Polkadot iyi bir yatırım mı?

Yazı Başlıkları

Polkadot Nedir?

2020 yılında kripto para dünyasının yeni oyuncularından birisi de Polkadot oldu.
Henüz çok yeni olmasına rağmen yükselen bir ivme ile hayatına devam eden Polkadot, kısa sürede yatırımcılardan güven topladı. “Poladot iyi bir yatırım mı?”, “Poladot’a yatırım yapılır mı?” gibi sorular gündemde dolanmaya başladı. Hatta google arama trendlerinden bile bu yükselişi görmek mümkün. Bu soruları yanıtlayabilmek, soruların içerisinde kaybolmamak adına öncelikle Polkadot‘u ne anlama geldiğini, çıkış noktasını bilmekte fayda var.

Bu protokol çoklu zincir ortamı sağlayarak blok zincirleri arasında birlikte çalışabilirliği sağlamak için oluşturulmuş bir yapıdır. Bu zicir, blok zincirinden blok zincirine token göndermekten çok daha fazlasıdır. Bu ağlar arasında iletişimi de sağlamaktadır.
Bu protokolü, internetin merkezsizleştirilmesi yoluyla bize Web 3.0’ı getirmek isteyen blok zinciri olarak düşünün.

polkadot ethereum - Polkadot iyi bir yatırım mı?
Polkadot Ethereum

Polkadot Zincirinin Mekanizması

Dr. Gavin Wood, 2016 yılında Parity Technologies tarafından yürütülen Polkadot projesini kurdu . Proje, adlı blok zinciri oluşturma aracı kullanılarak oluşturuldu. Bu, Dr. Gavin tarafından ortaklaşa kurulan başka bir teknoloji şirketi olan Parity teknolojileri tarafından oluşturulan bir teknolojidir.
Birçoğu Polkadot’u Ethereum’a alternatif olarak adlandırdı ve kurucu ortağının onu geliştirdiği göz önüne alındığında, insanların neden bu karşılaştırmayı yaptığını anlamak kolay. Protokolün kendisi, Aktarma Zinciri olarak bilinen ana Polkadot zincirine sahip çoklu blok zincirlerinden oluşan bir sistemdir.
Polkadot’un blok zinciri endüstrisinde çözmeye çalıştığı en önemli sorun, birlikte çalışabilirlik sorunudur. Kripto endüstrisi, farklı blok zincirleri kendi başına bir ada görevi gördüğü için ciddi şekilde ayrılmış durumda. Bu, bir blok zincirinin diğer zincirlerin sahip olduğu verileri kullanma şansını ortadan kaldırır. Polkadot, bunu çözmek için çeşitli zincirler arasında veri iletişimine izin veren bir dizi imza teknolojisi sunar. Bu, genel ve özel zincirler arasında ve tam tersi veri alışverişini içerir.

 

Polkadot İyi Bir Yatırım mı?

İstatistiklere göre ripto paraların son dönemde iyi bir yatırım aracı olarak görüldüğü bir gerçek. En azından sayılar bunu gösteriyor. Yine istatistiklere göre geliştiriciler Ethereum ve Bitcoin gibi blok zincirlerden uzaklaşmaya başladı ve bu platforma yönelmeye başladılar. Bu durum Polkadot’un token değerini ciddi oranda arttırdı. Bu zincirde çalışan proje sayısı 260’a yakın. Bu projeler Polka Defi’den Polka’yı Bitcoin gibi diğer zincirlere bağlayan köprüler kadar farklı proje türlerini de kapsıyor.
Yatırımcılar, yatırımlarından ciddi bir getiri elde ettiklerini zaten açıkladılar. Örneğin, KR1 adlı bir dijital varlık firması Polkadot Investment’da on beş kat yatırım getirisi açıkladı. Şirketin kurucu ortağı, Polkadot ekosisteminin açık potansiyeli olan uğultulu projelerle dolu olduğunu söyledi. KR1, Polkadot‘daki projelerin sahip olduğu potansiyeli tanımada yalnız değil. Başka bir dijital varlık şirketi RockX , değerli projelere destek sağlayacak 20 milyon dolar değerinde bir yatırım programı oluşturdu. Finansmana Polka yerel belirteci, DOT ile erişilebilir ve her proje 500.000 $ değerine kadar DOT’a erişebilir. RockX, projelerin jetonlarını veya özsermayesini yatırım getirisi olarak alacak.

Türkiye’de Binance üzerinden Polkadot alım/satım ve analiz yapabilirsiniz.

Ethereum - Polkadot iyi bir yatırım mı?
Kripto Paralar

DOT’u Analiz Etmek

17.1.2020 itibariyle DOT’um son fiyatı 16,95 dolar. Polkadot ekibinin eski DOT’u yenisiyle değiştirdiği göz önüne alındığında, eskisinin fiyatına ilişkin veriler gitti ve artık mevcut değil. Bu nedenle, değiştirmeden sonra DOT fiyatı hakkında fazla bir geçmişimiz yok. Bununla birlikte, fiyat o zamandan beri istikrarlı bir şekilde artıyor ve şu anda, Coingecko’da piyasa değeri açısından ilk on kripto arasına yerleştiren 8. sırada yer alıyor. Bununla birlikte, geleceğin sorusu, Polkadot’un 100 dolara ulaştığını görebilir miyiz? Token iyi performans göstermeye devam ederse, bu bir olasılıktır.

 

Polkadot projesinin potansiyeli ve sunduğu değer, ona yapılan herhangi bir yatırıma gerçekten değer olabileceği anlamına geliyor. Polkadot iyi bir yatırım mı? Dünyanın en iyi on kripto projesine girdiği göz önüne alındığında, takibe almakta fayda var.

Bu içerikde amaç Polkadot hakkında bilgi vermek olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

 

 

 

 

Hakkında emre

www.zahiridunya.net

Bunları da okuyun

Windows Server 2012 Active Directory ve Domain Controller rolü ekleme 310x165 - Windows Server 2012 Active Directory ve Domain Controller Rolü Ekleme

Windows Server 2012 Active Directory ve Domain Controller Rolü Ekleme

Merhaba; aşağıdaki adımları teker teker yapabilir, dilerseniz bu konunun görsel halini adım adım aşağıdaki video …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir