Microsoft Lumia 650 Geliyor

5 Microsoft Lumia 650 Geliyor - Microsoft Lumia 650 GeliyorMicrosoft Lumia 650 Geliyor

Bir yazılım devi olarak tüm dünyada Windows işletim sistemi ile ses getiren Microsoft Windows 10 işletim sisteminden sonra bir daha işletim sistemi yazmayacaklarını duyurmuş ve tüm dünyada Windows severleri üzmüştü. Microsoft elektronik piyasasında birden parlayan ve milyar dolarlık servete ulaşan Samsung ve Apple firmalarını örnek alarak telefon üretmeye ve bu yönde ağırlığını koymaya başlamasının ardından akıllı telefon üretimi ve oyun dünyasında ses getirecek yenilikler peşinde koşmaya devam ediyor.  Telefon politikasını 2 önemli ayak üzerine oturtan Microsoft en kullanışlı telefonu en ucuz fiyata satmayı amaçlıyor.

Fiyatı düşürmek aslında donanım özelliklerini de düşürmek demek olduğuna göre hem ucuz hem de çok kullanışlı telefon üretmek birçok firma için bir çıkmaz olsa da; Çin ve Hindistan gibi ülkeler bu yargıyı paramparça etti. Nitekim ürettikleri ve yok satan telefonları 80-90 dolara satışa sunup 8 çekirdekli 5.5 inç 3 GB RAM özellikli akıllı telefonları örnek alan Hindistan da fakir toplumuna bu konuda sınıf atlatacak yeniliklere imza atıyor.

Gelelim Microsoft’un gözdesi Lumia 650 Telefon özelliklerine.

Microsoft Lumia 650 Özellikleri

Telefonun özellikleri yabancı kaynaklı sitelerde şöyle geçiyor:

  • 5 inç ekran boyutu
  • 2 GB ram
  • 8 GB Dahili bellek
  • 4 Core İşlemci her biri 1.2 GHz hızında
  • 9 MP arka kamera
  • 8 MP ön kamera

Öne çıkan özellikler olarak bu özellikler sıralanıyor.

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

Samsung a7 310x165 - Samsung, Ürün Güvenliğini Artırma Duyurusu

Samsung, Ürün Güvenliğini Artırma Duyurusu

Note7 olaylarını takiben, Samsung, güvenlik taahhüdünü yenilemek için tüm geliştirme sürecinde katı kalite güvencesi protokolleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir