SEO Eğitiminin Önemi

Bir internet sitesi kurulumu için öncelikle SEO eğitimi almanız gerekir. Bu sayede dönüşü olmayan hatalar yapamamış olursunuz. SEO sitenizin tanıtımı için çok önemlidir. Google de üst sıralamalarda bulunan sitelerin kazancı her zaman yüksektir, çünkü internetten ürün alacak müşteriler genellikle ilk üç siteye girerek karar vermektedirler. Diğer sitelere bakan kişiler çok az sayıdadır.  SEO kriterlerine uygun bir site ile sitenizi Google de üst sıralara taşıyabilirsiniz.

Site İçi SEO

Site içi SEO çalışmaları, sitenizin reklamı için en önemli yere sahip çalışmalardır. Site içi SEO Onpage (site içi SEO) olarak ta bilinir. Sitenizi hazırlarken Boş sayfa üreten kodlar, hata üreten kodlar kullanmayınız. Google boş sayfaları hata kodlarını fark ederek sitenizi arka sıralara atar. Buda sitenizin organik reklamını iyi bir şekilde yapamamış olursunuz.  İçeriğinin özgün, orijinal, kaliteli olması ve trend bir açıklayıcı lığının olması gerekir. Ürünlerin tanıtımı için gözde kelimeler kullanılmalıdır.  Siteniz için kullanılacak olan başlıklarda; başlık etiketi, açıklama etiketi, başlığın URL ile uyumuna dikkat ederek tasarlanmalıdır. Farklı dil seçenekleri kullanılacaksa hereflang programı kullanılmalıdır. SEO rekabetçileriz olan kuruluşları ve ticaret sitelerini iyi araştırın hedeflediğiniz pazarın sürekli araştırmasını ve takibini yapın bunun için sıralama takip yazılımı alın. Sitenizi kurduktan sonra yayınlamadan crawn yazılımları kullanarak Google gözüyle sitenizdeki olumsuzlukları görerek düzeltebilirsiniz. Sayfaların yükleme hızlarının 70’ in altında olmamasına dikkat edin. Başlıklarda paylaşım butonları bulundurun mutlaka site haritaları kullanın sitede kalma süresini artırmak için bütün imkânları kullanın.  Site kullanıcıların yorumlarını dikkate alın. Bu yorumlara göre düzenlemelere gidin Ürün açıklaması net olsun açıklama kısa tutulmalı fakat kullanıcının anlamasını sağlayacak şekilde kısaca anlatılmalıdır.  Mobil uyumlu tasarımlar kullanılmalıdır. Bütün bu çalışmalardan sonra kurulumunu yaptığınız siteyi Google den aratarak siteyi test edebilirseniz. Seo eğitimi almanız bu gözlemleri yapmanızı sağlar.

Sitenizin Kurulumunda Rekabet Halinde Olduğunuz Siteleri Neden Araştırmalıyız

Sayfanızın içeriği kalitesi akışı ne kadar iyi olursa olsun gole örümceklerinin rahat dolaşması gerekir bu nedenle mutlaka SEO eğitimi almanızda fayda vardır. Sitenizi kendiniz kurmuş olsanız bile mutlaka profesyonel kişiler tarafından sitenizin incelenmesini sağlayın. Bu sayede sitenizin olumsuzluklarını görebilir ve bu olumsuzlukları görünce hemen arındırarak yalın hale getirerek yeniden düzenleyebiliriz. Rekabet halinde bulunduğunuz sitelerin takip edilmesi ve onların olumlu olumsuz etkilenişlerini göze alarak sitenizi o yende düzenlemelerde yapılması sitenizin hazırlanmasında faydalı olacaktır. Ayrıca backlinklerinin de nelerden olumlu olumsuz etkilendiklerini takip edebilirsiniz. Yapılan bütün bu çalışmalar sitenizin Google de daha üst sıralarda yer alması ve daha fazla kişinin ilgisini çekmek için çok önemlidir. SEO konusunda bilginiz yoksa mutlaka SEO eğitimi alın ya da işi işin uzmanlarına bırakın.

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

869dc00389b430a83fbaba42b64fc031 310x165 - Türkiye Genelinde Satılık Ev Ve Oranları

Türkiye Genelinde Satılık Ev Ve Oranları

İlan sayfalarına bir göz atıldığı zaman görünecek olan tablo sahibinden ve emlakçıdan olarak satılık ev …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir