iPhone Ekran Görüntüsü Almak

Akıllı telefonlar piyasaya çıktığından beri ekran görüntüsü almak bir ihtiyaç haline geldi. Pekçok işlem için ekran görüntüsü alıp çeşitli portallara atıyoruz, ya da birbirimize gönderiyoruz. Birçok telefon modelinde ekran görüntüsü almak için ücretli uygulamalara ihtiyaç duyulurken Apple iOS 2.0 dan itibaren ekran görüntüsünü telefonlara dahili bir özellik olarak ekledi ve 2li tuş kombinasyonu sayesinde ekran görüntüsü alınabiliyor.

iphone ekran goruntusu 3 - iPhone Ekran Görüntüsü Almak
iPhone Ekran Görüntüsü Almak

 

iPhone ekran görüntüsü almak bu sayede gayet basit. iPhone da sağ üst köşede bulunan tuş ve orta tuşa birlikte basıldığında ekran görüntüsü alınabiliyor. Orta ve sağ üst köşedeki tuş kombinasyonu ile alınan ekran görüntüsü, telefonda fotoğraflar klasörüne ekleniyor.

iphone ekran goruntusu 1 - iPhone Ekran Görüntüsü Almak iphone ekran goruntusu 2 - iPhone Ekran Görüntüsü Almak

 

iPhone ekran görüntüsü almak için bu yöntem haricinde çeşitli uygulamalar da var ancak en güvenlisi bu yöntemdir. Ekran görüntüsü almak için kullanılacak basit uygulamalardaki gereksiz reklamlar telefonu yoracaktır. İster web de gezinirken, ister video izlerken ya da müzik dinlerken bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz. iPhone ekran görnütüsü almak bu kadar basit ancak ekranı video olarak kayıt etmek malesef bu kadar basit bir işlem değil. iPhone ekranı video olarak kaydetmek bir sonraki yazımıza konu olacak. Bu noktada Skitch gibi uygulamalar mevcut, aldığınız ekran görntüsü üzerine çizim ve kırpma işlemleri gibi düzenlemeleri yapabiliyor, ve bu düzenleme sonrasında yeni görsel olarak kayıt edebiliyorsunuz.

iphone - iPhone Ekran Görüntüsü Almak
iPhone modelleri

2li tuş kombinasyonu ile iPhone ekran görüntüsü almak tüm iPhone modellerinde geçerlidir. Her yeni modelde farklılaşmalara giden, yenilikler getiren Apple, bu noktada bir değişime gitmemiş ve aynı yöntem işe devam etmiş. iPhone kullanıcılarının yeni modelleri de takip ederek satın aldığını düşünürsek, kullanıcılar açısından da büyük kolaylık olarak düşünebiliriz. 2li tuş kombinasyonu, uygulamalar arasında gezinirken kullanılabildiği gibi tuş kilidi aktif durumdayken de kullanılabiliyor.

 

Hakkında emre

www.zahiridunya.net

Bunları da okuyun

hyperv logo 310x165 - Hyper-V Sanal Anahtar özellikleri değişiklikleri uygulanırken hata oluştu

Hyper-V Sanal Anahtar özellikleri değişiklikleri uygulanırken hata oluştu

Merhaba arkadaşlar bu hatanın çözümü aslında çok kolay fakat biraz can sıkıcı hatanın tamamı şu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir