Anasayfa » Teknoloji » Apple Samsung’dan vazgeçemiyor

Apple Samsung’dan vazgeçemiyor

 

 

 

 

Apple firması ezeli düşmanı haline gelen Samsung’dan vazgeçemiyor. Akıllı telefon ve tablet pazarında iki ezeli rakip olan Apple Samsung kısa zaman önce Apple’ın sözleşmeyi durdurma kararı almasıyla epeyce karışmıştı. Apple, Samsung’dan iphone ve ipad işlemcilerini satın alarak üretimini yaptığı ürünlerini yine sözleşmeyi uzatarak 2015’e kadar devam ettirme kararı aldı.

 

The Korea Economic Daily’de yer alan habere göre anlaşma 14 nano çipi ve A9 modeline kadar olan işlemcileri kapsamaktadır. Bu açıklamayla Apple iphone 8’e kadar tüm işlemcilerini samsung’dan tedarik etmiş olacak. Apple bu zamana kadar yaptığı tüm akıllı cihazların işlemcisini Samsung’dan almaktadır.

 

Çin firması olan TSMC ile anlaşan Apple, 2014’te Samsung’a veda etmeyi planlarken TSMC firmasının Apple’ın taleplerini ve üretim kapasitesinin yetersiz olması dolayısıyla talepleri karşılayamadı. Diğer bir yönden ise Apple ve Samsung akıllı telefon ve tablet pazarında birbirleriyle kıran kırana bir rekabet içerisindeler. 2013 yılı ilk çeyrek akıllı telefon pazar payına bakıldığında Samsung %32.7 ile lider konumdadır. Apple ise tablette bu durumu tersine çevirmiş durumda Apple ise tablet pazarının %39.6’sına sahip olarak bu bölümde birinciliğini gözler önüne seriyor.

 

 

apple-vs-samsung- zahiridunya.net

 

 

apple_samsung zahiridunya.net

 

 

samsung_vs_apple zahiridunya.net

 

Hakkında Mehmet Gökay Şirikçi

Zahiridunya.NET

Bunları da okuyun

Sanal ve Fiziksel Makine Ağ Ayarları Server Statik ip 310x165 - Sanal ve Fiziksel Makine Ağ Ayarları, Server Statik ip, Birbirleri Arasında Haberleşme

Sanal ve Fiziksel Makine Ağ Ayarları, Server Statik ip, Birbirleri Arasında Haberleşme

Merhaba; lafı dolandırmadan direk konumuza geçelim. Dilerseniz aşağıdaki video ‘dan bu konuyu görsel olarak izleyebilirsiniz. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.