Anasayfa » Alışveriş » Aliexpress » Alışveriş Rehberi » Aliexpress Ürün Ölçüleri, Boyutları ve Beden Rehberi
Aliexpress Kargo  Aliexpress Kargo

Aliexpress Ürün Ölçüleri, Boyutları ve Beden Rehberi

Aliexpress’te aradığınız ürün ne olursa olsun giysileri ve ayakkabıları internet üzerinden satın almak biraz zor olabilir. Bu işlemi sizin için daha kolay hale getirmek için, AliExpress‘te beden , ölçü seçimini nasıl yapacağınızı konusunda yardımcı olacak makalemizi inceleyebilirsiniz . Bu rehber sonunda, kıyafetleriniz (kadın, erkek veya çocuksun) ve ayakkabılarınız için hangi boy/ölçü seçmeniz gerektiğini öğreneceksiniz. Bir elbise, kot pantolon, ceket, spor malzemeleri, tişörtler, sütyen, külot vb. aradığınız ne olursa olsun, size bir eldiven gibi uyacağından emin olabilirsiniz.

Aliexpress’te Ürün Boyutları Satıcıdan Satıcıya Değişir

İçeri girmeden önce, ürün boyutlarının satıcıya göre değişebileceğini unutmayın. AliExpress’te standart ölçüm sistemi yoktur. Bu nedenle her aldığımız ürünün bedeninin ve boyutunun doğru olduğundan emin olmalıyız. Her bir satıcının size sağladığı ölçüm tablosuna dikkat edersek kolay tespit işlemi oldukça kolaylaşacaktır.

AliExpress’te Boyut ve Dönüşüm Tabloları

Çoğu satıcı, ürün sayfalarında boyutlar için bir tablo ekleyecektir. Bir boyut ve dönüşüm tablosu da dahil olmak üzere, sayfanın ortasında, ürün üzerinde ek bilgiler bulabilirsiniz. Bazen bulmak zor olsa da, her ürünün açıklama sayfasında beden ve ölçü tablosu olduğu kesindir. Şimdi, hayatınızı daha kolay hale getirmek için bulabileceğimiz farklı tablolara bir göz atacağız.

– Aliexpress Ayakkabı Ebatları

AliExpress’de ayakkabı ölçüsünü bulmak oldukça kolaydır, tek yapmanız gereken ölçü tablosunu bulmak, doğru olanı (kadın, erkek veya çocuk) seçtiğinizden emin olmaktır. Bulduğunuzda, yapmanız gereken tek şey, ülkeniz için eşdeğer boyutu incelemektir. Genel bir kural olarak Amerikan (ABD) boyutunu hesaplamanız gerekir, AliExpress‘te genellikle bu ölçü birimi kullanılır . Şüpheniz varsa, en iyi yol satıcı ile irtibata geçmek olacaktır. Çünkü boyutlar tablolarda belirtilenlerden daha büyük ya da daha küçük olup olmadığını netleştirebilirsiniz (bu aynı zamanda kıyafetlere de uygulanabilir).

Aşağıda Ayakkabılar için örnek bir tablo gösterilmiştir.

zahiridunya net aliexpress urun olculeri boyutlari bedenleri 1 - Aliexpress Ürün Ölçüleri, Boyutları ve Beden Rehberi

Burada Solomon ayakkabıları için bir boyut tablosu örneğine sahipsiniz (çünkü boyutlar biraz farklıdır, bu nedenle satıcı ürünlerine özel bir dönüşüm tablosu koymayı seçmiştir).

zahiridunya net aliexpress urun olculeri boyutlari bedenleri 2 - Aliexpress Ürün Ölçüleri, Boyutları ve Beden Rehberi

– Aliexpress Giysiler için beden tabloları

Beden ölçüleri ülkeden ülkeye değişebilir. Satıcılar genellikle farklı ülkelerin eşdeğerleri içeren bir beden tablosu gösterir. Bununla birlikte, örneğin İspanya gibi bazı ülke boyutları dahil edilemeyebilir.

Öneri: İtalyan bedenini İspanyol bedeninden bulmak çok olasıdır, dolayısıyla İspanyol boyutunun eşdeğerini arıyorsanız, İtalyan bedenini kontrol etmeniz yeterlidir, çünkü genellikle aynı beden ölçülerine sahiplerdir.

Herhangi bir ihtimalle İspanyol veya İtalyan beden ölçülerini bulamazsanız, yalnızca uluslararası boyutta bir dönüşüm tablosu kullanın ve satıcının sağladığı beden ölçü tablosu ile karşılaştırın.

– Metre kullanmadan beden ölçünüzü bulma (Kıyafetler)

zahiridunya net aliexpress urun olculeri boyutlari bedenleri 3 - Aliexpress Ürün Ölçüleri, Boyutları ve Beden Rehberi

(Belirtilen veriler satıcıdan satıcıya değişkenlik gösterebilir. Bu nedenle sipariş öncesi satıcının sunduğu tabloyu referans almanızı öneririz)

– Metre ile vücut ölçünüzü bulma (Elbise)

AliExpress‘teki satıcılar tarafından kullanılan bir başka sistem, sattıkları kıyafetlerin kesin boyutları metre ile kendi ölçümlerimizi doğru bir şekilde elde edebilmenizdir. Vücut ölçülerinizi belirledikten sonra, karşılıklarını bulmak için bunları tablo ile karşılaştırın (ör. XL, L, M, S, XS). Bu yöntem, almak istenen ürün bir takım elbise, ceket veya resmi olmayan pantolon olduğunda daha sık görülür. Bu tabloda, kadın ve erkek boyutlarını bulma konusunda bazı örnekler bulabilirsiniz.

zahiridunya net aliexpress urun olculeri boyutlari bedenleri 4 - Aliexpress Ürün Ölçüleri, Boyutları ve Beden Rehberi

zahiridunya net aliexpress urun olculeri boyutlari bedenleri 5 - Aliexpress Ürün Ölçüleri, Boyutları ve Beden Rehberi

Bebekler ve Çocuklar İçin Bedenler

Burada, bebeğinizin veya çocuğunuzun kıyafetlerini ve ayakkabı boyutunu belirlemek için kullanabileceğiniz bir karşılaştırma tablosu örneği bulunmaktadır. Yinede belirtilen ölçüler ve bedenler örnektir. Sipariş esnasında satıcının size sağladığı beden tablosunu referans almanızı öneririz.

 • Kıyafet için boyutlar:

zahiridunya net aliexpress urun olculeri boyutlari bedenleri 6 - Aliexpress Ürün Ölçüleri, Boyutları ve Beden Rehberi

 • Bebekler ve çocuklar için ayakkabı bedenleri

zahiridunya net aliexpress urun olculeri boyutlari bedenleri 7 - Aliexpress Ürün Ölçüleri, Boyutları ve Beden Rehberi

Son Olarak;

Son olarak, AliExpress‘in standart bir beden ölçü sistemine sahip olmadığını bir kez daha hatırlatmak isteriz; bu nedenle, mağazadaki M beden bir elbise başka bir mağazada S beden olabilir (aslında, bir mağazanın farklı ürünlerinde bile bu durum ile karşılaşılabilir). Bu yüzden beden boyutları ve ölçü tablolarını kontrol etmeyi unutmayın. Kaliteli ve güzel bir ürüne sahip olmak için 5-10 dakikanızı ayırarak Aliexpress’ten yapacağınız alışverişi keyifli bir hale getirebilirsiniz.

Artık beden ölçünüzü nasıl öğreneceğinize göre, neden blogumuzun geri kalanına bir göz atmıyorsunuz?

Aliexpress Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Popüler Aramalar

 • SEO nedir OR nasıl
 • aliexpress bebek ayakkabı numaraları
 • aliexpress bedenler
 • aliexpress bedenleri
 • aliexpress cocuk bedenleri
 • aliexpress in beden tablosu
 • aliexpress sütyen ölçüleri

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

aliexpress alisveris rehberi zahiridunya net 310x165 - Aliexpress'ten Abiye Almak & Abiye Modelleri

Aliexpress’ten Abiye Almak & Abiye Modelleri

Bilindiği üzere AliExpress dünyanın en iyi online alışveriş platformlarında biridir. Bu platform üzerinden dilediğiniz kategoride …

8 Yorumlar

 1. Ayakkabı numaram 39 ama neyi isaretlicm giyim bedenimde 42 ama orda isaretliyemiyorum ayrıca kapıda ödeme imkanı yok mu

 2. Beni. 2 yaşında kızım var elbise ve ayakkabı sipariş edicem ama anlamadım ordaki bedenleri ve numaraları kızımın ayakkabı numarası 22 sitede kaçı isaretliyecem bilemedim yada elbise kaç beden î alicam lütfen yardim

 3. 3 yıl önce 5-6 parça ürün aldım ama elime ulaşması gönderdiklerini nerden almak gerekiyor. Çünkü açık adres yazilmiyor sivas merkez yazıyor ama nereye gelecek ve geldiğinde nasıl haberim olacak

 4. Ankara Diyetisyen

  Sitenizi beğenerek takip ediyorum. Sürekli güncel bilgiler paylaşılmakta. Üstelik bu bilgilerde boş bilgiler değil. Hepsi gündelik hayatta işimize yarar bilgiler. Umarım bu güncelliğinizi asla kaybetmezsiniz ve birçok makalenizde bizlere ışık tutarsanız. Bu yazıda diğer yazılar kadar bilgi verici ve kalite kokuyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir