Eticaret Tedarikçisi Olmak

Eticaret sektörü geliştikçe, eticaret şirketleri fark yaratıp müşteri çekebilmek adına olmayan, her sitede listelenmeyen ürünleri listeleme arayışına girdi. Ya da sıkça satılan ürünleri daha uygun fiyata daha kısa sürede göndermek bir ihtiyaç haline girdi. Her ne kadar bu problemler eticaret sitelerinin operasyonel tarafında çözülebilecek gibi görülse de, problemin bel kemiği şüphesiz ki tedarikçilerdir. Eticaret Tedarikçisi Olmak bu yüzden önem taşıyan bir durum.

Bundan 5-6 yıl önce tedarikçi ağı bu kadar gelişmemişken, tedarikçi tarafında da oldukça çeşitlilik ve rekabet oluştu. Bu durumda eticaret siteleri kendi şartlarına, kriterlerine uyan en verimli tedarikçilerle çalışmaya, şartlarına uymayan tedarikçileri de ekarte etmeye başladı. Sektöre ayak uyduramayan tedarikçiler  ise pazardaki bu pastadan pay alamamaya başladılar. B2B kullanımı, xml entegrasyonu gibi insan faktörünü azaltıp zaman tasarrufu sağlayan sistemler boy göstermeye başladı elbette. Ancak bazı tedarikçiler bu teknolojiye de ayak uyduramayınca tercih edilmemeye başladılar. Eticaret siteleriyle çalışmak isteyen, yada sırf eticaret şirketlerine satışı hedefleyen tedarikçilerin bu konularda kendilerini geliştirmeleri kaçınılmaz oldu.

Eticaret tarafında hizmet vermek isteyen, eticaret tedarikçisi olmak isteyen firmaların dikkat etmesi gereken noktaları listeledik:

1. Teknolojiye ayak uydurmak:

eticaret - Eticaret Tedarikçisi Olmak Malum konu eticaret olunca, işin harcı teknoloji oluyor. Kategori, çalışma alanı ne olursa olsun eticaret sektöründe varolmak için teknoloji konusunda gelişime açık olmadık gerekiyor. B2B ve XML konularında gün geçtikçe yeni sistemler geliştirilirken, tedarikçi olarak bu gelişmelerin uzağında kalmak demek, bir nevi havlu atmak demek oluyor.

 

 

2. Erişilebilir olmak:

İerisilebilir - Eticaret Tedarikçisi Olmaknsanlar günün her saat eticaret sitelerinden istedikleri ürünlerin siparişini verip istedikleri gibi alışveriş yapabiliyorlar. Elbette karşılarında istedikleri zaman kendilerine cevap verebilen, sorularına cevap bulabilecekleri bir müşteri hizmetleri departmanı oluyor. Eticaret siteleri, tedarikçi tarafında da, her an siparişlere cevap verebilecek, tedarik durumları hakkında bilgi verip yeni ürünler sunacak derecede aktif iletişim beklerler. Kimse ulaşamadığı, haber alamadığı tedarikçiden mal alıp kendisini riske atmak, müşterisine mahcup olmak istemez. Her an maillere cevap verip siparişler hakkında geri bildirimde bulunan tedarikçi el üstünde tutulan tedarikçidir şüphesiz.

3. Farklı ürünler sunmak: 

urun - Eticaret Tedarikçisi OlmakEticarette çoğu web sitesi aynı ürünleri satıyor, çoğu aynı tedarikçiler ile çalışıyor. Durum böyle olunca fark yaratıp müşteri çekmek isteyen siteler, farklı, dikkat çekip müşteri getirecek ürünler satan tedarikçilerle çalışıyorlar. Çin’de ofis açıp farklı ürünler getirip piyasayı sallayan tedarikçiler gayet güzel cirolarla devam ediyorlar. 1 milyoncu dükkanlarda satılan ürünleri listelemek yerine insanları çekip, merak uyandıracak ürünler listelemek her satınalmacıyı etkileyecektir.

4. İade: 

iade - Eticaret Tedarikçisi OlmakSatış yapmak güzel, hele ki yüksek adetlerdeki siparişler karşısında yapılan satışlar mükemmel. Sadece eticaret siteleri bazında değil, mağazacılıkta da satış görüldüğü zaman yüksek adetlerde stok çekilir direk. Tahmin edildiği kadar satış olmadı zaman, ya da sezon bitince elde kalan malların tedarikçiye iade edileceği zaman süreç biraz sıkıntılı olabiliyor. İşte satışı yaptığı gibi sorunsuz bir şekilde iadeyi de kabul etmesi gerekiyor tedarikçinin. Diğer türlü, iadeyi kabul etmeyen tedarikçi o eticaret sitesi ile son çalışmasını yapmış olabilir.

Popüler Aramalar

 • hepsiburada tedarikçisi olmak

Hakkında emre

www.zahiridunya.net

Bunları da okuyun

aliexpress alisveris rehberi zahiridunya net 310x165 - Stres Çarkı İle İlgili En Detaylı Bilgi Rehberi ve İncelemeler

Stres Çarkı İle İlgili En Detaylı Bilgi Rehberi ve İncelemeler

Son dönemde oldukça popüler olan stres çarkı ile ilgili çeşitli bilgilere bu başlık altında yer …

9 Yorumlar

 1. Alışveriş yapmayi düşünen karasiz kalan arkadaslar kesinlikle aliexpres denen bu siteden alışveriş yapmamalisiniz bu benim görüşürüm tabiki 590 liram gitti bütün gün birileriyle iletisim kurmaya çalıştım fakat hicbirsekilde geri dönüş saglayamadim kartimdan ayni anda 4 kez cekim yapilmis iptal ettiremiyorum çünkü iletişimin neredeyse imkansiz olduğu bi site ama gerekirse dava bile açacağım hakkimi savunmak adina !

 2. Lütfen bana acil bir sekilde yardimci olabilirnisiniz.24 kasimda aliexpress.com dan 147 tl lik alışveriş yaptim kredi kartimdan bu işlem 4 kez yapılmış yani 590 tl borcum var fakat site ye giriyorum orda her ürün den 1 er tane almış görünüyorum kimseye ulasamiyorum napabilirim ???

 3. slm bende aliexp.ten urun aldim makbuz bekleniyor diye yaziyor bunu anlamadim ikincisi onayla mal alinan diyor onaylamadim tabiki buradan bilgi edindim o konuda ama hala tereddutum var hava yolu ile geliyormus oyle yaziyor ama takip noya baktigimda hicbir bilgi yok urunun nerde oldugunun ayin 4 de aldim 12 gun oldu ne zaman elime ulasir yada ulasir mi 32 dolarlik urundur bu arada tskler

 4. RI187809511CN kardeş kargo takip numaram bana ne zaman ulaşır 11 gün oldu ?

  • Merhaba, kargo durumunuz aşağıdaki gibi görünmektedir.

   2014-10-21 17:18
   CHINA, Gonderi yurt disina sevk edildi (Giden), The item was forwarded to the destination country (Otb)
   2014-10-19 17:30
   CHINA, Gonderi musteriden alinmistir, Receive item from customer (Otb)

   Bu kapsamda ürün ortalama 20 gün içerisinde teslim edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir