İnsansız Hava Aracı Amazon Prime Air

amazon prime air kapak - İnsansız Hava Aracı Amazon Prime Air
Amazon Prime Air

 

Önümüzdeki bir kaç hafta boyunca UPS, FedEx ve ABD Posta Servisi kullanıcılara paketlerini zamanında teslim etmek için fazladan mesai harcayacaklar. Çünkü kendilerine hiç de hesaba katmadıkları bir rakip geliyor; Amazon Prime Air.

Amazon CEO’su Jeff Bezoz un açıkladığı üzere Amazon kargolardan bağımsız, insansız hava araçları ile teslimat yapmak üzere çalışmalarına başlamış. İlk aşama da Proje kapsamında, tahminen 3kg’a kadar olan paketler Amazon Dağıtım Merkezinden alınıp müşterilerin adresine kadar taşıyacak bir insansız hava aracı. Bu sayede siparişler 30 dakikada adrese teslim olacak.

amazon prime air 2 - İnsansız Hava Aracı Amazon Prime Air
Amazon Prime Air

Şu an Amazon Prime Air tarafındaki sorunlardan biri de ABD Havacılık Dairesinden onay bekliyor olması. Geçecek olan 4-5 yıllık zaman içerisinde hem insansız hava aracı konusundaki eksiklikler giderilip çalışmalar tamamlanmş olacak, hem de ABD de ki onay süreci açılmış olacak.

amazon prime air - İnsansız Hava Aracı Amazon Prime Air
Amazon Prime Air

Amazon, insansız hava aracı  ile siparişlerinin çok büyük bir kısmını sevk edebileceğini düşünüyor. Bu sayede hem müşteriler beklemeden siparişlerine ulaşmış olacak, hem de sipariş saylarını daha da katlamış olacaklar. İnsansız hava aracı ile böyle bir hayal de gerçeğe kavuşmuş olacak.

Amazonun çektiği video ile daha yakından tanıyabiliriz:

Hakkında emre

www.zahiridunya.net

Bunları da okuyun

hyperv logo 310x165 - Hyper-V Sanal Anahtar özellikleri değişiklikleri uygulanırken hata oluştu

Hyper-V Sanal Anahtar özellikleri değişiklikleri uygulanırken hata oluştu

Merhaba arkadaşlar bu hatanın çözümü aslında çok kolay fakat biraz can sıkıcı hatanın tamamı şu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir