Anasayfa » Uygulama » Yandex Market İncelemesi

Yandex Market İncelemesi

Yazı Başlıkları

Yandex Market

Türkiye pazarındaki 3. yılına giren Yandex hepimizin bildiği gibi iş geliştirme kısmına fazlasıyla önem veriyor. Devamlı yeni servisleri kullanıma açmakla birlikte, bu servisler sayesinde kullanıcıları kendisine çekmeyi başarabiliyor. 2013 yılında yayına açılan Yandex Market de bu servislerden biri.

 

Yandex Market Ürün Arama

yandex-market
Yandex Market

Yandex Market; Akakçe ve Cimriden aşina olduğumuz bir fiyat karşılaştırma sistemi olarak karşımıza çıktı. Diğer fiyat karşılaştırma sitelerinden farklı olarak, ücretsiz ürün listeleme özelliği mevcut. Tabi bu özellik, sistemin daha yeni olmasıyla da alakalı olabilir.  Yandex Marketin kullanıcılar açısından diğer bir avantajı da gayet basit bir kullanım gerektirmesi. Bir ürün hakkında fiyat araşırması yaparken, alakasız reklamlarla ya da karmaşık ürün sayfalarıyla boğuşmuyorsunuz. Direk aradığınız ürüne, fiyatlarına odaklanıp hızlıca sonuca varabiliyorsunuz.

Yandex Market Ürün Arama
Yandex Market Ürün Arama

Yandex Market de ürün araması yaptığımız zaman arama sonuçlarında ürün görseli, isim ve fiyat aralıkları listeleniyor. Sağ tarafta bütçenize göre fiyat aralığı ve markaları seçebiliyorsunuz. Bu sayede arama aralığını seçip seçenekleri daraltabiliyorsunuz. Bu sayede daha net sonuçlar karşımıza geliyor. Bu özellik çoğu eticaret sitesinde dahi yok malesef. Yandex eticaret sitesine, fiyat karşılaştırma sitesine göre daha kullanışlı bir sistem geliştirmiş.

 

Yandex Market Ürün Karşılaştırma
Yandex Market Ürün Karşılaştırma

Arama sonuçlarında ilgilendiğiniz ürün için “Fiyatları karşılaştır” seçeneği ile ürünün listelendiği tüm web sitelerini ve web sitelerindeki satış fiyatlarını görüntüleyebiliyorsunuz. Listelenen mağazalardaki yorumlardan, değerlendirmelere kadar görüntüleyebiliyorsunuz. yandex-market-fiyat-karasilastirma

Yandex Market alıcılar için olduğu kadar satıcılar için de avantajlı. Şöyle ki, diğer fiyar karşılaştırma siteleri listenenen her ürün için bir bedel isterken Yandex ücretsiz listeleme yapıyor. Yandex Market de ürün listelemek için başvuru sayfasını inceleyebilirsiniz. Ürünlerinizi XML olarak göndermeniz yeterli.

Hakkında emre

www.zahiridunya.net

Bunları da okuyun

kimbilirlogo 272x125 - Kim Bilir Oyun İncelemesi

Kim Bilir Oyun İncelemesi

Dünyanın sayılı oyun firmalarından olan Peak Games’in ürettiği Kim Bilir, yayınlandığı ilk günden bu yana …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.