Anasayfa » Alışveriş » Aliexpress » Aliexpress Gümrük Vergisi Hakkında Herşey
Aliexpress Kargo  Aliexpress Kargo

Aliexpress Gümrük Vergisi Hakkında Herşey

Aliexpress Gümrük
Aliexpress Gümrük

Yurt dışından alışveriş yaparken akla gelen ilk konu gümrük vergisidir. Aliexpress gümrük vergisi, alışveriş yapanlar tarafından oldukça merak edilmekte ve her kişiden farklı yanıtlar gelmektedir. Bu konumuzda aliexpress gümrük fiyatları hakkında bilgileri paylaşacağız.

Aliexpress’ten Alışverişte Sınır

Aliexpress üzerinden alışveriş yaparken belli sınırlar vardır. Yaklaşık olarak 150€ veya karşılığı bir para birimi tutarı kadar alışveriş yapabilirsiniz. Bu limit yasal sınır olup bu sınırın çok daha üzerinde alışveriş yapan ve sorunsuz bir şekilde ürünlerini teslim alan kişiler mevcut. Bazı istisnalar olabilir, ancak bu alışverişlerde devletin öngördüğü üst limit 75€ olarak belirlenmiştir.

Bu sınırın aşılması durumunda paketiniz kontrole girer ve sizden çeşitli gümrük vergileri talep edilebilir. Bu vergiler ürüne ödediğiniz ücret ile orantılanarak hesaplanmaktadır.

Aliexpress Gümrük

Aliexpress üzerinden aldığınız ürünler eğer devletin belirlediği yasal sınırları aşıyor ise gümrük vergisi ödemek ile yükümlü olursunuz. Gümrük vergisi ödemeyi kabul etmediğiniz durumlarda, paket geri gönderilerek size teslim edilmeyecektir.

Bu gibi durumlarda siparişinizi teslim alamayacağınız için ödediğiniz ücretin yanması gibi bir durum söz konusu olabilir.

Aliexpress Gümrük Sorunları Çözümü

Eğer ürününüz satıcıya iade edildiyse hemen hiç vakit kaybetmeden dispute kaydı oluşturmanızı tavsiye ederim. Aliexpress dispute nasıl oluşturulur? Dispute kaydını oluşturarak iade giden ürüne itiraz ederek satıcıdan ödemiş olduğunuz ücreti talep edebilirsiniz. Aksi taktirde ürün geri gideceğinden dolayı siz talep etmedikçe kolay kolay satıcı size parayı iade etmeyecektir.

Kısa bir onay sürecinden sonra ürünün geri döndüğü görününce ücret iadeniz yapılacaktır. Böylelikle mağduriyet yaşamamış olursunuz.

Aliexpress Gümrüğe Taabi Ürünler

Aliexpress üzerinden alışveriş yaparken fiyatı uygun olan her şeyi almamamız gerek. Çünkü her ürünün Türkiye’ye girişi yasal değildir. Bir çok ürünün fiyatı oldukça düşüktür ancak sipariş verdiğiniz zaman gümrük kapısından öteye geçemez. Hal böyle olunca mağduriyet kaçınılmaz olur. Gürmrüğe taabi ürünleri kısaca inceleyelim;

 • Sim kart takılabilen mobil iletişim cihazlar
 • İlaç v.b tıbbi/bitkisel ürünler
 • Ateşli silah ya da kesici aletler
 • Makyaj ürünleri
 • Sıvı ürünler
 • Gümrük üst sınırını geçen tüm ürünler
 • Bitki ve benzerleri

Gümrükte sorun yaşamanızı sağlayan ürünler genel anlamı ile yukarıdaki gibidir.Bu ürünlerden sipariş vermediğiniz ve üst sınırları dikkate alarak alışveriş yaptığınız sürece Aliexpress gümrük vergisi konusunda herhangi bir sorun yaşamazsınız.

Popüler Aramalar

 • aliexpress gümrük
 • aliexpress gümrük vergisi
 • aliexpress gümrük limiti
 • aliexpress gümrük sınırı 2016
 • aliexpress vergi sınırı
 • aliexpress vergi
 • aliexpress gümrük sınırı

Hakkında fatihmertcan

Yazıyorum, o halde varım! Wordpress + Kahve = Keyif

Bunları da okuyun

2 310x165 - Aliexpress 11.11 Kampanyalı Ürünler

Aliexpress 11.11 Kampanyalı Ürünler

Popüler Aramalaraliexpress kampanyalı ürünlertr aliexpress kampanyalı ürünler

50 Yorumlar

 1. slm mesala bir cep telefonu aldık ne kadar gümrük vergisi çıkar

 2. Kardesim 30 euro diyor limit devletin koydugu. Aklima takilan su kargo bedeli dahil mi yoksa sadece urunun fiyatimi

 3. 1630 liralık bir keman aldım gümrük vergisi için beni aradılar moralim çok bozuldu sizce ne kadar bir ücret öderim

 4. Merhaba kredi kartı bilgilerini grdikten sonra en üstte adresi başka yere yönlendirdiniz nakliye ücreti değisebilir diye bir yazı çıkıyor ve ödeme kabul etmiyor … lütfen yardım nerede yanlış yapıyorum

 5. Ben kktc vatandaşıyım ve kktc de yaşamaktayım tatil için Türkiyeye geleceğim. alacağım ürün araba için park sensörlü monütörlü ve kameralı ayna 190 dolar civarında. kalacağım oteli adres olarak vermeyi düşünüyorum. Ürün gümrüğe takılır mı?

 6. Çinden 240 dolarlık ekran kartı almayı düşünüyorum satıcı ile konuşup hem ismini hemde fiyatini gümrüğe takilmıcak şekilde yollatsam sıkıntı çıkarmı?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir