Türkiye Genelinde Satılık Ev Ve Oranları

İlan sayfalarına bir göz atıldığı zaman görünecek olan tablo sahibinden ve emlakçıdan olarak satılık ev ilanlarının farklı 2 alana ayrıldığını göstermektedir. Sahibinden kimliği ile satılığa çıkartılmış herhangi bir ev veya konutun ihtiyaçlara cevap verecek nitelikte olması önemlidir. Farklı fiyat aralıkları ile birbirinden farklı binlerce sayfaya konulmuş olan satılık ev , müstakil ev ve konut gibi ilanlar artış gösteren bir tablonun cevabı niteliğindedir.

Zaman ile birlikte emlak sektörü de canlılık kazanmaya ve yaygınlık göstermeye başlamaktadır. Durum her gün artan ilanlar karşısında doğru bir cevabın verilmesinin giderek zorlaştığı ve müşterilerin herhangi bir ilana nasıl yönleneceği hakkında kararsız bir tutum içine girmesi ile sonuçlanmaktadır.

Satılık Ev Birbirinden Farklı Alanlar İçinde

Gün yüzüne çıkan her farklı ilanın neticesinde satılık ve kiralık olarak ayrılan evlerin ve konutların yapımı ve satım aşaması da çeşitlilik göstererek ilerlemektedir. Tüm bu olgular arasında satılık ev oranlarının bir hayli fazlalık göstermesi de Türkiye içinde yaşayan insan sayısı ile orantılı olarak ilerlemektedir.

Günümüz sınırları içinde yaklaşık 77 milyona ulaşan Türkiye nüfusunun barınma ihtiyacı düşünülecek olursa ortaya çarpıcı sonuçlar çıkmaktadır. Her gün satılık ev oranları belirli bir aralıkta düzensizlik içinde ilerleme kaydetmekte ve nüfus oranı kat be kat artış göstermeye devam etmektedir.

Zaman İçince Değişen Satılık Ev Oranları

Türkiye şartları ne olursa olsun satılığa çıkartılan ve satım işlemi tamamlanan evlerin sayısı yapılan evlerin sayısından ciddi oranda az bir sayıyı göstermesi artan ve süreklilik gösteren konutların yapımının farklı şehirlerde farklı alanlara konumlandırılarak ihtiyaçlara çok az bir oranda cevap vermeye başlaması üzerine alıcı kesimin şikayetlerini de oluşturmaya başlamıştır.

Satılık ev ilanlarının her gün biraz daha büyüme göstermesi durdurulamaz bir yapılaşma faaliyetlerinin dikkatleri üzerine çekmeye devam ettiğini göstermesi bakımından önemlidir. İnsanların alım gücünün büyüyen bir şehirde düşmesi de satılık konut oranlarının da artış üzerinde değil  belirli bir düzensizlik üzerinde takibine neden olmaktadır.

Türkiye’nin Büyüyen Şehirlerinde Satılık Ev Fiyatlarının Özeti

Bir büyüme ile eşdeğer olarak gelişmenin de beraberinde getirilmesi ve teknolojinin de birçok farklı alan ve sektör içinde yer edinmesi açısından bir hayli yoğunluğu getiren tablonun gerçeğe yansıtılması için birçok araştırma yapılmaktadır. Satılık ev oranlarının da bu araştırmalar neticesinde bir görsellik kazanması hedeflenmektedir. Her bir hedef içinde insanların alım gücü de göz önünde bulundurulmaya çalışılmakta ve atılan adımlar bu kriterleri de izleyerek ilerlemeyi kaydetmeyi istemektedir.

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

9bcfe812a5238cc1f2ecf764bafd2581 310x165 - SEO Eğitiminin Önemi

SEO Eğitiminin Önemi

Bir internet sitesi kurulumu için öncelikle SEO eğitimi almanız gerekir. Bu sayede dönüşü olmayan hatalar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir