Anasayfa » Teknoloji » Web » Seo Çalışmalarının Faydaları Nelerdir?

Seo Çalışmalarının Faydaları Nelerdir?

9b7ff985796bc4c1a307659caaaed07d - Seo Çalışmalarının Faydaları Nelerdir?Seo, adından da anlaşıldığı üzere bu sistemin tek amacı internet sitenizin arama motorlarında daha çok görülmesini sağlamaktadır. Buda siteye daha çok trafik çekmek demektir. İnternet sitenize arama motoru optimizasyonu uygulandığında siteniz arama motorlarında daha üst sıralara yerlere gelmesini sağlamak amaçlı değildir Arama motoru optimizasyonunun başarı elde etmesi anahtar kelimenin kaçıncı sırada olması ile değerlendirilemez. Arama motorlarında gördüğünüz sıralama sadece bir göstergeden ibarettir. Aslında bakılması gereken toplamda siteye gelen trafik sayısıdır. İnternet sitenizin arama motorlarında her zaman üst sıralarda kalmasını istiyorsanız arama motoru optimizasyon işleminin sürekli olarak yapılması gerekmektedir. Arama motoru optimizasyonun başarısının değerlendirilmesi için competitive analysis yani rakip analizi yaparak rakiplerinizin arasındaki değerlendirmeyi görebilir ve bu analize göre başarınızı arttırabilirsiniz. Elde ettiğiniz başarının değerlendirilmesi için rakip analizi ve trafik analizi yaparak öğrenebilirsiniz.

Arama Motoru Optimizasyonunun Önemi

Arama motorlarında internet siteniz istediğin her kelimede birinci sırada yer alamaz. Bu yüzden kullanacağınız kelimelere dikkat edilmeli ve bu kelimeler üzerinde yola çıkılarak çalışmalar yapılmalıdır. İnternet sitenizin arama motorlarında üst seviyelere çıkması için doğru kelimeler seçmelisiniz. Seo çalışmaları yaparken fazla kelime kullanımından kaçınılmalıdır. Farklı kelimelerin kullanımını sizin işinize yarayacak olan asıl kelimelerin değerini düşürebilir ve internet sitenizin üst sıralarda yer almasını beklerken hızlı bir şekilde alt seviyelere düştüğünü görebilirsiniz. Örneğin birkaç kelime üzerinden yaptığınız çalışma size daha fazla kelime üzerinden yaptığınız çalışmaya göre daha kesin sonuç verecektir. 3-4 kelime üzerinden bir çalışma yaparsanız, bu kelimeler ile arama motorlarında üst seviyelere gelme şansınız çok yüksektir. Daha fazla kelime sayısı ile çalışma yapılırsa üst seviyelere gelme şansınız neredeyse imkansız bir hale gelecektir.

Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Arama motoru için yaptığınız seo çalışmalarının etkilerini görmek için bir süre beklemeniz gerekmektedir. Mevcut siteleriniz üzerinde yaptığınız her değişiklikten sonra ortalama en az 3 hafta gibi bir süre kadar beklemelisiniz. Bekleme sonucunda elde ettiğiniz sonuçlarla bir değerlendirme yapmalı ve sonuca göre arama motoru optimizasyonu çalışmalarına devam etmelisiniz. Vermiş olduğumuz bu süre yeni kurulan internet sitelerinde 2-3 ay gibi uzun bir süre sonra yapılan değişikliklerin sonuçlarını görebilirsiniz. Yapılan bunca işlem sonucunda bile arama motorlarındaki sonuçlar devam olarak değişebilmektedir. Bu gibi durumları engellemek bizim elimizde pek olmayabilir ama bazı önlemler alabilir ve ona göre işlemler yapabilir. Arama motorlarının algoritmalarındaki değişiklikler bunlardan birisidir. Siz internet siteniz için seo çalışmaları yaparken diğer sitelerde aynı çalışmaları yapıyor olacaktır. İnternet kullanıcıları farklı kelimeler seçerek arama yapmaya başladığı zamanlarda sizin kelimelerin eskisi kadar önem kazanmıyor olabilir. Bahsetmiş olduğumuz bu nedenlerin ortadan kalkmasını istiyorsanız sürekli takip halinde kalmalısınız. Her zaman doğru kelimeleri bulup doğru çalışmalar üzerinden yürümeli ve sonuca ulaşmalısınız.

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

zahiridunya net e ticaret devi markafoni kapaniyor 310x165 - E-Ticaret Devi Markafoni Kapanıyor, El Değiştirdi!

E-Ticaret Devi Markafoni Kapanıyor, El Değiştirdi!

Yazı Başlıkları Markafoni’den İlk AçıklamaMarkafoni Siparişleri Ne Olacak?Markafoni Neden Kapandı?Markafoni’yi Kim Satın AldıSefaMerve Şirketi Satın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.