Aliexpress’te Düşük Puanlı Satıcılardan Alışveriş Yapmak

Yazı Başlıkları

Bunun birkaç nedeni var. Ve biz sadece okuyucularımız arasında değil aynı zamanda AliExpress kullanıcıları arasında da önemli bir ortak sorun olduğunu görerek, ayrıntılı olarak cevap vermeye zaman ayıracağız. AliExpress’i kullanırken saygınlık en önemli faktörlerden biridir, mantıklı ama kesinlikle sadece yeterli değildir. İşte ilk tavsiyemiz: Sipariş vermeden önce satıcının sahip olduğu geri bildirim ve madalya derecelerini incelemenizdir. Eğer Aliexpress’ten sipariş vereceğiniz satıcının geri bildirimi ve madalyası yok ise yapabileceğiniz bir şey de bulunmamaktadır. Deneyip tecrübe edinmeniz gerekmektedir.

zahiridunya net aliexpress dusuk puan saticilar alisveris 1 - Aliexpress'te Düşük Puanlı Satıcılardan Alışveriş Yapmak

Aliexpress’te Düşük Puanlı Satıcılar

Her zaman en iyi seçeneğin en az bir elmaslı bir satıcı olduğunu bilmeniz gerekmektedir. Ancak derecelendirilmemiş iyi mağazaları da bulabilirsiniz. Peki neden? Bunun sebeplerinden biri, platforma göre oldukça yeni olabilmeleri, oysa derecelendirme almak veya bir ürün satmak için zamanı olmadığıdır. Bu, dükkanın kötü olduğu anlamına gelmez, sadece herkes bir şansı hak ediyor, değil mi? AliExpress bunu biliyor, bu satıcıların Aliexpress gibi büyük bir platformu ilk kez kullanmasına izin verin. Sipariş verin, korkmayın.

Aliexpress’te yüksek puanlı satıcılar özellikle ürün yelpazesini genişletme konusunda başarılıdır. Müşteri taleplerini daha çok karşılayabilmek adına çok daha fazla ürün çeşidi sunmaya çalışırlar ve bu sayede bir çok alanda sizi kendilerine bağlarlar.

Bir satıcıdan sipariş vermeden önce geri bildirimlerini ve puanını incelemek her zaman avantajdır. Aliexpress bünyesinde dünya genelinden binlerce satıcı barındırdığı için her kalitede satıcıya ulaşmak mümkün. Sonradan pişman olmamak için kesinlikle satıcıları inceleyin. Satışa yeni başlamış olan satıcılar hakkında profillerini inceleyerek net bir karara varamasanız da kendileri ile irtibata geçerek iletişim tarzlarından çıkarımlarda bulunabilirsiniz.

Aliexpress’te Güvenilir Satıcı Nasıl Bulunur?

Aliexpress’te Satıcı İle Görüşmek

Aliexpress’te satıcılar ile görüşmek her zaman avantajdır. Birkaç dakikanızı ayırarak satıcılar ile iletişim kurmaktan çekinmeyin. İyi gördüğünüz satıcılar aslında hiç de öyle olmayabilir. Satıcılar ile iletişim konusunda aşağıdaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sitemizde Aliexpress hakkında bilinmesi gereken her türlü veriye ulaşabilirsiniz. Aliexpress hakkında hazırladığımız yüzlerce yazı ile sizlere alışverişiniz hakkında yardımcı olmaya çalışmaktayız. Umarız sizler için hazırladığımız makaleler faydalı olur ve Aliexpress güvenli alışveriş konusunda yardımcı olabiliriz.

Sormak istediğiniz, merak ettiğiniz her türlü konuda yazıların altında bulunan yorum panellerini kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Aliexpress’te Satıcıya Nasıl Mesaj Atılır?

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

aliexpress alisveris rehberi zahiridunya net 310x165 - Aliexpress Üzerinden Yılbaşı Süsleri Siparişi

Aliexpress Üzerinden Yılbaşı Süsleri Siparişi

“Aliexpress yılbaşı indirimleri ne zaman?” diye merak ediyor olabilirsiniz. Aliexpress yılbaşı kampanyaları her yıl olduğu …

Bir Yorum

 1. Eyüp Can YILDIRIM

  Merhaba;
  Vermiş olduğum 88782584294738 sipariş numaralı ürün elime ulaştı (akıllı saat). Ürün anlatıldığı gibi çıkmadı. Ürünün orijinalinde android 5.1 google haritalar, google player, google chrome gibi uygulamalar yüklü. Bana gelen üründe bu uygulamaların yerine çin versiyonları var ve bu uygulamalarda çince, google ait hiçbir uygulama yüklenmiyor android olduğundan bile şüpheliyim.
  Satıcıya mesaj attım mesajlarıma geri dönüş yapmadı. Tartışma açtım hiçbir yorum yapmadan ürünün geri iadesini kabul etti. Ürünü geri göndermek için PTT şubesine gittim benden 100 TL kargo bedeli istediler yaklaşık olarak 26 – 27 $ yapıyor. Bu ücret bana çok geldi. Ürünü gönderemedim. Ürünün iadesini nasıl yapabilirim ya da ürün için ödemiş olduğum ücretin bir kısım iadesini nasıl talep edebilirim.
  Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  Saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir