Aras Kargo ve Aliexpress Kargo Anlaşması Yapıldı!

Yazı Başlıkları

Aras Kargo ile Çinli e-ticaret devi Alibaba arasında kargoların teslimatı konusunda iş birliği sağlandı. Normalde 30 gün içerisinde teslim edilen kargolar, bundan böyle 5 gün içerisinde teslim edecek.

Aras Kargo Aliexpress siparislerini 5 gun icerisinde teslim edecek95366 0 620x330 - Aras Kargo ve Aliexpress Kargo Anlaşması Yapıldı!

Önümüzdeki 5 yıl içerisinde teknolojik dönüşüme 30 milyon euro yatırım planlayan Aras Kargo, bu kapsamdaki ilk adımlarını Dijital Dönüşüm başlığı altında düzenlediği basın toplantısında tanıttı.

Aliexpress ve Alibaba İşbirliği

Aras Kargo ile Çinli e-ticaret devi Alibaba arasında kargoların teslimatı konusunda iş birliği sağlandı. Normalde 15-40 gün içerisinde teslim edilen kargolar, bundan böyle 5 gün içerisinde teslim edilecek.

Aras Kargo Genel Müdürü Hikmet Bulduk, “Kargo sektöründe, e- ticaretin önemli oyuncularından biri olma hedefimiz için dünya e-ticaret devi Alibaba ile büyük bir adım attık. Türkiye’de Alibaba’nın kargo teslimatlarını yapacağız. Öncesinde 25-40 gün arasında gelen siparişler, işbirliğimizle çok daha kısa sürede teslim edilecek” dedi.

Aras Kargo, taşımacılık ve gümrük işlemlerini tek başına halledecek. Kullanıcının tercih edeceği teslimat hızına göre farklı fiyatlarda paketler sunulacak. İlk olarak önümüzdeki hafta 10.000 adet ürünün gönderimi yapılacak.

 Aras Kargo Aliexpress ve Alibabadan verilen siparisleri 5 gun icerisinde teslim edecek95366 1 620x330 - Aras Kargo ve Aliexpress Kargo Anlaşması Yapıldı!
Bugüne kadar Aliexpress ve Alibaba’dan verilen siparişleri Çinli posta firmaları ülkemize kadar getiriyor daha sonrasında Türkiye içi gümrük ve teslimat işlemlerini PTT yürütüyordu. Bundan böyle ikinci bir seçenek olarak Aliexpress ve Alibaba’dan verilen siparişleri Aras Kargo aracılığıyla teslim alabileceğiz.

Harita Üzerinden Canlı Kargo Takibi

Her ne kadar yurt içi gönderiler için Aras Kargo’nun sitesinden kargo takibi yapılıyor olsa da bu bilgiler anlık olarak güncellenmediği için tatmin edici sonuçlar göstermiyor. Bu kapsamda yurt içi gönderiler için canlı kargo takibi özelliği geliyor.
Kullanıcılar kargo takip numarasını sisteme girerek kargosunun bulunduğu konumu harita üzerinden canlı olarak takip edebilecek. Canlı kargo takibi özelliği 2018 yılında uygulanmaya başlanacak.

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

aliexpress 11 11 kampanya 310x165 - Aliexpress Alıcı Koruma Programı Kullanımı

Aliexpress Alıcı Koruma Programı Kullanımı

Aliexpress Alıcı Koruma Programı Kullanımı Aliexpress, kullanıcıların haklarına oldukça önem veren sayılı online alışveriş platformlarından …

11 Yorumlar

  1. aliexpres kargo larını artık ptt değilde aras kargo mu getirecek öyleyse ben evde olmuyorum genellikle şubenin adresini versem direk ordan alsam olur mu

  2. Merhabalar aliexpressten sipariş vericem fakat şu an kayıtlı olan ev adresinden taşınıcaz bir süre sonra ürün gelmeden taşınırsak eğer ne yapabilirim bir fikriniz var mı ?

  3. kapıya gelen ürün alınmadığı takdir de şube ye gidiyor ve şube den 7 gün içerisinde alınması gerekiyor. peki şube den de alınmadıysa geri mi gönderilir? ve ayrıca bunun için para öder miyim ya da ürüne ödediğim para geri ödenir mi ?
    yardımcı olursanız çok sevinirim

  4. Yani aliexpressten ettiğim her sipariş Aras kargo ile hızlı bir şekilde elime ulaşacak değil mi ?

  5. Nuri Özkan Kişisel Blog

    Gayet iyi bir anlaşma olmuş. Bende bunu sitemde konu alan bir makale yazacağım. Araştırma yapıyorum. Size de iyi çalışmlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir