Kim Bilir Oyun İncelemesi

Dünyanın sayılı oyun firmalarından olan Peak Games’in ürettiği Kim Bilir, yayınlandığı ilk günden bu yana popülerliğini yitirmeden ilgiyle oynanıyor. 2012 temmuz-ağustos aylarında yayına giren Kim Bilir, ilk 5 günde 75000 indirmeye ulaşmış ve gün geçtikçe daha fazla oyunsever ile buluşmuş.

Kim bilir, kullanıcıların 90 saniyede 15 farklı soruyu cevapladığı bir bilgi yarışması olarak nitelendirilebilir. Oyunda cevapladığınız sorular, kalan süreniz ve kazanadığınız puanlara göre altın kazanıyorsunuz. Aynı şekilde Facebook, mail ve SMS aracılığı ile çağırdığınız arkadaşlarınız sayesinde de altın kazanabiliyorsunuz. Bu altınlar ile oyun içerisindeki jokerlerden satın alabiliyorsunuz. Oyunda satın alınabilen jokerler de aşağıdaki gibi. Altın ve arkadaş çağırma haricinde, bazı sorulara joker ödülü koyulabiliyor. Ancak ne yazıkki çok işe yarayacak jokerler de hediye edilmiyor. Örnek olarak, Yarı-Yarı jokeri hediye geliyor ancak Çarpı 2 hediyesine şimdiye kadar rastlamadım

kim bilir 2 - Kim Bilir Oyun İncelemesi

Yarı-Yarı, Pas, Seyirci, Doğrusu, Ekstra 30, Çarpı 2, Yeni Soru, Süreyi Dondur, Çift Cevap jokerleri kullanılabiliyor. Çarpı 2 jokerini kullandığınız sorudan alacağınız puan 2 ile çarpılıyor. Çift cevapda 2 şık seçebiliyorsunuz, Seyirci jokerinde ise cevabı oyuna sormuş oluyorsunuz. Jokerler güzel ancak kendinizi kaptırdığınız zaman bir hayli altın gidebiliyor.

Jokerlere altın vermek haricinde bahsettiğim gibi oyun içerisindeki hediye jokelere de başvurulabilir. Hediye olarak sıkça süreyi dondur jokeri geliyor. Bu jokeri seçtiğinizde siz tekrar başlayana kada royun duruyor. Açıkcası çok kullanışlı bir joker olduğu söylenemez.

 

 

kim bilir altin - Kim Bilir Oyun İncelemesi

Ben oynamakla altın biriktiremem, ben hep joker almak istiyorum derseniz, bu süreci hızlandırmanın bir yolu daha sunulmuş. Kredi kartınız ile altın satın alabiliyorsunuz. 10 larca oyun oynayıp altın biriktirme derdinden de kurtuluyorsunuz. Şimdiye kadar ben hiç kredi kartı ile altın alma ihtiyacı hissetmedim ancak oyunun meraklıları bu özelliği de kullanıyorlar.

500-2500 adete kadar altın satışı mevcut. Tabi bu oranda fiyat da yükseliyor. Kimbilir her ne kadar Facebook arkadaşlarınızla birlikte yarıştığınız bir oyun olsa da, oyunda altın/joker paylaşımı özelliği mevcut değil. Sadece arkadaşlarınıza can gönderebiliyorsunuz. Oyuna başladığınızda 5 canınız oluyor. Her oyunda bir can kaybediyorsunuz ve kaybettiğiniz her can süresi dolduktan sonra yenileniyor. Sabırsızlık yapıp yenilenmesini bekleyemeyecekseniz de Facebook arkadaşlarınızdan can isteyebilirsiniz.

 

kim bilir davet - Kim Bilir Oyun İncelemesi

 

Kim Bilir de arkadaşlarınızı davet etmek sizin yararınıza bir durum olsa da, oyun her çağırdığınız arkadaşınız için size altın veriyor. Bu sayede hem çağırdığınız için altın kazanıyorsunuz, hem yarışıyorsunuz hem de arkadaşlarınız size can gönderebiliyorlar. Ne kadar çok arkadaş, o kadar iyi bir durum aslında. Genellikle Facebook davetini kullandım ancak mail ve sms davetide mevcut her ne kadar kullanmamış olsam da.

kim bilir bildirim - Kim Bilir Oyun İncelemesiKim Bilir de turnuvalar haftalık yapılıyor ve pazar günleri 12:00 da turnuva bitiyor. Haftanın ilk 3üne altın ödülü mevcut. Aynı zamanda profilinizde de kaç kez 1-2-3 sıralama aldığınız yer alıyor. Bu bilgiler haricinde kaç soru cevapladığınuz, doğru cevap oranı vb bilgiler de yer alıyor. Bu bilgileri gizleyebiliyorsunuz ki gizlemek de yarar var, ucunda rezil olma ihtimali de var tabiki. Turnuva başlangıç-bitişlerinde bildirim çıkıyor. Aynı zamanda can talepleri de bildirim olarak geliyor. Bildirim menüsünde bu ayarları yapabiliyorsunuz. Baktığımız zaman Kim Bilir gibi bilgi pekçok bilgi yarışması oyunu mevcut ancak çoğu offline oynamaya uygun değil. Ayrıca arkadaşlarınızla yarışabileceğiniz uygulama sayısı da az.Tekrarlanmayan ve kaliteli sorular, insanı güdüleyen içerik ile gayet tercih edilesi bir oyun. Tavsiye ediyoruz.

Apple Store Google Play

Hakkında emre

www.zahiridunya.net

Bunları da okuyun

app store logo 225x125 - iOS Uygulama Geliştirme Eğitimi

iOS Uygulama Geliştirme Eğitimi

Mobil Uygulamalara Genel Bakış Akıllı telefon sektörü gün geçtikçe daha da geliştirilip talep gören bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir