Kurumsal Seo Nedir ve Ne işe Yarar?

c1782ccc274eafc29608a4693c67779a 310x165 - Kurumsal Seo Nedir ve Ne işe Yarar?Kurumsal SEO firmaya özel olarak hazırlanan SEO hizmetidir. Firmanın SEO çalışmalara o firmaya özgü olarak yapılmaktadır. Kurumsal SEO amacına bakıldığında diğer SEO çalışmalarıyla aynı olarak müşterileri firmaya ait olan siteye çekmek amacını gütmektedir. Çekmenin yanında müşterilerin sitede kalıcı olmalarını sağlamak en önemli hedeftir. Firmanın marka değerinin yükselmesi için sadece ziyaretçilerin artması önemli değil, doğrudan hedef kitlesi olan müşterileri çekmek önemlidir. İşte tamda burada Kurumsal SEO işin içine girmektedir. Örneğin, büyük beden tekstil ürünleri satışını yapan bir firmasınız. Burada hedef kitleniz kilolu olan kişiler olmalıdır. Bu kişilere ulaşmak amacıyla kurumsal SEO çalışmasını yapmanız gerekmektedir.

Bir çalışmada kullanılan anahtar kelimeler bu kişilerin arama motorlarına yazacaklara kelimelerden oluşmalıdır. Büyük bir analiz sonucunda en verimli olan kelimelere yönelik birçok arama motoru optimizasyonu yapılmalıdır. SEO çalışmalara site içi ve dışı çalışmalar olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Site içi çalışmalar günden güne daha yetersiz bir hal almaktadır. Sosyal medya çılgınlığının inanılmaz boyutlar almasından kaynaklıdır. Kurumsal SEO çalışmaları yapılırken, Facebook, İnstagram, Twitter, Pinterest gibi sosyal alanlara da girilmesi gerekmektedir.

Kurumsal SEO Çalışmaları

Kurumsal SEO çalışmalarında belirli işlevler olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır. Bunların başında rakip analizi yer almaktadır. Rakip analizi, SEO çalışmasındaki en önemli amaç rakiplerinizi arama motorlarında geçerek müşteriye ilk ulaşmanızı sağlamaktır. Bunun için başarılı olan rakiplerinizin SEO konusunda neler yaptığının ayrıntılı olarak incelemek ve kıyaslamak için bir rapor hazırlanır. İkinci olarak Anahtar kelimelerin araştırılmasıdır. Arama yapılan anahtar kelimelerin bulunması gerekmektedir. Bunlardan en popülerlerinin sitenizde yer alması önemli değildir. Hem popüler olanları bulmanız gerekir, hem de bunlardan sizin sitenize en uygun olanını ve sizi kitlenizi yansıtması gerekmektedir. İçerikler oldukça önem taşımaktadır.

Site içi SEO kurumsal SEO çalışmasının olmazsa olmazıdır. İlk adım olan analiz sonuçlarına göre siteniz ayarlanmaya çalışılır. Ayrıca bulunan anahtar kelimelere göre de site içinde büyük bir düzenlemeye gidilir. Sitenizde link yapısı ve kodlama hatası gibi birçok teknik düzeltmeler yapılmaktadır. Sosyal medya stratejisinde, akla birçok soru gelmektedir. Hangi sosyal medyada paylaşım yapılması gerekir? Ne tür içerikler siteye kişi çeker? Sosyal medya içerisinde sektörle ilgili neler paylaşılabilir? Bu gibi daha birçok sorunun yanıtını bularak, firmanıza ait olan sitenizle ilgili en uygun sosyal profil hazırlanmaktadır. Raporlama yapmanız gerekmektedir. Kurumsal SEO çalışmaları periyodik olarak ilerlemelidir. Site sahipleri bu ilerlemede adım adım bilgi sahibi  olmalıdır.

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

atolye 310x165 - Çekmeköy Anaokulu'nda Donanımlı Eğitim

Çekmeköy Anaokulu’nda Donanımlı Eğitim

Eğitim, insanların günümüz dünyasında en çok önem verdikleri hususların başında gelmektedir. İyi bir eğitim temeli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir