Apple Samsung’dan vazgeçemiyor

 

 

 

 

Apple firması ezeli düşmanı haline gelen Samsung’dan vazgeçemiyor. Akıllı telefon ve tablet pazarında iki ezeli rakip olan Apple Samsung kısa zaman önce Apple’ın sözleşmeyi durdurma kararı almasıyla epeyce karışmıştı. Apple, Samsung’dan iphone ve ipad işlemcilerini satın alarak üretimini yaptığı ürünlerini yine sözleşmeyi uzatarak 2015’e kadar devam ettirme kararı aldı.

 

The Korea Economic Daily’de yer alan habere göre anlaşma 14 nano çipi ve A9 modeline kadar olan işlemcileri kapsamaktadır. Bu açıklamayla Apple iphone 8’e kadar tüm işlemcilerini samsung’dan tedarik etmiş olacak. Apple bu zamana kadar yaptığı tüm akıllı cihazların işlemcisini Samsung’dan almaktadır.

 

Çin firması olan TSMC ile anlaşan Apple, 2014’te Samsung’a veda etmeyi planlarken TSMC firmasının Apple’ın taleplerini ve üretim kapasitesinin yetersiz olması dolayısıyla talepleri karşılayamadı. Diğer bir yönden ise Apple ve Samsung akıllı telefon ve tablet pazarında birbirleriyle kıran kırana bir rekabet içerisindeler. 2013 yılı ilk çeyrek akıllı telefon pazar payına bakıldığında Samsung %32.7 ile lider konumdadır. Apple ise tablette bu durumu tersine çevirmiş durumda Apple ise tablet pazarının %39.6’sına sahip olarak bu bölümde birinciliğini gözler önüne seriyor.

 

 

apple vs samsung zahiridunya.net 180x125 - Apple Samsung'dan vazgeçemiyor

 

 

apple samsung zahiridunya.net 180x125 - Apple Samsung'dan vazgeçemiyor

 

 

samsung vs apple zahiridunya.net 180x125 - Apple Samsung'dan vazgeçemiyor

 

Hakkında Mehmet Gökay Şirikçi

Zahiridunya.NET

Bunları da okuyun

hyperv logo 310x165 - Hyper-V Sanal Anahtar özellikleri değişiklikleri uygulanırken hata oluştu

Hyper-V Sanal Anahtar özellikleri değişiklikleri uygulanırken hata oluştu

Merhaba arkadaşlar bu hatanın çözümü aslında çok kolay fakat biraz can sıkıcı hatanın tamamı şu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir