Anasayfa » Alışveriş » Aliexpress » Alışveriş Rehberi » Aliexpress Siparişim Ne Durumda?

Aliexpress Siparişim Ne Durumda?

Yazı Başlıkları

Yurtdışından Alışveriş yaparken en çok merak edilen noktalar sipariş durumları olsa gerek. Bu yazımızda “Aliexpress Siparişim Ne durumda?” sorusunun cevabını detaylı olarak inceleyeceğiz.

Siparişinizi oluşturduktan sonra sistem siparişinizi onay sürecine düşürecektir. Bu onay aşaması kredi kartı güvenliği için yapılan yaklaşık 24 saat içerisinde sonuçlanan bir süreçtir. Siparişlerinizi aşağıdaki resimde olduğu gibi “My Orders” ya da “Siparişlerim” sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

aliexpress-siparisim-ne-durumda-nerede

Yukarıdaki resimde pembe renk ile belirtilmiş alanda gördüğünüz üzere siparişimiz “Awaiting Delivery” konumunda. Yani Teslimat bekleniyor anlamına gelmektedir. Aliexpress hesabınıza giriş yaptıktan sonra siparişlerinizin olduğu sayfadan tüm siparişlerinizin durumlarını kontrol edebilir, iptal talebinde bulunabilir, beğenmediğiniz ürünler için dispute talebinde bulunabilir ve durumlarını kontrol etmekle birlikte “Track Order” butonu yardımı ile siparişlerinize ait kargo numaralarına ulaşabilirsiniz.

Aliexpress siparişleri Hakkında Satıcı İle İrtibat Nasıl Kurulur?

“Siparişlerim” sayfasında siparişinizin hemen yanındaki “View Details” ya da “Detaylar” bağlantısına tıklayarak siparişinizin tüm detay bilgilerine erişebileceğiniz sayfaya gidebilirsiniz. Bu sayfada siparişiniz tüm detaylarını incelemekle birlikte sayfanın en altında ki yorum panelini kullanarak satıcıya soru sorabilir ya da siparişinize istinaden satıcı tarafından size iletilen mesajları inceleyebilirsiniz.

Satıcı ile iletişim kurulurken dikkat edilmesi gereken en büyük kural, Aliexpress alıcı ve satıcı arasındaki iletişimi sadece ingilizce olarak kabul etmektedir. İngilizce harici yapılan konuşmalarda Aliexpress sizin hesabınızı kapatma hakkına sahiptir. Bu detayı unutmamakta fayda var.

aliexpress-siparisim-ne-durumda-nerede2

Popüler Aramalar

 • zahiri dünya aliexpress
 • alıcı merkez torbayı açtı ne demek
 • iyne oyasi siparisi samsunnumarinizi gonder
 • aliexpress hedef ülkeye geldi
 • aliexpress siparisim olustumu
 • modaselvım sıparısim ne durumda
 • öğeyi hedef ülkede geldi

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

aliexpress alisveris rehberi zahiridunya net 310x165 - Aliexpress Üzerinden Bebek Kıyafetleri Alışverişi

Aliexpress Üzerinden Bebek Kıyafetleri Alışverişi

Yazı Başlıkları Aliexpress Kız Bebek KıyafetleriAliexpress Erkek Bebek GiyimAliexpress Bebek Beden ÖlçüleriAliexpress Bebek Kıyafeti Alırken …

14 Yorumlar

 1. merhaba ben 4 ürün sipariş ettim vede fon ödeme diye bir şey çıktı onu onayladım daha sonra araştırdıgıma gore siparişim elime geçti diye onay vermişim ve satıcı paraya almış ürünlerin elime geçmeden ödenmiş olmus bunu nasıl çözebilirim ürünlerim gelirmi

 2. hocam ben bir ürün aldım 5-10 days yazıyodu kargo takip için 10 gün doldu ve artık Tracking information is temporarily unavailable. yazıyo bu durumda ne yapmam gerekli ?

 3. Merhaba Aliexpresten bi ürün aldım 80 euro civar ıgümrüğe takılır gibi bir endişem var ürün ile ilgili takibe bakıyorum şuan ne durumda olduğunu çözemedim acaba takıldımı yoksa teslim ediceklermi, yardımcı olurmusunuz,son durum şu şekilde :
  2016/06/04 09:19:00 PTT İşyerine Geldi
  2016/06/04 09:16:00 PTT İşyerine Girdi, Alıcı Merkez Torbayı Açtı
  2016/06/03 14:39:00 PTT İşyerinden Çıktı, PTT İşyerine Sevk Edildi
  2016/06/03 11:55:00 PTT İşyerine Girdi, gümrüğe Sevk Edildi
  2016/06/01 13:41:00 öğe hedef ülkede işlendikten
  2016/06/01 13:40:00 Gönderi gümrüğe sevk Edildi (Gelen), gümrük öğeyi Gönder (Inb)
  2016/06/01 13:40:00 PTT İşyerine Girdi, Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı

 4. Ben ni ürün sipariş ettim ve yaklaşık 20 saat sonra yani kargoya ulaşmadan iptal ettim fakat 5 gündür para iadesi yapmıyorlar. satıcıya mesaj attim baya fakat o bana ali ile görüşmemi istedi lütfen yardımcı olun:( lütfen yardım edin

 5. Ben ni ürün sipariş ettim ve yaklaşık 20 saat sonra yani kargoya ulaşmadan iptal ettim fakat 5 gündür para iadesi yapmıyorlar. satıcıya mesaj attim baya fakat o bana ali ile görüşmemi istedi lütfen yardımcı olun:(

 6. merhaba ali expresten sipariş ettiğim ürünlerin Suspicious Order Closed yazıyor ve yanda add to cart seçeneği var ne yapmalıyım?

 7. Merhaba SYLSJ22368077 no ile başlayan kargo takibi neden yapılamıyor.
  ptt nin sitesinde 20 günü geçmesine rağmen görünmüyor.
  şubelerde isim ile gönderiye bakamadıklarını söylüyor
  acaba bu kargonun seyrini nasıl öğrenebilirim
  17 tracktan baktım. turkeye giriş yapmış görünüyor
  ama kargo hala bana ulaşmadı

 8. Aliexpresten bi urun siparis etmistim. Yanlslkla alinan siparisi onaylaya bastim. Bi sorun olur mu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.