iPhone Bildirim Ayarları

Yazı Başlıkları

iPhone Bildirim Ayarları

Apple ürettiği cihazların tamamında kullanıcı bazında düşündüğü için kullanım kolaylığı ön planda. Bilhassa iPhone ve iPad ler de cihaz ayarlamaları da oldukça basit. Bu kadar basit olmasına rağmen çoğu kullanıcı pekçok ayara hakim değil. Kullanıcıların sık başvurduğu ayarlamalardan biri de uygulama bildirimleri. Akıllı telefonlardan önce sadece kısa mesaj bildirimleri alıyorduk ancak, akıllı telefonlar sayesinde kullandığımız tğm uygulamaların bildirimler mevcut. Foursquare nin yer bildirimleri, oyunların bildirimleri vb sık sık karşımıza çıkıyor. Çoğu zaman bu durum bizim için avataj olsa da bazı uygulamaların bildirimleri insanı rahatsız edebiliyor. Bu yazıda iPhone bildirim ayarlarından bahsedeceğiz.

iPhone da cihaz ile alakalı tüm ayarlamalarda olduğu gibi bildirim ayarları da “Ayarlar” menüsünden yapılıyor. “Ayarlar” menüsünde “Bildirim Merkezi” içerisinde bildirim özellikli tüm uygulamalara müdahale edebiliyoruz.

 

Bildirim Merkezi

Bildirim Merkezinde kilitli ekranda erişim, takvim gün görüntüsü, anımsatıcılar ve borsa bildirimlerini de kontrol edebiliyorsunuz. Cihazda yüklü uygulamaların bildirim ayarlarını isterseniz ayarlıyor isterseniz tamamen kapatabiliyorsunuz.

Bildirim Merkezinde istediğiniz zaman yeniden düzenleme yapabiliyorsunuz.

Hakkında emre

www.zahiridunya.net

Bunları da okuyun

Samsung a7 310x165 - Samsung, Ürün Güvenliğini Artırma Duyurusu

Samsung, Ürün Güvenliğini Artırma Duyurusu

Note7 olaylarını takiben, Samsung, güvenlik taahhüdünü yenilemek için tüm geliştirme sürecinde katı kalite güvencesi protokolleri …

2 Yorumlar

  1. bende bu ayarı arıyordum teşekkür ederim.

  2. Elinize sağlık güzel paylaşım olmuş teşekür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir