Aliexpress Hatalı Adres Yazmak, Adres Hatası Çözümü

aliexpress hatali adres yazimi2 - Aliexpress Hatalı Adres Yazmak, Adres Hatası Çözümü
Aliexpress hatalı adres

Merhaba, bu yazımızda birçoğumuzun karşılaştığı hata olan “Aliexpress hatalı adres yazımı” ve aliexpress adres oluşturma sorunu hakkında çözüm için birkaç püf nokta göstereceğiz.

Adresinizi yanlış yazmış olabilirsiniz, adresiniz değişmiş olabilir ya da yurtdışı alışveriş siteleri Türkçe tabanlı olmadığı için anlam karmaşasından dolayı yanlış yere yanlış adres bilgileri yazmış olabilirsiniz. Sonradan düzeltilmesi çok zor bir konu olmasından kaynaklı ne yazık ki çok dikkat edilmesi gereken bir husus.

Aliexpress Adresimi Nasıl Yazabilirim?

Sokak/Cadde/Bina/Semt gibi özel isimler tüm dünyada evrensel olmakla birlikte farklı bir dile çevrilerek yazılmaz. Örnek olarak sokak adınız “Ateş Sokak” ise siz sipariş ekranında adresinizi yazarken “Fire Street” yazarsanız çok yanlış olur. Özel isimler değişmediğinden dolayı olduğu gibi yazmanız yeterli olacaktır. Çünkü o paket Türkiye sınırlarına girdikten sonra PTT dağıtım görevlileri yani Türkler teslim edecek size. Fire Street yazıp insanların kafasını karıştırmaya gerek yok 🙂

Aliexpress Adresimi Yanlış Yazdım, Ne Yapabilirim? Aliexpress Adres Kabul Etmiyor

Aliexpress Hatalı Adres Yazımı

En başta da söylediğimiz gibi adres ya da diğer bilgileri yazarken bir hata yapmışsanız ne yazık ki dönüşü yoktur. Aliexpress hatalı adres yazımına bağlı olarak tabi bu sorun değişecektir. Eğer ili yanlış yazarsanız o paket size ulaşmaz. Telefon numaranız yada apartman numaranız yanlış ise çok sorun olmaz.

Aliexpress adres oluşturma sorunu gibi durumlarda, hatayı fark ettiğiniz an siparişi iptal ediniz. Eğer iptal etme sürecini aşmış iseniz ya da ürün kargoya teslim edildiyse hemen satıcıya konuyu aktarın. Eğer kargoya verilme süresi çok olmadıysa adres düzeltme işlemi yapılabiliyor (düşük ihtimal).

Aliexpress Adresim Hatalı Olduğu İçin Kargom Geri Döndü

Aliexpress Hatalı Adres

Adres hatasından dolayı size teslim edilmeyen kargoları PTT üzerinde takip etmenizde fayda vardır. Size verilen takip numarası aracılığı ile Türkiye’ye giriş anından itibaren son dağıtım şubesine kadar takip edip dağıtıma çıkacağı gün şubeye ulaşarak şubeden elden teslim alabilirsiniz.

Bu sürece yetişemediğiniz durumlarda ne yazık ki kargo geri dönecektir. Bu durumda da hemen satıcıya Dispute açmanızı tavsiye ederim. (Dispute(Uyuşmazlık) Nasıl Açılır, Nedir?). Bu sayede satıcıya ürünün iade gittiğini belirterek ücret iadesi talebinde bulunabilirsiniz.

 


Aliexpress Hatalı İlçe Yazma Sorunu

Aliexpress üzerinden sipariş verirken teslimat adresi olarak yazdığınız bilgilere oldukça özen göstermeniz gerekmektedir. Adres yazarken bulunduğunuz ilçe bilgisini yanlış yazmanız durumunda bulunduğunuz ilin büyüklüğüne göre bu kargonun sizlere ulaşma ihtimali oldukça düşecektir. Küçük illerde belki çok sorun olmaz ancak İstanbul, Ankara, İzmir v.b büyük kentlerde ilçe bilgisi olmadan bir paketin sizlere ulaşabilmesi çok zor olacaktır.

Aliexpress Hatalı İl Yazma Sorunu

Aliexpress üzerinden sipariş verirken hatalı adres yazma konusunda eğer hataya neden olan kısım il seçimi ise ne yazık ki çözüm ihtimali sıfırdır. Bu noktada ürün ile ilgili iade edebilme hakkınız başladığı zaman sipariş işle ilgili iade-dispute talebi oluşturmanızı öneririz. İl en belirleyici adres basamağı olduğu için il yazımının hatalı olması ürünün sizlere ulaşmasını imkansız kılacaktır. Aliexpress üzerinden ürün iade etmek ve dispute açmak gibi konularda sizlere yardımcı olabilecek konulara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Aliexpress Hatalı Posta Kodu Yazma Sorunu

Aliexpress üzerinden sipariş verirken teslimat adresi yazdığınız alana posta kodunu hatalı girmeniz durumunda bu hata sizlere çok büyük bir kayıp sağlamayacaktır. Posta kodu, PTT adres tespit sisteminin basite indirgenmiş en önemli özelliklerinden biridir ancak insanlar posta kodu kullanımına alışkın olmadığı için sadece adresinizin %100 doğru yazılmış olması, sipariş verdiğiniz ürünün sizlere ulaşması için yeterli olacaktır.

Aliexpress v.b yurtdışı alışveriş sitelerinden sipariş veren Türk kullanıcıların neredeyse %60’ı posta kodunu ya hatalı giriyor ya da gerçeğin dışında bir kod yazıyor.

Aliexpress Hatalı İsim Yazma Sorunu

Sipariş verirken alıcı olarak bir kişi tanımlarken yapılan en büyük hata alıcı adının yanlış yazılmasıdır. Alıcı adı bölümüne “ev”, “iş”, “okul” v.b metinler giren birçok kullanıcı bulunmaktadır. Aliexpress üzerinden verilen siparişin takipli kargo ile gönderilmesi, hatalı yazdığınız alıcı adı nedeni ile paketin sizlere ulaşmayacak olmasına neden olmaktadır. PTT, takipli kargoların teslimatında kimlik teyidi aldığı için alıcı isminde bambaşka bilgiler yazan paketleri teslim etmeyecektir.

Aldığınız ürün eğer takipsiz kargo olarak sizlere gönderildi ise teslim alma ihtimaliniz çok yüksektir. Çünkü bu paketler PTT tarafından daire kapısına teslim edilmez, apartman içerisinde bırakılır. Böylelikle herhangi bir teyit yapılmayacağından sorun yaşama ihtimaliniz çok daha düşük olacaktır. Alıcı adı yazımında ki birkaç harf hatası çok mühim değildir ancak alıcı adının bir kişi/insan adı olduğundan emin olmanızı öneririz.

Popüler Aramalar

 • aliexpress adres nasıl yazılır
 • aliexpress adres sorunu
 • aliexpress adres yazma
 • aliexpress adres

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

zahiridunya net aliexpresste bu haftanin en cok satilan elbiseleri 310x165 - Aliexpress'te Haftanın Elbiseleri (14.10.2016)

Aliexpress’te Haftanın Elbiseleri (14.10.2016)

Ürün Görseli Ürün Adı Fiyat Avantaj Maxi Plus Size Women Floor-Length Black White Autumn Lace …

234 Yorumlar

 1. Merhaba AliExpress ten alışveriş yapacagım ama adresi dediğiniz şekilde türkçe giriyorum ancak acık adres oluşturulamadı yazıyor başka adreslerde girdim bir türlü kabul edlimedi nedeni nedir

 2. Aliexpresten yaptığım alışverişte alıcı ismi kısmını boş bırakmışım. Şu an kargo isimsiz olarak yola çıktı . Ptt den nasıl teslim alabilirim. Daha doğrusu alabilir miyim ?

 3. Fatih abi lütfen cevap verir misin ben aliexpressten 6 ürün sipariş ettim adresimi doğru yazdım aslında ama seçimde apt felan var onu seçtim sanar 2 apt. Sondada akdeniz apt. Yazdı kargocular adresi bulamamış bu yüzden 4 ürünüm yurtdışına geri gitti 2 ürünüm elime ulaştı o yurtdışına giden ögelerin parasını nasıl alırım hepsine dispute mi açmam lazım ne yazmam lazım r mailime yazarsan çok sevinirim abim abone oldum

  • Merhaba, geri dönen kargolar için dispute oluşturursan ücreti geri alabilirsin. Kargoyu teslim almadığın için dispute hakkın mevcut. Kargonun iade kayıtlarına düşmüş olması, ücret iadesi için yeterlidir.

 4. Mrrhaba benim kargom türkiyeye iki gün içinde giriş apıp adres doğru olmasına ragmen adres yanlış diye geri gönderilmiş suan ptt den yeni çıkmış nasıl döndürebilirim lütfen yardım edin

 5. Evin no sunu yanlışlıkla 1073 yazmışım ama no yu 2kere yazmışım 2.sinde doğru yazmışım yani 107 ürün elime ulaşırmı

 6. Selamlar,

  Çocuğuma ufak bir otobüs almak istedim 6,96-$ . Ürünüm geldi. Ama ekranda gördüğüm gibi değildi. Bende sayfadan mesaj attım. Ürün beklediğim gibi değil iade etmek için ne yapmak gerekir diye. Onlarda bir sebep istediler kanıt istediler. Bende resmini çekip koydum bu ürün bu fiyata çok fazla diye. Sonra mesaj atmak istedim bir daha kara listeye alınmışım diye mesaj geldi ve mesajım gitmiyor. Ürünüde açtım ürün hala elimde ücret 2 tl eksik hesabıma iade olmuş. Şimdi ürünü nasıl göndereceğim, ya da ne yapmam gerekir. Bilen varsa lütfen yardımcı olsun.

  • Ürün için ödenen ücret iade edildi ise ürünü geri göndermenize gerek yoktur. Eksik tutar yatması da ödeme yapılan gün ile iade günü arasındaki dolay kuru farklılıklarından kaynaklanmaktadır.

   • Sonra bana dönüş yapmasınlar yok ürünü göndermediniz gecikmesi ile beraber ödeyin diye. Hakka da girmek istemiyorum.

    Birde ufak siparişler verdim 10 tane gibi. 01.11.2018 tarihinde verdim hala teslimat tarihi 30 gün var demekte. bu normal mi.

    • Eğer ürünü geri isteseydiler, önce ürünü göndermenizi ve kargo numaranızı girmenizi isterlerdi. O yüzden herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Ürünlerin teslimat süreleri 30-60 günü bulabilmektedir, bu nedenle süre dolumuna kadar beklemenizi öneririz.

 7. Ümraniye Armağanevler mahallesinde oturuyorum. Posta kodunu girmeme rağmen kabul etmiyor. Bu konuda yardımcı olabilir misiniz ben nerede hata yapıyorum.

 8. Adresimi yazıyorum fakat olmuyor sipariş vermek istiyorum lütfen yardım mail adesıme yazarmısınız napmam lazım

 9. İbrahi akbıyık

  Sa abi lütfen cevap verirmisim ben sipariş verdim
  ama adresimi yazarken mahalle tarafında benim mahallem 75. yıl caddesi
  Ama ben 75. YüzYıl caddesi yazım yanlışlıkla İngilizce yazdığım için kargom gelirmi abi lütfen yazarmışım posta kodunuda yazdım olmazsa postanedem gidip alırım

 10. Merhaba ben de adresimi doğru verdim fakat bizim sitenin 2 girişi var ve ben kendi sitemizin değil de diğer sitenin numarasını yazdım acaba sorun olur mu olursa da beni ararlar mı lütfen acil cevap verin

 11. Ali eksprese ilimi yazıyorum ama english please only diuor nasıl düzeltebilirim

 12. İlçe kısmına yanlışlıkla mahalle adını yazdım. Adresin geri kalan tarafı tamamen doğru (posta kodu dahil). Ürünün elime ulaşma ihtimali düşük müdür?

  • Yazdığınız adres anlaşılır durumda mıdır acaba? Mevcut hali ile sizce adres bulunabilir mi?

   • Benim için yeterli gibi görünüyordu. Yalnızca ilçe kısmına mahalle adı girmiş olmam tedirgin etmişti ama yine de geldi ürün. Belki şans yardım etti belki de ptt çalışanları özen gösterdi işlerine; ben de bilmiyorum.

 13. ben il de hata yaptım ama posta kodunu doğru yazdım elime ulasır mı

 14. Ben il ilçe sokak yazdım ama mahalleyi yazmamış şilaristen sonra farkettim acaba bana ulaşır mı kargom

 15. Sadece ismimi yazdım birde telefon numarami yanlış yazmışım adres bilgilerim il ilçe doğrudur sıkıntı cikarmi

 16. Adres kayıtları ile ilgili olarak aradığınız cevabı,aşağıdaki linkte bulabilirsiniz..

 17. Ben sipariş verdim fakat özel isimleride çevirdim nasıl bir problem çokabilir bayiye gitsem çıkarmı

 18. Merhaba (ÇAKMAKLI MAHALLESİ, HACI MEHMET ÇİFTLİĞİ NO:18) adresimi küçük harf ve büyük harf ile hem türkçe, hem de ingiizce karakterler ile defalarca yazmama rağmen kabul ettiremedim. Lütfen yardımcı olurmusunuz. Yazdığım yer STREET ADDRESS

 19. adresi kabul etmiyor ya ingilizce yazın diyor yada açık adres oluşturulamadı diyor ne yapabilirm ?

 20. Arkadaşlar uzun zamandır sipariş vermek istediğim şeyleri bu site sayesinde alabiliyorum teşekkür ederim .

 21. Bende 5 doların altında eşyalar aldım,11 kasımda aldım, bugün pim merkezine gittim ,mahallem üzerinden baktılar yoktu paketlerde,apartman kutusunda getirilen birşeyde yok,üstelik 4 ay önce aldığım eşyada gelmedi,adım direk yazmıyor ama adresim telefon numaram var,zstrn mahalle üzerinden ayırıyorlar,bulunduğum mahalledeki ptt yede sorucam,5 adet kargo yani biridemi gelmez,napıcam bilmiyorum gerçekten,önerilerinizş alırım?

 22. adres bilgilerim tam ama posta kodu ve ilçeyi yazmayı unutmusum kargom bana ulaşır mı ? 🙁

 23. adres yazma sorununda her türlü ihtimali denedim.KESİn çözüm: Adresi büyük harflarle ve türkçe karekter kullanmadan yazdım ve “sadece ingilizce adres yazın” hatası vermedi..

 24. Arkadaşlar ben Aliexpress’ten ürün sipariş ettim ama site ismini yazmayı unutmuşum. Ancak tel.numaram var. Sizce ne yaparlar veya yapmalıyım?

 25. Ben Banggod bir klavye sipariş ettim ancak adresi yanlış yazmışım İl/İlçe Mahalle Sokak diye her hangi bir problem olur mu yoksa ben gidip PTT bayilerinden mi alacağım?
  Takip numaram var bu arada

 26. Merhaba! Ben Adres Olarak Mahalleme Kadar Dogru Yazdim. Ama Sokak Numarasini Mahallede Yeri Olmayan Bir Sayi Olarak Verdim, Istemeyerek. Ptt’nin Tutumu Ne Olur? Ne Yapmami Tavsiye Edersiniz?

 27. Aliexpress den sipariş verdim ama malesef isim soyismi yazmam gereken yere adres başlığı zannedip ev yazdım oda yetmez gibi telefon numaramı da yanlış yazmışım ürün şu anda Türkiye’ye geldi ne yapabilirim Ptt kargo bu ara

 28. Merhaba aliexpressten bir ürün siparis ettim adrese il ilce mahalle apartman yazdim ancak daire no vs.yazmadim adres isminede sadece isim yazdim ne yapacam bu durumda.ürün ptt ye gelirmi

 29. Merhaba arkadaşımın telefonuna uygulamayı yükledilk ve 5-6 tane de sipariş verdik bugün 2 siparişi gelmiş fakat adres başlığı zannettiğimiz alana morhipo vb. gibi uygulamalardan aşina olduğumuzdan Ev yazmıştık sanırım alıcı adı öyle görünmüş. kargodan bunu teslim edemeyiz demişler ne yapmamız gerekiyor?

 30. İyi günler, başka bir siteden sipariş verirken yanlışlıkla Izmır yerine İzmir yazmışım ve yeni fark ettim fakat posta kodum da yazıyor adreste sonuçta, sizce sorun olur mu?

 31. İyi günler ben adresi yazarekn ilçeyi yazmadım sadce kırklareli yazıyor ama mahallesi sokak doğru ve kırklarelinde başka aynı mahalle sokak yok acaba ilçeye mi gelir merkezde mi kalır

 32. Merhaba ben sevkiyat adresini eksik girmişim şehir doğru cadde doğru apartman ismi falan doğru ama sokak adı daire numarası mahalleyi eksik girmişim sıkıntı olur mu ne yapabilirim ürünler kargoya verildi değiştiremiyorum ne yapabilirim ürün geri gidermi yoksa ptt de bekletilebilirmi 1 2 gün

 33. Abi merhaba yine sorularım var karambit aldım 2 tane gümrükten geçer mi bitaneside 5 tane ürün aldım 28 06 2017 tarihi itibariyle kargo takibinde hiç bir değişiklik yok sence bu normalmi

  • Kargo takip numaraları nedir acaba?

   • 1:06189491500
    2:994841763026
    3:LP00077536945538
    4:994841763026
    5:994841763026
    İlgilendiğin için çok teşekkür ederim

   • 1:06189491500
    2:994841763026
    3:LP00077536945538
    4:994841763026
    5:994841763026
    İlgilendiğin için çok teşekkür ederim1

   • Fatih bey bahsettiğim bir konu var tabletin parasını istediğim için dispute açtım satıcı bana başka tablet öneriyor bende disputemin açık olması ve 6 temmuz da bitiyor, sonra Aliexpres kararına kalıcak.Buna rağmen ısrarla bana tableti almamı para iadesi yapmıycağını belirtiyor.Nasıl bir yol izlemeliyim bana
    bu yazıyı yazdım
    I want my money. I do not want tablets!
    I did not accept your offer.
    I have provided the necessary documents for Aliexpress service.

    oda bana bunu yazdı:

    custom is buyer’s duty, you should respect your country policy, what we can do is help, please understand

    Satıcı ‘/ AliExpress’ Teklifi

    (Satıcının Önerisi
    Teklif: Geri dönüş yok ve geri ödeme yok
    Alıcı teklifi reddetti
    Yorumlar:
    Özel alıcı vazifesi
    Reddetmeyi Kabul Et )
    böyle bir şart var ben hayır dedim ama o bana geri dönüş yok ve geri ödeme yok kabul et diye baskı yapıyor

    • Teklifi kabul etmeyin. Aliexpress devreye girecektir. Size en ideal çözümü onlar bulsun istersiniz.

     • teşekkür ederim fatih bey

     • Herhangi bir sorununuz olduğunda istediğiniz zaman danışabilirsiniz.

     • fatih bey aşağıda konuşmalarımız var ne yapmak istiyor anlamadım.kargomu takip ettim çinde paket
      kargo takip numaram
      PostNL RS830822744NL
      bana yardımcı olurmusunuz. Aliexpress şu anda incelemesini sürdürüyor. aşağıda sitesi var şirketin
      https://tr.aliexpress.com/item/Onda-V10-Pro-10-1-Inch-Tablet-Pc-Quad-core-2GB-RAM-32GB-ROM-2560-1600/32800694978.html

      Susan Xin
      2017-07-06 21:59
      but we not receive the package, it is your custom problem , we hope you can understand us
      I’ll give you points.
      Me
      2017-07-05 02:02
      I will give you the necessary explanation.
      All buyers will see….
      Everyone from Turkey will read.
      Me
      2017-07-05 01:42
      Susan Xin
      2017-07-04 20:21
      custom is buyer’s duty, you should respect your country policy, what we can do is help, please understand
      I want my money. I do not want tablets!
      I did not accept your offer.
      I have provided the necessary documents for Aliexpress service.
      Me
      2017-07-04 04:02
      Susan Xin
      2017-07-03 20:15
      we not receive the package
      Susan Xin
      2017-06-30 01:15
      Dear firat erkan, Sorry for bothering your again! Have you received your package? If you still have not received, please let me know! If you have received the product, please try it on. Please contact us first if you are not satisfied with our products, before opening dispute or leaving any feedback. We will find a best solution for you. If you are satisfied, we will appreciate your all 5 star feedback! Thanks again!
      lady, I want a refund. I want my money.
      The product has reached you.
      It’s been a long time.

   • Abi ben adresi giremiyorum yardımcı olurmusun. B1 33 blok no 24 yazıyorum olmuyor

 34. Kavakpınar mah./Vatan cad./Kavakpınar sanayi sitesi kabul etmiyoyardım edin

 35. abi lütfen cevapla ben aliexpres de adresi verirken sokağı sokakk diye yazdım sorun olurmu hemen söyle lütfen

  • Herhangi bir sorun olmayacaktır.

   • çok teşekkürler abi

    • Merak ettiğin her konuda ulaşmaktan çekinmezsen sevinirim 🙂

     • Daha önce sipariş vermiştim gümrükten geri döndü
      kendisi hala simkartın 3g için olduğunu telefon için olmadığında ısrar etti sonra teklif verdi ürün ile ilgili karşı taraf bana yeni bir teklif sundu simcartlı olmayan bir tablet sanırım ama ben para iadesi istiyorum. dispute halen açık bana öneri sundu.BANA YARDIMCI OLURMUSUN öneri şu :

      Reminder:
      The seller has replied to your refund request. If you and the seller can’t come to an agreement, AliExpress will step in and help. You can continue to attempt to resolve the issue by clicking ‘Add a New Proposal’, ‘Accept’ (to accept the seller’s proposal), ‘Upload Evidence’ or ‘Edit’ (to modify comments on the proposal).

      VE

      Seller’s/AliExpress’ Proposal

      Seller’s Proposal
      Proposal: No return & No refund
      New proposal provided
      Comments:
      custom is buyer’s duty

 36. Merhaba ben aliexpress e kayıt oldum bayağı siparişim var fakat adrese ilçeyi yazmamışım istanbul istanbul olarak gözüküyor sorun olurmu acaba şimdiden teşekkürler 🙂

  • Eğer adresin kalan kısmı yeterince açıklayıcı değil ise sorun olacaktır 🙂 En kısa sürede adresinizi düzeltmenizi ve henüz kargolanmamış ürününüz var ise satıcılar ile irtibata geçmenizi öneririm.

 37. Merhabaa aliekpreste adresimi yazdım ama sonradan eksik olduğunu gördüm sadece mahalle kısmını yazmamışım sokak apartman daire no il ilçe numaram hepsi doğru acaba elime ulaşırmı daha bugün sipariş verdim

  • Aleixpress hatalı adres yazma konusunda tavsiyem kargoyu takip ederek şubeye geldiğinde şubeden almaktadır. Ama genellikle PTT görevlileri bölgelere hakim olduğu için adresi bulabiliyor.

 38. Merhaba ben Bağcılar’da oturuyorum ama bunu yazmamisim diğer herseyim doğru sorun olurmu gelmesinde

 39. ya ben adresimi yazıyorum ama ingilizce yazmamı istiyo ne yapmam gerekiyor

 40. ya ben adresimi yazıyorum ama ingilizce yazmamı istiyo ne yapmam gerekiyor

 41. Merhaba adres bilgileri yazıyorum kayıt yapamıyorum

 42. merhaba ben adresi xxx mahallesi xxx sokak no :11/6 şeklinde yazdım fakat bazı yerlerde no:11 daire:6 şeklinde yazıldığını gördüm nasıl yazmalıyım?

 43. Ya acill 2 adres ingilce diyor

 44. Ben kıranardi fatih mahallesi yazmak yerine fatih mahallesi yazdim. Ve şehrimde 2 fatih mahallesi var . Geri kalan bilgiler tamamiyle dogru .
  Sorum olur mu ? Kargo şuan şehrime dogru geliyo

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir