zahiridunya.net

Bunları da okuyun

Windows Server 2012 Active Directory ve Domain Controller rolü ekleme 310x165 - Windows Server 2012 Active Directory ve Domain Controller Rolü Ekleme

Windows Server 2012 Active Directory ve Domain Controller Rolü Ekleme

Merhaba; aşağıdaki adımları teker teker yapabilir, dilerseniz bu konunun görsel halini adım adım aşağıdaki video …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir