Uber 3000 Kişiyi Daha İşten Çıkarıyor

Uber, COVID-19 krizi yaklaşırken 3.000 tam zamanlı çalışan daha işten çıkarmayı planlıyor. Bu ayın başlarında, 3.700 işçiyi müşteri destek ve işe alma ekiplerinden çıkardı. Bağımsız personel olarak nitelenen Uber sürücüleri bu çıkartmalardan etkilenmiyor.

 

CEO Dara Khosrowshahi 18.5.2020 Pazartesi yaptığı açıklamada, “Salgının dramatik etkisi ve herhangi bir nihai toparlanmanın öngörülemez doğası göz önüne alındığında, çabalarımızı temel mobilite ve dağıtım platformlarımıza yoğunlaştırıyoruz ve şirketimizi işimizin gerçeklerine uyacak şekilde yeniden boyutlandırıyoruz. Bu bizi bazı acı verici kararlara götürdü.” Dedi.

uber - Uber 3000 Kişiyi Daha İşten Çıkarıyor

Bunların arasında: “her biri Uber’e katkılarından dolayı şahsen teşekkür etmek istediğim binlerce insanın iş gücünü azaltması” diye ekledi Khosrowshahi. “Bu zor seçimleri şimdi yapıyoruz, böylece ilerleyebilir ve güvenle yeniden inşa etmeye başlayabiliriz.” Şirketin kıdem tazminatı ve işten çıkarma tazminatlarına 40 milyon $ ‘lık harcama yapması beklenirken, bu tedbirler de yılda en az 1 milyar $ tasarruf sağlamalıdır (Uber’in orijinal 2020 mali planına göre).

Konser ekonomisindeki şirketler , hayatta kalmak için personeli kesti . Uber’in durumunda, bu aynı zamanda dünyadaki sürücülere yüz yüze destek sağlayan “Greenlight Hub’larının” yüzde 40’ının kapatılması anlamına da geliyor. Bu arada Rakip Lyft, işgücünü son zamanlarda yüzde 17 oranında azalttı.

Küresel bir pandemi yeterli değilse, California Uber ve Lyft’e asgari ücret ve ücretli hastalık izni de dahil olmak üzere işçi koruma sürücülerini mahrum ettikleri iddiasıyla dava açıyor . Devlet, etkilenenler için yüz milyonlarca dolar tazminat talep ediyor.

 

UBER Nedir?

Uber, Türkiye’ de taksicilerin büyük bir düşmanı olarak yer aldı ve devamında hükümet kararı ile çalışması sonlandırıldı. Çeşitli araç seçenekleri ile birlikte, isteyen VIP araçlar ile, isteyen normal taksi standartlarında araçlar ile ulaşım sağlayabiliyordu. Bu hizmeti daha kaliteli, teknolojiyi kullanarak ve daha uygun fiyata  sunduğu için taksicilerin düşmanı haline geldi.

Hakkında emre

www.zahiridunya.net

Bunları da okuyun

Windows Server 2012 Active Directory ve Domain Controller rolü ekleme 310x165 - Windows Server 2012 Active Directory ve Domain Controller Rolü Ekleme

Windows Server 2012 Active Directory ve Domain Controller Rolü Ekleme

Merhaba; aşağıdaki adımları teker teker yapabilir, dilerseniz bu konunun görsel halini adım adım aşağıdaki video …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir