Anasayfa » Teknoloji » Web » Ucuz Domain Nereden ve Nasıl Alınır? 1and1.com

Ucuz Domain Nereden ve Nasıl Alınır? 1and1.com

Bugün ki yazımızda ucuz domain nereden ve nasıl alınır hep beraber inceleyeceğiz. İnternet ve bilgisayarın hayatımızın bu denli içerisine girmesi, internet sektörü ile ilgilenen kişi sayısının da artmasını sağlamıştır. Her gün yüzlerce yeni web sitesi ve yeni projeler sektöre adım atmakta ve de bir o kadarı da sektörden ayrılmaktadır.

Her webmaster bir projeye başlarken belli başlı bütçeler ile ilk adımını atar. Projenin beklenen performansı göstermemesi gibi durumlarda başlangıç aşamasında harcanan sermaye zarar olarak geri dönmektedir. Bu maliyetleri en aza indirerek daha küçük paralar ile işe başlamak elbette mümkündür.

banner1 - Ucuz Domain Nereden ve Nasıl Alınır? 1and1.com

Bir web sitesinin olmazsa olmazlarından biri domain yani alan adıdır. Bir alan adı web sitenin kimliğidir. Domain ne kadar kaliteli ise projenize hep bir adım önce başlarsınız. Ancak az öncede dile getirdiğimiz gibi her gün yüzlerce web sitesinin açılıp kapanmasından dolayı alanadı (domain) arayışı altın aramak gibi bir konuma gelmiştir. Kaliteli alan adları ne yazık ki çok yüksek meblağlar ile satışa sunulmakta ve bu sektöre giren daha yeni bir proje için ise bu ve bunu gibi maliyetler girişimciye zarar vermektedir. Herkesin merak ettiği kısım ise ucuz domain nasıl alınır? Biz bu yazımızda ucuz domain satışı hakkında oldukça yaygın ve bilinen bir firma olan 1and1.com’u ele alacağız.

1and1.com Kimdir?

1and1.com, 2003 yılında kurulmuş Amerika menşeilidir. 10 ülke üzerinde bulundurduğu sunucuları ile dünya üzerinde ki tüm ülkelere hizmet vermektedir.

1and1.com Sağladığı Servisler

 • Alan adı (domain)
 • Web hosting
 • Kiralık Sunucu
 • Sanal Sunucu
 • E-ticaret Altyapısı
 • E-mail (e-posta) Hosting
 • SSL Sertifikası

1and1.com’dan Ucuz Domain (alanadı) Nasıl Alınır?

1and1.com üzerinden ucuz domain almak istiyorsanız yapmanız gereken çok bir şey yok diyebilirim, çünkü bu işlem oldukça kolay ve basittir. 1and1.com firması, yeni kayıt olan tüm kullanıcılarına ilk yapacakları alışverişlerde domain ücretlerini 0.99$ + KDV olarak sunmaktadır. Bu sayede neredeyse 2,5-3 TL gibi bir rakama 1 yıllık domain kullanımı sağlayabilirsiniz.

1 sene sonunda ne olacak derseniz onu da açıklayalım; Aldığınız domain (alanadı) süresi dolduğu zaman yenilemeyi 15$ + KDV üzerinden yapacaksınız. Tabi ki bu fiyat 1and1.com üzerinden devam etmek isterseniz geçerlidir.

Ucuz Domain Kullanmak için Püf Nokta

1and1.com üzerinden ucuz domain alma işlemini gerçekleştirdikten sonra 1 sene sonunda domain yenileme vakti gelmesine 1 ay kala eğer ucuza aldığınız domaini kullanmaya devam etmek istiyorsanız, aldığınız domaini Türkiye’de hizmet veren farklı bir firmaya transfer ederek senelik 8,5$ gibi bir rakamdan başlayan fiyatlar ile devam edebilirsiniz.

1and1.com üzerinden alınan ucuz domain de transfer kilidi de bulunmamaktadır. Yani gönül rahatlığı ile aldığınız domaini dilediğiniz firmaya transfer edebilirsiniz. Bu sayede yeni başlayacağınız bir projeden emin değilseniz fazla masraf olmaması adına bu şekilde 1and1 üzerinden ucuz domain alıp eğer projeniz beklenen performansı veriyorsa 1 sene sonunda farklı bir firmaya taşıyabilirsiniz.

banner1 - Ucuz Domain Nereden ve Nasıl Alınır? 1and1.com

1and1.com Güvenli mi?

Firma olarak oldukça güvenilir bir şirkettir. İnternet siteleri de kredi kartı ödemeleri kabul ettiğinden dolayı olması gereken güvenlik önlemleri konusunda donanımlıdır. Her insan ödeme esnasında hiçbir açıklamayı okumadan şartları onaylayıp sipariş verdiği için ilerleyen zamanlarda bir takım sorunlar yaşayabiliyor.

Bu nedenle siparişiniz esnasında sizlere onay için sunulan kutucukları işaretlemeden önce yabancı diliniz yetiyorsa okuyup inceleyiniz eğer yeterli yabancı dil seviyesine sahip değilseniz bir tanıdığınızdan ya da Google Translate aracından destek alarak okumanızı tavsiye ederim. Bu sayede ilerleyen zamanlarda yaşayabileceğiniz muhtemel sorunların önüne geçmiş olursunuz.

ucuz-domain-nasil-alinir-1and1-com
Ucuz Domain

Popüler Aramalar

 • en ucuz domain
 • ucuz domain
 • ucuz com domain
 • Ucuz domain nasıl alınır

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

zahiridunya net e ticaret devi markafoni kapaniyor 310x165 - E-Ticaret Devi Markafoni Kapanıyor, El Değiştirdi!

E-Ticaret Devi Markafoni Kapanıyor, El Değiştirdi!

Yazı Başlıkları Markafoni’den İlk AçıklamaMarkafoni Siparişleri Ne Olacak?Markafoni Neden Kapandı?Markafoni’yi Kim Satın AldıSefaMerve Şirketi Satın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.