PayPal Türkiye’ye Geri Dönüyor!

Yazı Başlıkları

paypal - PayPal Türkiye'ye Geri Dönüyor!
PayPal

İnternet üzerinde güvenli ödeme yapmanızı sağlayan dünyanın en büyük ödeme aracı platformlarından biri olan PayPal, bildiğiniz üzere Haziran 2016’da Türkiye’de ki faaliyetlerini durdurduğunu açıklamıştı.

İnternet üzerinden gerek yurtiçi gerek yurtdışı alışverişlerimizde vazgeçilmez bir yere sahip olan PayPal, ülkemizden çekilmesinin ardından ne yazık ki çokça sorunlar yaşadık. Yurtdışı üzerinden alışveriş yaparken sadece PayPal ödemelerini kabul eden e-ticaret sitelerinden alışveriş noktasında çaresiz kaldık.

Bu aşamada PayPal, Türkiye’den çekildikten sonra ciro anlamında çok zarar etmesinden dolayı Türkiye pazarında ki yerini tekrardan almak için çalışmalara başladı.

PayPal‘ın Türkiye’de ki faaliyetlerinin BDDK tarafından lisans verilmemesinden dolayı sonlandırıldığı hepimiz biliyoruz. PayPal, yeni geliştirdiği sistem için BDDK kuruluşuna yeni başvurusunu gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

PayPal Geri Gelecek mi?

Firma, hazırladığı yeni altyapı ile BDDK’ya yapacağı başvuru ile önümüzdeki sene Mart 2017’de tekrardan Türkiye pazarında faaliyetlerine devam etmeyi hedefliyor.

PayPal Kullanıcı Bilgilendirmesi

Firmanın Türkiye faaliyetlerini sonlandıracağına ilişkin kullanıcılarına yapmış olduğu bilgilendirmeyi tekrardan hatırlayalım.

PayPal olarak Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurduğumuzu üzülerek bildirmekteyiz.

Türkiye’deki müşterilerimiz bundan böyle PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacaklardır.  Müşterilerimiz hala PayPal hesaplarına giriş yapabilir ve varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilirler.

Belirtmek isteriz ki, PayPal’ın önceliği her zaman müşterileri olmuştur. Ancak yerel düzenleyici kuruluşa yaptığımız lisans başvurusunun reddi ve ilgili kurumun Türkiye’deki faaliyetlerimizi durdurma talimatı doğrultusunda uygulamak durumunda olduğumuz bu karardan başka bir seçeneğimiz bulunmamaktadır.

Müşterilerimiz bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilirler.

PayPal olarak tüm müşterilerimize bugüne kadar bizi tercih ettikleri için  teşekkürlerimizi iletmek isteriz. PayPal’a vermiş olduğunuz destek Türkiye’deki çalışanlarımız ve şirketimiz için her zaman önemli olmuştur.

Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.

Kullanıcı bilgilendirme metninde bahsi geçen “Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir.” kısmı zaten ileri ki günlerde faaliyetlerinin devamlılığını sağlamak istediklerini açıkça belirtiyor. Ancak bu çalışmanın bu denli hızlı yapılıyor olması PayPal’ın Türkiye’de ki rolünün ne kadar önemli olduğunu tekrardan gösteriyor.

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

aliexpress alisveris rehberi zahiridunya net 310x165 - Stres Çarkı İle İlgili En Detaylı Bilgi Rehberi ve İncelemeler

Stres Çarkı İle İlgili En Detaylı Bilgi Rehberi ve İncelemeler

Son dönemde oldukça popüler olan stres çarkı ile ilgili çeşitli bilgilere bu başlık altında yer …

3 Yorumlar

  1. paypal resmi siteden yapmasa da Mart ayında tekrar ülkemizde aktif olacak bunu yetkililer birinci ağızdan açıkladılar

  2. GÜZEL BİR GELİŞME DÜŞÜNÜYORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir