Nokia Lumia 41 Megapiksel Yolda !

Cep telefonu devi Nokia’nın 808 PureView modelinin ardından bu kez yeni Lumia serisi telefonlarında 41 megapiksel dahili kamera bulunabileceği ortaya çıktı.

 

Nokia’a yakın kaynaklara göre Şubat sonunda gerçekleştirilecek Dünya Mobil Kongresi’nde Nokia yeni bir sürpriz yapacak. Windows Phone 8 işletim sistemi altında çalışacak yeni Lumia’ların 41 megapiksel dahili kamerası olacak.

 

GEÇEN YIL DA SYMBIAN’LI 48 MEGAPİKSEL KAMERALI TELELEFON TANITMIŞLARDI

Nokia’nın geçen yıl yine aynı kongrede 41 megapiksel dahili kameralı telefonu satışa sunması heyecan yaratmış ve telefon pazarında kameraların çıkatısını epey yukarı çekmişti. Ancak pek de kullanıcılardan rağbet görmeyen Symbian işletim sistemini kullanan Nokia 808 bu sebeple biraz dölgede kalmıştı.

 

Nokia’dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama yok; ancak eğer bu gerçekleşirse telefon pazarının iyice ısınacağını söyleyebiliriz.

 

Editör yorumu :  Telefonunuzdaki kameraların 41Mp veya 5Mp olması bence birşey değiştirmez. Önemli olan kullandığınız mobil cihazınızın işlemcisinin iyi olması. Yani 41Mp ve 5Mp çeken 2 cihaz düşünelim. İkisininde işlemcileri aynı ise hiçbir fark göremezsiniz.  Fotografın çözünürlüğünün yanında fotografı çeken cihazın işlemci kapasitesi çok daha önemlidir. Aynı işlemci kapasitesine sahip olduktan sonra 5 Mp ile 41 Mp pek fark yaratmaz. Yakında çıkacak olan Nokia Lumia 41Mp modelini almak isterseniz veya diğer alacağınız telefonlarda bu fikir aklınızda bulunsun…

Hakkında Mehmet Gökay Şirikçi

Zahiridunya.NET

Bunları da okuyun

Windows Server 2012 Active Directory ve Domain Controller rolü ekleme 310x165 - Windows Server 2012 Active Directory ve Domain Controller Rolü Ekleme

Windows Server 2012 Active Directory ve Domain Controller Rolü Ekleme

Merhaba; aşağıdaki adımları teker teker yapabilir, dilerseniz bu konunun görsel halini adım adım aşağıdaki video …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir