Anasayfa » Alışveriş » Yurtdışı Alışveriş Sözlüğü

Yurtdışı Alışveriş Sözlüğü

img85Merhaba, bu yazımızda Aliexpress gibi yurtdışı odaklı alışveriş siteleri üzerinden yapacağınız alışverişlerde sizlere yardımcı olacak ve hatta hayat kurtarıcı olarak adlandırabileceğimiz yabancı terimlerin dilimizde ki Türkçe karşılıkları hakkında bilgiler vereceğiz.

Buyer Protection Nedir?

Buyer Protection, alıcı koruması anlamına gelir. Yani alışveriş yaptığınız sitenin, sizleri koruma altına alması ve de mağdur olmanızı engellemek için sağladığı güvenlik önlemlerinin geneline verilen addır.

Wish List Nedir?

Wish List, beğendiğiniz bir ürünü takip listesine eklemek anlamına gelir. Bu listede beğendiğiniz ve de fiyat iniş/çıkışlarını takip etmek istediğiniz ürünler yer alır. Bu listenin içeriği size ait olmakla beraber hoşunuza gide ürünleri kaybetmemek adına takip listenize eklemeniz faydalıdır. Ürün fiyatları güncellendiği zaman size bilgi veriliyor olması da ayrı bir güzellik..

Cart Nedir?

Cart, sepetiniz anlamına gelir. Almak istediğiniz ürünleri sepete eklediğiniz zaman Cart yani sepet adı altında toplanır. Sonrasında ise toplu olarak ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

Sign In Nedir?

Sign In, üye olmadığınız bir sayfada üye olmanız için gerekli linktir. Bu bağlantıya tıklayarak ilgili siteye üye olup alışverişe başlayabilirsiniz.

Categories Nedir?

Categories, bir web sayfasında ki ana kategorileri belirtir. Örnek olarak aşağıdaki listeyi inceleyebilirsiniz;

  • Giyim
  • Ayakkabı
  • Elektronik
  • Ev Gereçleri

Best Selling Nedir?

Best Selling, alışveriş yapan kişiler tarafından en çok sipariş edilen ve de olumlu olarak oylanan ürünlerin bir arada toplandığı kısımdır. Bu sayfada sizler gibi alışveriş yapanların en çok satın aldığı ürünleri görerek kararsız kaldığınız noktalarda fikirler edinebilirsiniz.

Super Deals Nedir?

Super Deals, ilgili alışveriş sitesinin yapmış olduğu en iyi kampanyaları gösteren kısımdır. Bu sayfada en güncel ve de en özel kampanyalara ulaşabilir en iyi indirimleri takip edebilirsiniz.

Customer Service Nedir?

Customer Service, dilimizde Müşteri Hizmetleri olarak bilinir. Bu isim altında müşteriyi ilgilendiren birçok alt kategorinin geneline verilen bir isimdir.

Contact Nedir?

Contact, genel olarak irtibat kurma/iletişime geçme olarak kullanılır. İlgili firmaya dilek/öneri/şikayet gibi konularda ulaşmak istediğinizde bu sayfa üzerinden rahatlıkla iletişime geçebilir, alternatif irtibat yolları hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Delivery Nedir?

Delivery, teslimat anlamına gelir. Alışveriş yapmak istediğiniz firmanın genel kargo/teslimat şartları, bilgileri gibi benzer konularda bilgi paylaşımında bulunduğu ve de alışveriş öncesi/sonrası kişileri bilgilendirdiği sayfadır. Firmanın hangi kargo şirketleri ile çalıştığını, ülke ve bölgelere göre ortalama teslimat süreleri gibi konularda n geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.

Payment Nedir?

Payment, kelimenin dilimizde ki karşılığı ödemedir. Ödeme ilgili detaylar hakkında bu sayfalardan detaylı bilgiler alabilirsiniz. Ödeme yöntemleri, taksit seçenekleri(varsa), komisyon oranları(varsa) gibi konularda detaylı bilgiler edinebileceğiniz sayfadır.

Account Nedir?

Account, Türkçe karşılığı hesaptır. Bu kavram ilgili alışveriş sitenizde ki üyeliğiniz ile eşdeğerdir. Sizin üyeliğiniz anlamına gelir.

Safe Nedir?

Safe, güvenli anlamına gelen bir sözcüktür.

Subscription Nedir?

Subscription, aboneliktir. Yenilikler hakkında daha hızlı ve detaylı bilgi sahibi olmak adına mail aboneliği yapmanızı sağlayan ve de yeni kampanyalar/bültenler gibi konularda firmanın size mail adresiniz üzerinden bilgilendirme yapmasına olanak sağlayan kısımdır.

Mümkün olduğunca bazı noktalardaki eksikleri bu yazımız ile gidermeye çalıştık. Yazımız burda son bulurken bu ingilizce kelimelerin karşılıkları hakkında ilerleyen zamanlarda daha da detaylı bilgileri paylaşacağız.

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

aliexpress alisveris rehberi zahiridunya net 310x165 - Stres Çarkı İle İlgili En Detaylı Bilgi Rehberi ve İncelemeler

Stres Çarkı İle İlgili En Detaylı Bilgi Rehberi ve İncelemeler

Yazı Başlıkları Stres Çarkı Nedir?Stres Çarkı FiyatlarıEn Ucuz Stres ÇarkıAliexpress Stres ÇarkıStres Çarkı Hızlandırma YollarıStrest …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.