ON'AIR

Yurtdışından Online Alışveriş – Aliexpress.com

Online alışveriş bölümümüzün ikinci kısmında tekrardan merhaba. Bu yazıda bir başka yabancı alışveriş sitesi olan Alibaba.com web sitesinin alt kuruluşu olan Aliexpress.com‘u tanıtıp bilgiler vermeye çalışacağım.

 

Bir önceki yazıda da bahsettiğim gibi, internette binlerce alışveriş sitesi varken hangisi güvenilir hangisinden sorunsuz alışveriş yapılır bunları öğrenmek çok zaman alır. O yüzden ben kendi deneyimlerimden yola çıakrak %100 özgün, gerçek ve tarafsız yorumlarımla sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

 

Aliexpress.com, toptancı ile satıcı arasında köprü görevini gören bir firmadır. Toptancı firmalar orada ürünlerini sergiler, yurtdışından ürün almak isteyenlerde inceler satıcı ile irtibata geçip anlaşır ve işlemi gerçekleştirirler. Genel çalışma mantığı bunun üzerine kurulmuştur. Ama sadece toptan satış demek yersin olur. Her satıcı bu imkanı sunmasa bile bir çok satıcı  alıcılara düşük adetli satışlarda imkan sunuyor.

 

Bir ürünün siparişini oluşturduktan sonra kullanıcı panelinden takibini yapabilirsiniz. Çalışma sistemi Gittigidiyor.com ile birebir aynıdır. Yalnız tek ibr farkı var, gittigidiyor.com‘da ödeme onaylama süresi ortalama 1 hafta ilen Aliexpress.com‘da bu süre 2 ay yani 60 gündür. Bu bence sitenin ne kadar güvenilir olduğunu gösteren bir uygulamadır. Hele ki 60 gün standardı müşterinin tamemiyle leyhine çalışan bir sistemdir.

 

Diyelim ki ürün elinize ulaşmadı. Bir ürünün teslimatı için 60 gün süre tanınıyor. Bu süre zarfında halen daha ürün size teslim edilmediyse bu konu hakkında bilgi verip ürünün yenisini ek bir ücret talep etmeden tarafınıza gönderiyorlar. Satıcı ve alıcı arasında hem uygun fiyatı hem güvenli alışverişi bu şekilde sunan, yüzbinlerce ürün sergileyen bir siteden alışveriş yapmak açıkçası insan için çok büyük bir rahatlıktır.

 

Aliexpress.com‘dan devamlı alışveriş yapan bir kişi olarak size de tavsiyem hiç çekinmeden kuşku duymadan gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilirsiniz. Danışmak istediğiniz bir konu olursa sitemizde (http://www.zahiridunya.net) ilgili konunun altına yorum yazarak en fazla 3 saat içerisinde cevap alabilirsiniz.Yazı da benim atlamış olduğum bölümler olabilir.

 

Bağlantılı Konu

Yurtdışından Online Alışveriş – Dealextreme.com

 

 

Hakkında fatihmertcan

Yazmak ihtiyaç, blog keyiftir. Kod ise özenle yazılmış bir şiirdir...

498 yorum

  1. Ali expressten ürünü seçip kredi kartı ile ödeme yapıyorum. Hatta yaklasık 800 tllik giyim ürünü aldım. ödeme yaptım. ertesi gün sayfaya girdiğimde siparişler kısmında ürünlerin yanında siparis kapalı yazıyordu. güvenlik nedeni ile sipariş kapatılmış ali express bu parayı tahsis etmemiş kartıma banka 7-10 gün içinde geri yatacakmış. ama asıl sorun ben kartı neden kullanamıyorum. sorun ne bunu anlayamadım. sürekli alışveriş yapıyorum aynı kartla. sürekli ali expressten ürün alıyorum. Şimdi sizce sorun ne olabilir?

  2. merhaba ben aliexpressden sipariş verdim fakat pay success kısmında ne yapmam gerektiğinden emin olamadım. uzatma süresi istiyor. oraya kaç gün yazmalıyım? mailimi cevaplarsanız memnun olurum

  3. ali expres de bir satıcının ismini bulmak istiyorum. sitede hangi bölüme ismi yazıp bulacağım

  4. merhaba bi sorum olucak aliexpressden en geç gelme süresi nedir ? bir de ayakkabı siparişi verdim ama 1 haftadır halen İŞLEM SÜRESİNİ UZATIN yazıyor. normal şartlarda sdipariş onayı alındı yazması gerekirken bu ne demek oluyor ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Önceki yazıyı okuyun:
web-hosting-alinirken-dikkat-edilmesi-gerekenler
Nasıl bir hosting seçmeliyim?

Dünya üzerinde yerli ve yabancı olmak üzere onbinlerce hatta yüzbinlerce hosting yani barındırma hizmeti veren kişisel/kurumsal web siteleri/firmaları mevcut.. Genel...

Kapat