Aliexpress’de Sorunla Karşılaşırsak Ne Yapmalıyız?

images - Aliexpress'de Sorunla Karşılaşırsak Ne Yapmalıyız?Merhaba arkadaşlar,

Bu yazıda Aliexpress‘de bir satıcı ile problem yaşarsak takip etmemiz gereken adımları kısaca özetleyeceğim. Aliexpress Asya’daki bir çok ihracatçıya perakende satış imkanı sunan bir sistem. Bu yüzden aliexpress’de veya alibaba.com’da satıcı olmak Asya’daki bir satıcı için önemlidir. Bunu unutmamak gerekir. Online alışveriş yaparken (özellikle ilk alışverişimiz ise) hepimiz güven sorunları yaşarız. Acaba gelecek mi? Kredi kartı numaramı görürler mi? Ya dolandırılırsam?

Bir durum varsayalım;

Aliexpress‘den sipariş verdiniz, üstünden uzun süre geçti ancak ürün elinize gelmedi. Böyle bir durumda ilk yapmanız gereken, kargo takip numarası ile Ptt’den yurtdışı gönderi sorgulamasıdır.Diyelim ki burada da durumla ilgili hiç bir bilgi yok.Satıcıya siparişinizin bilgi sayfasının altındaki mesaj bölümünden bir mesaj göndermelisiniz. Aliexpress‘de genelde ingilizce mesajlaşılır, utanıp sıkılmayın, çinliler çok mu iyi ingilizce konuşuyor sanıyorsunuz? 😉 Yine de mesaj yazarken bir translate uygulaması kullanabilirsiniz.

Satıcıya “I didn’t received my order yet, and i can’t have an information about it.” ( Siparişim elime ulaşmadı ve hakkında bilgi edinemiyorum.” şeklinde bir mesaj göndermiş olalım. Ve varsayalım ki, satıcı cevap vermedi, geç cevap verdi ya da cevabında sizi geçiştiriyor. Bu durumda hatırlamamız gereken olay şu; Karşımızdaki kişi de satış yapmaya çalışıyor ve hakkındaki herhangi bir kötü iddia kendisi için büyük dezavantajdır.

Bu yüzden size önerim; ilk olarak satıcıya sorunu çözmezse aliexpress’e şikayet edeceğinizle ilgili bir mesaj atın. Bu durumda satıcı olayı ciddiye alacaktır, çünkü aliexpress şikayetler konusunda çok titizdir. Öyle ki bazen ciddi dille yazılmış bir şikayet satıcının Aliexpress.com‘daki dükkanının kapatılmasına sebep olabilir.

İkinci bir durum varsayalım; ürün elinize beklediğiniz sürede problemsiz bir şekilde geldi ancak paketi bir açtınız; karşınızda resimde gördüğünüzle alakası bile olmayan, bedava verseler kullanmam diyeceğiniz türden bir ürün var. Bu durumda hemen Aliexpress‘e giriyoruz, satıcıya ilk başta ürünün kalitesizliği ile ilgili bir mesaj atıyoruz.

Bu durumda satıcı 3 şey yapabilir:

1. Umursamamak:
Bu durumda tüm acıma duygunuzu şöyle bir kenara koyup, feedback’inize 1 yıldız verin, ürünün kalitesizliğini hem Türkçe (Türkçe karakter kullanmadan) hem ingilizce bir şekilde feedback’in yorum kısmına yazın. Çünkü ben de dahil olmak üzere neredeyse tüm aliexpress müşterileri, alacakları ürünün feedbacklerine bakarlar. Türkçe yazmanızı neden söyledim? Çünkü alışverişi seven bir millet olarak biz Türk’ler aliexpress’i ve Çin’İ zengin ediyoruz. Dikkat ederseniz aliexpress’de Türk müşteri bolluğu var. Ve eğer bir Türk müşteri, oraya kendi dilinde yazılmış kötü bir feedback görürse, o ürünü almayacaktır. Buna hepimiz dahiliz herhalde 😉

2. Durum:
Satıcıdan şu anlama gelen bir mesaj alırsınız; “Ürünün öyle olduğunu biliyorum, gelin ben size 5USD’lik bir indirim yapayım siz bana 5 yıldızlısından bir feedback verin.” Bu oyuna gelmeyin. Neden mi? Çünkü ilk olarak asla dediklerini yapmayacaklardır.İkinci olarak, Vereceğiniz iyi bir feedback, birçok insanı sizin durumunuza düşmeye itmek demek. Aynısı bize yapılsa hoşlanmayacağımız bir durum. Bu yüzden bu teklifi reddediyor ve Aliexpress‘e bir güzel şikayet ediyoruz.

3. Durum:
Yeni bir ürün göndermeyi veya paranızı iade etmeyi teklif edecektir. Bu durumda en sağlam olanı refund (iade) istemektir. Ancak isterseniz yeni bir ürün teklifini de kabul edebilirsiniz.Tabii gönderip göndermeyeceğinden emin olmak kolay değil. Kısaca ne demek istediğimi özetleyeyim;

Aliexpress satıcılarından çekinmeyin. Onlar da insan siz de. Onların başarılı olmak için size ihtiyacı var. Olumsuz bir durumla karşılaşırsanız, şikayet etmekten çekinmeyin, aliexpress müşteri odaklıdır. İngilizce mesajlaşmaktan korkmayın, çoğu sizden benden kötü ingilizce bilir. Hakkınızı korumaktan çekinmeyin. Ayrıca aliexpress kredi kartınızı kullanarak bir işlem yapamaz. Bunun yanında alışverişlerinizde siz nasıl satıcıya feedback veriyorsanız, onlar da size feedback veriyor. Ve aldığınız olumlu feedbackler sizi hiç bir ücret gerekmeden yüksek üyelik seviyelerine çıkarabiliyor. Böyle durumlarda attığınız mesajlar, verdiğiniz siparişler, ilettiğiniz şikayetler daha çok dikkate alınıyor.

Yani ciddi bir durumla karşılaşmadan ortalığı yakıp yıkmıyoruz, ancak hakkımız yendiği takdirde susmuyoruz. :)”

Hepinize keyifli alışverişer diliyorum.

İyi Akşamlar..

Popüler Aramalar

 • aliexpress kargom gelmedi
 • aliexpress ürün gelmedi
 • aliexpress ürün gelmedi ne yapabilirim
 • alibaba express ürün gelmedi
 • aliexpress sipariş gelmedi ne yapmalıyım

Hakkında hbstngl

Adobe Premiere, Adobe Photoshop, Aliexpress, Alibaba, Online Satış, Sosyal Ağlar ve Apple Aygıtları hakkında sorularınızı elimden geldiğince cevaplarım. Profesyonel olarak ithalat yapıyor, kendi online alışveriş sitemi yönetiyorum. Sitede yeni yazarım, hatalarımı mazur görün :)

Bunları da okuyun

Hepsiburada

Hepsiburada.com da Neler Oluyor ?

1998 yılından bu yana hizmet veren Hepsiburada.com, Doğan Online bünyesinde yer alan en bilindik, en …

331 Yorumlar

 1. Merhaba aliekspres ten alisveriş yaptım güvenilir site fakat istediklerim sadece amazon veya ebaydan var ebaydan saç boyası ürünü cilt bakım maskeleri almak istiyorum size danışmak istedim bu ürünlerde problem olurmu gelmesi ve ebaydan hiç alışveriş yapmadığım için biraz bilgi almak istiyorum sizden ?

  • Merhaba, kozmetik grubunda gümrük sorunu yaşanmaktadır. Sağlığa doğrudan etkili ürünler olduğu için izin belgesi olmadan ne yazık ki gümrükten geçememektedir. Amazon, ebay gibi siteler oldukça güvenlidir. Gönül rahatlığı ile alışveriş yapılabilecek sitelerdendir.

 2. Merhabalar hocam. aliexpressten nebula vaporesso diye bir elektornik sigara getirmek istedim 67$ ‘a 15 gün sonunda mal gümrüğe girdi ama gümrükte takıldı ve alıcıya geri gönderilmek üzere yollandı diyor.
  (sonradan öğrendim e sigaranın yasak olduğunu) tabi bu durumu öğrenditen sonra dispute açtım malım gümrükte takıldı diye. satıcı ise malın kendisine ulaşacağından endişe duyduğunu söyledi ve eğer ulaşırsa ödeme yapacağını söyledi, bende heralde gider diye disputeyi bozdum(disputeyi bozmasaydım 1 gün sonra aliexpress devreye girecekti acaba benim lehimemi gelişecekti nilmiyorum?) benim param hiç mi oldu acaba
  yardım ederseniz minnetar kalırım. iyi günler dileğiyle.

  kargo takip numaram : RS770046666NL

  • Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Hemen tekrardan dispute açın. Bu durumlar tamamen kullanici leyhinedir. Satıcının oanaylamama gibi bir durumu yoktur. Eğer işi yokuşa sürerse de Aliexpress devreye girer ve er ya da geç parayı geri alırsınız. Şimdiye kadar neredeyse gümrüğe takılan 15 tane elektronik sigaranın iadesini aldım.

   • Yardımınız çok için teşekkürler .

    • Ben teşekkür ederim. Haklı olduğunuz zaman Aliexpress’te kolay kolay paranız kalmaz.

     • hocam dediğiniz gibi dispute açtım tekrar adam bu sefer tekrar bir teklifle geldi ve şunları söylüyor

      ” hello, i confirm the shipping company ,your package returned it, i will resend to you, please close your dispute, or i will do as you, please reply me sooner.”
      ( bu arada tekifinde 0 $ gözüküyor)
      demiş bende adama sadece paramı istiyorum diye mesaj attım disputeyi bozmak istemedim çünki eğer bozarsam büyük ihtimal süre bittiği için bir daha açamıyacağım.

      simdi ne yapmalıyım dersiniz. (bu arada ayın 12 sinde aliexpress devreye giriyor.)

      Çabuk yanıt verirseniz çok sevinirim .

      saygılar.

     • Öncelikle gecikme için kusura bakmayın. Satıcı iade talebini kapatmanızı istemiş. Bu tip durumlarda asla satıcıya itibar etmeden hakkınızı aramaya devam edin. Bırakın Aliexpress devreye girerek çözsün olayı.

     • eyvllh sağolun aliexpress halletti.
      sizde satıcıya bu kadar uğraştırdığı için 1 puan mı veriyim. yoksa daha merhametli mi olayım.

     • Hak yemeden puanlamak lazım 🙂 Gerçekten ölçüp tartarak karar vermek çok daha iyi olur.

 3. 2 ay önce 4 parça ürün aldım ve 4 ü de security check success bölümünde 2 aydır. Kargo numaralarıyla Hiçbir bilgi alamıyorum sanırım Türkiye de geçerli olmayan numaralar. Ürünlerimden bir tanesinin onay süresi yarın doluyor. Satıcıya mesaj attım. Tartışma açmalı mıyım ? Ne gibi bir yol izlemem gerekiyor?

 4. Merhaba Aliexpress üzerinden 07.05.2017 tarihinde oynadığım oyun olan CS:GO’daki kelebek bıçaktan aldım ancak hala ürün “Tedarikçi siparaşinizi kargoladı” Kısmında bekliyor yardım edebileceğiniz bir konu varmı?

 5. merhaba fatih bey. Aliexpresten 4 ay önce 50 dolara e sigara aldım. GGümrükten döndü. Sürenin bitmesine 3 gün kala dispute açtım ve kazandım. Fakat 2 aydır para hesabıma gelmedi. Aliexpres iade yaptıklarını ve bankayla konusmam gerektiğini söylüyor . Banka ise boyle bir iade olmadıgını soyluyor. Ali expresse bunu soylediğim zaman mail adresinize geri dönüş yapılacak diyor fakat hic geri dönüş olmuyor. Tükendim kaldım. Ne yapacagımı bılmıyorum lutfen yardım edin.

 6. merhaba fatih bey. Aliexpresten 4 ay önce 50 dolara e sigara aldım. GGümrükten döndü. Sürenin bitmesine 3 gün kala dispute açtım ve kazandım. Fakat 2 aydır para hesabıma gelmedi. Aliexpres iade yaptıklarını ve bankayla konusmam gerektiğini söylüyor . Banka ise boyle bir iade olmadıgını soyluyor. Ali expresse bunu soylediğim zaman mail adresinize geri dönüş yapılacak diyor fakat hic geri dönüş olmuyor. Tükendim kaldım. Ne yapacagımı bılmıyorum lutfen yardım edin.

 7. Merhaba, aliexpress’ten aldığım ürün bozuk çıktı satıcı yenisini gönderdi o da olmadı ve onay süresi geçtiği için para otomatik olarak satıcıya aktarıldı. Satıcıyla paranın yarısını iade etmesi için anlaştım satıcı paypal hesabı istedi ancak paypal Türkiyeden çekildiği için bu mümkün olmuyor sanırım. Bu satıcı bana parayı nasıl gönderebilir. Alipay yoluyla olur mu olursa nasıl olur. Teşekkürler.

 8. Merhaba, aliexpress’ten aldığım ürün bozuk çıktı satıcı yenisini gönderdi o da olmadı ve onay süresi geçtiği için para otomatik olarak satıcıya aktarıldı. Satıcıyla paranın yarısını iade etmesi için anlaştım satıcı paypal hesabı istedi ancak paypal Türkiyeden çekildiği için bu mümkün olmuyor sanırım. Bu satıcı bana parayı nasıl gönderebilir. Alipay yoluyla olur mu olursa nasıl olur. Teşekkürler.

 9. mushimotogillerdeyim

  Merhaba. Aliexpresten subat ayinda ürün aldim ama hala gelmedi. Mesaj yazdım ve biz gönderdik ulkenizde ki kargo ile alakali olabilir orayla iletisime gecin dedi.
  Gectim ptt bana takip numarasi istedi .. Verdim bana gelen mailde ki takip numarasini ama Turkiye icin gecerli olani istedi ..eee yok.. Nereden alayim.. Aldiginiz yerden sorgulayin isteyin dedi ! . yardimci olan yok.. Sizin bir öneriniz var mi?

 10. Merhaba,ben 1 Nisan da aliexpressden iki tane ürün sipariş etmiştim bana 1 mayıs da geldi ama bir tanesi geldi.Satıcıya sorunu çözmez ise aliexpresse şikayet edeceğim yazdım sorun için özür dileriz size Yen’i bir tane göndereceğiz yazdı.Benim sorum şu koruma süresi bittikten sonra da satıcı ürünü gönderebilir mi? Veya koruma süresi bittikten sonra satıcıyla konuşabilir miyim?

 11. Merhaba, Aliexpresse üye olabildim.Bir konu öğrenmek istiyorum,acaba alışveriş için ebay’mı yoksa tr.aliexpress’mi daha iyi ve güvenlidir.

 12. Merhaba ben az evvel aliexpress com sitesine üye olamadığımı belirten bir mesaj yollamıştım.Sizden ricam cevap yazabilirseniz çok sevinirim çünkü bir an evvel almak istediğim ürün var ve ben bu siteye üye olmak istiyorum.Teşekkürler…

  • Tam olarak ne gibi bir hata almaktasınız?

   • Merhaba,ben Aliexpress.com ve tr.aliexpress.com sitelerine üye olmak istiyordum,sitedeki yeni üye katıl ikonuna tıkladığımda benden istenen gerekli bilgileri tek tek girdiğimde yanlarında yeşil renkli çek onay işareti çıkıyordu yani bilgilerin doğru olduğunu teyit ediyordu.Bilgilerin tamamını girdikten sonra hesabımı oluştur ikonuna tıkladığımda ekran başa dönüp yeni hesap oluştur yazısı çıkıyordu:Bu işi defalarca deneme rağmen aynı hatayı veriyordu ve sonunda üye olamadım.

  • ben siteden ürün aldım gelen ürünle benim ürün uyuşmuyor bildirdim para iadesi istedim adamlar delil istedi yolladım satıcı paranızı ödemeyi kabul etti ama para iadesi için anlaşmazlık açtım dediler bunu değiştir bize zarar veriyor değişemedim link istedim atmadılar sonra tekrar yardımınıza ihtiyacımız var lütfen bize zarar veriyor değişin dediler yada anlaşmazlığı kaldır demnildi üçkağıtcılar kaldırsam paramı alamam şimdi ise bu bizim ürünümüz değil diye çamura yatıyor adamlar bu sitede satıcılarıda güvenilir değil gelen ürün elinizde patlar bilginiz olsun ben şikayetciyim bu duruma

 13. Merhaba ben sipariş vereli 3 ay oldu parayı anında kestiler ama gerisi yok ne takip nosu ne farklı bi işlem satıcıya msj attım ama okumadı bile bu konuyla alakalı ne yapmam gerek lütfen yardımcı olurmusunuz

 14. Merhaba, bozuk gelen ürün için iade istedim de, paypal üzerindne ödemeyi teklif edip 0$ teklif etti. Reddettim, aliexpress devreye girdi ve ürünü iade etmeden full para iadesi teklifi sundu. Kabul ettim. Satıcı mesaj olarak e posta istemiş. İadenin benden bir bilgi istemeksizin gerçekleşmesi lazım değil mi? E posta istemesindeki amaç ne olabilir? Teşekkürler

 15. Ben aliexpres ten bir eşya alıcam ama ben genelde ev de olmuyorum ve kargocu geldiği zaman ben evde olmasam kargoyu nereye götürecek

 16. Merhaba. Ben aliexpress’den otomobil yedek parçası(oksijen sensörü) siparişi verdim; ürün geldi araca taktım ancak ürün çalışmıyor bu durumda ne yapabilirim araca takıldığı için kullanılmış oldu geri gönderilebilir mi. Ya da satıcı belki çalıştı ama çalışmadı diye yalan söylüyor olabilirsin diye bilir mi. Böyle durumlarda kısmı para iadesi mi istenmeli.

 17. Benim sorunum şu bana şöyle bir measj geldi
  Your order has been cancelled because payment was not made before if you would still like to but this item please reorderit at aliexpress ne yapmalıyım ???

 18. Merhaba AliExpress ürün aldım ürün Türkiye’ye geldi bana verdikleri takip numarasından takip ettiğimde Konya’da başka bir isme teslim edildiği gözüküyor ben İstanbul’da oturuyorum daha önce verdiğim ürünler adresine gelmişti bu durumda ne yapmam gerekiyor

 19. AliExpress ten 3adet ütün aldım ve yanlış aldığım için anında iptal ettim kredi kartımdan parayı cekti satıcı ile konuşup iptali gerçekleştirdim suanda param onay bekleyen işlemlerde gözüküyor hesabıma ne zaman geçer acaba bu iadenin parası.

 20. Merhaba,
  Aliekpress ten bir ürün için sipariş vermeden satıcıya mesaj yazdım. Daha sonra aynı satıcı iki yerden mesaj atmıs güvenle alabilirsiniz diye diğer mesajına dikkat etmediğim için görmedim. Ürün kargolamıs hemen benim istediğim ürünün daha çok talep göreni fakat ben böyle bir şey istemedim. Bunu belirttim ve tabi bekleyin kargo yolda Vs gibi biraz üsteledi. İptalini istedim sonunda etti para iade olacak dedi. Fakat bende para ile ilgili ödemeyi şimdi yapın diye bir şey çıkmıştı. Ama karşımda gelecek provizyonlarda tutar gözüküyor. Bu nasıl gerçekleşti. Yardımcı olabilir misiniz?

 21. Merhaba ben bir ay önce aliexper den çanta sipariş ettim ürün hala ulaşmadı bana
  Kartımdan paramı kesmişler ürün yok ortada ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim

 22. Ben ilk defa alisveris yaptim aliekspresten ucretini odedim 6 7 urunden 3tanesi tedarikci siparisinizi kargoladi diyor ama diger urunlerde siparis islem zamanini uzat yazıyor ne yapmaliyim neden onaylanmadi mesaj geldi saticida bi ürün icin odemenizi yapmadiniz diye ama kartimin hesap ozetine baktigimda odenmis görünüyor ne yapmaliyim birisi yardimci olsun lutfennnnn

 23. siparişler eksik geldi dolandırıcımısınz siz 11 saat para ödedik 3 adet geldi

 24. Merhaba ben siparis verdim ve pdemeyi yaptiktan sonra siparislet bolumunden bakmak isyedim ama yoktu siparis tamamlanmis siparis olarak gözükuyor ama urun siparis verdigim dkkada teslim edilemez gonderi takibi kapali bir urun napmam gerekiyo daha yeni oldu para iadesi yapabilirmiyim urun yinede gelirmi şikayet etme gibi bir imkanim varmi

 25. Merhaba,Ben tam 1 ay önce ürün sipariş ettim.Her ey güzel gidiyordu.4 martta iken 10 mart saat 21:30 da transit ülkenden ayrılış diyordu.Bende bilet falan almıştır diye kafama takmadım.Tarih şuan 27 mart.Teslimata girince hala 10 mart transit ülkeden ayrılış diyor.neredeyse 20 gündğr gemide mi bu ürün.Bu arada yanlışlıkla sipariş gelmeden onayladım.Belkide onaylayınca gelir fana diye.Lütfen yardım edin!

 26. Ahmet Yıldırım

  Hocam merhabalar, geçen hafta bir ürün satın aldım ama hala kargoya verilmedi 2 gün içinde gönderilmezse otomatik olarak sipariş iptal edilecektir yazıyor. eğer iptal edilirse param otomatik olarak hesabıma geçer mi ? yoksa AliExpress e şikayet yazısı mı yazmam lazım ? satıcı mesajlarıma cevap vermiyor.

  • AliExpress üzerinden verdiğiniz sipariş belirtilen sürede kargoya teslim edilmezse sistem otomatik olarak siparişinize ait ödemiş olduğunuz tutarı ilgili kredi kartınıza iade edecektir. Herhangi bir işlem yapmanız gerek yoktur.

 27. Merhaba aliexpress den alıșveriș yapıcam ama tek seferde biraz fazla eșya alıcam (telefon kılıfı,dövme,baskül,el feneri)acaba tek seferde fazla alacağım için gümrükte takılır mı

 28. Aliepress satıcıları ürünlerimin üzerine adresimi belirtmediği icin ürün Türkiye’ye geldiğ halde bana ulașmadı.Ne yapabilirim?

 29. Ben klavye satin Aldim bugun 24 saat icinde onaylancak falan diyordu tm dedim bi sure sonra bi bakiyim dedim onaylamayla ilgili bisi yoktu ve siparisim takip de edilemiyordu yani aldim gozukuyor sanirsam klavye bisiyede tiklamadim iptalde etmedim napmaliyim ?

 30. Sipariş vermek istedim ödeme bilgilerimi de girdikten sonra:’ üzgünüm. Biz şu anda bir daha asla sipariş süreci. Siparişleriniz kapalı ya da donmuş ‘ uyarısı veriyor ve ne olduğunu anlamadım, bilen biri yardımcı olursa sevinirim.

 31. Ben 67$ lik sipariş verdim oynaylanmadan iptal ettim fakat yanlis iptal etmişim para satıcıya geçti galiba tamamlanan sipariş yazıyor müşteri hizmetleri iptal ettik endişelenmeyin 20 iş gününde paraniz iade diyor iade yaparlarmı yada ne yapmam gerekiyor yardım lutfen

 32. Ben 60 tlye bi ürün sipariş ettim fakat adam kaç gündür ürünü kargolamadi bile hala sevkiyat bekleyen siparişlerde. Zaten ürüne artık tıklayınca irün geçerli değil diyor şimdi ben napayım süreyi uzatıyım mı 4 gün kaldı para iadesi olur mu öylece bıraksam ? 7 gün geçti birsürü mesaj attım hiç cevap yok.

 33. İyi akşamlar 3 ay önce aliexpressten aldığım ürün gelmedi açık anlaşmazlıktan param iade oldu tarafıma bugünde kargom geldi ürün bedavaya geldi ne yapacağım şimdi ben

 34. merhaba arkadaşlar aliexpresten 170 dolarlık 4 adet ürün aldım bunun 15 doları kargo parsı. Ürün gümrüğe takıldı.Dispute açarken sadece ürünleri seçebildiğimden kargo parasını alamadığımı anladım. Fakat şöyle bir durum var.mesela ürün 60 dolar. Geri ödeme miktarı yazılan yerin yanında bilgilendirme var 0.01 dolar ile 78 dolar arasıda rakam girin diye. Daha önceden dispute açtığımda bu rakam satın aldığım rakamdan fazla yazılamıyordu. Şimdi neden 60 dolardan fazla rakam yazabiliyorum. Bir ürünüm daha var 3 aydır gelmeyen onda aynı işlemi yaptığımda para iadesi kısmına aldığım fiyattan fazlasını yazamıyorum. Anlamadığım diğer 60 dolarlık alışverişte neden fiyat aralığını fazla belirtiyor.

 35. Ekim 2016 da aliexpress ten 3 ütün siparişi verdim. 5 ay oldu hâlâ ürün elime ulaşmadı. Satıcılara sürekli mesaj gönderiorum bana cevao yazan yok. Para iadesine başvurdn yine birşey yok. Aliexpress e nasıl şikayette bulunabilirim. Ortada büyük mağduriyet var.

 36. Hocam aralık 26 sında bi siparis verdim gümrükten geri dönmuş yazdım adama cevap vermedi bende dispute actım karsıma miktar yazmamla ilgili yerler cıktı %80 para iadesi felan diye bende kabul ettim simdi siparişlerim bölümünde dispite fineshed yaziyo baska da birsey yok tıklayınca yaptgmz konuşmalar felan çıkıyor durum nedir paramı yatırırlar mı ?
  Bi yardimci olur musunuz size zahmet ne kadar süre sonra yatar param uç gün oldu disputeyi acıp kabul edeli .

 37. ben 2 ay önce ayakkabı almıştım 140 lira gibi fiyatı fardı ben bekledim 1 ay oldu ürün elime geçmedi satıcı ile iletişime geçtim o bana yok bakıyoruz yok bekleyin gibi şeylerle sürekli uzattı ben iyi niyetimden 2 haftadaha bekledim dayanamadım tartışma açtım paraya yatırdığıma dağir makbuz ekran fotorafı vs koydum ve 18 ocakta para iadem yapılmış 170 lira şaşırdım dayıma almıştım bugün 20 ocakta ayakkabı gelmiş ve gayet istediği gibiymiş ben şimdi ne yapayım para bende kaldı herhalde o aradaki 40 lirada geçikme parası olarak düşünüyorum

  • Gecikme ücreti değil dolardaki kur farkı o aradaki 40 TL’lik fark. Satıcıya mesaj atıp durumu anlatın, yeni bir sipariş verip direkt olarak onaylayın. Satıcıya kargolamamasını belirtin.

 38. Merhaba benim siparişim gelmedi. Bekleme sürem bittikten sonra tartışma açıp paramı geri iade istedim.Fakat bana bir mail geldi 10 gün içinde sipariş izleme bilgilerinizi ekleyin yoksa otomatik ücret satîcıya aktarılicak diye ama malesef ben ne demek istediklerini anlamadım .Sayfama girdiğimdede böyle bir şıkla karşılaşmadım.Zamanım çok az kaldı ne yapmam gerekiyor?neyden bahsedilmiş ne yapmam gerekiyor lütfen bana yardım edin

 39. Verdiğiniz detaylı bilgi için çok teşekkür ediyorum gerçekten bu yararlı ve aydınlatıcı bir bilgi sayesinde artık daha cesurca ve güvenle alışveriş yapabileceğimi düşünüyorum.

 40. Merhaba arkadaşlar urunum turkiyeye geldi gozukuyor ancak tekrar yurtdisina sevk edildi yaziyor anlamadim yardimci olur musunuz. Siparis barkod numarasi:
  RS490037784NL

  • aynısı basıma geldi hala urune ne oldu bilmiyorum.Okadar sacma kanunlar var ki bizim gümrükler bazı ürünleri geri cevirip vatandasını elin cinlisine karsı rezil ediyor maalesef !!

  • Velihan kardeş aynısı bana da şimdi oldu aydında oturuyorum kargo aydına geldi ama benim haberim yok. Teslim edilemedi diye yurt dışına gitmek üzere İstanbula göndermişler iade için

 41. Aldığım çanta yırtık çıktı. Geri alın sağlamını gönderin dedim. Form doldurup çantanın fotoğraflarını gönderdim. Fakat satıcı önce para iadesi yapacağını belirtti tekrar birşey ler göndermemi istedi. Fakat bu dediği şeyler sitede kapalı durumda. Beni oyalıyor gibi geliyor nasıl ve nereye satıcıyı şikayet edebilirim. Mail adresini yazabilirsiniz.

 42. Merhaba. Aliexpresten alışveriş yaptım. Daha sonra iptal ettim. 1-2 hafta sonra satıcı mesaj attı. Siparişimin iptalini istiyorum dediğim de Tartışma oluşturun dedi. Baktığımda ürün kargolanmış gösteriyordu. Tartışma oluşturmam uygun olur mu ? Şimdi ürün kargolanmış gözüküyor. İade olduğunda kargo ücreti ödemem gerekir mi ? Ne yapmalıyım yardım edin lütfen

 43. Bir türlü gelmeyen nike marka ayakkabı olan kargom var başakşehir ukim de bekletiyorlar. 24.10.15 tarihinden beri bekliyor. nasıl kargomu oradan aldırabilirim?

 44. Merhaba ben yurtdisindan yaziyorum benim bi sorum olacak ben de aliexspresden siparis verdim ama ingilizce cince yazoyorlar nasil bir yetkili ilerek iletisime girebilirim bana yardimci olabilirmisiniz acilen.

 45. Arkadaşlar ürün gelmeden onayladım param 17TRACK a takip numarasini yaziyorum “böyle bir takip numarası daha girilemedi” diyor. Sizce siparişim gelir mi ? YARDIM EDIN.

 46. Benimde aynı şekilde arkadaşlar 12 şubatta sipariş verdiğim ürün hala gelmedi sevk edildi diye görüyorum fakat hala gelmedi. Birde attığım maillere geri dönüş yok. Nasıl bir yol izlemeliyim? Nereye şikayet edebilirim ?

  • Bende aldım Şubat ayında bi kısmı geldi bi kısmı gelmedi yazıyorum iletimi diyor ama yok nasıl kargo takibi yapılacak bilmiyorum ptt ye gittim gözükmüyor bizim takip kodu değil dedi nerden bakılır acaba

 47. üstat ben aliexpres den bir saat aldım daha 1 sene olmadan mekaniği bozuldu saatçi yapılamayacağını söyledi acaba aliexpres de garanti varmıdır varsa satıcıyla iletişime geçmek için ne gibi bir şey yazmam lazım şimdiden teşekkürler

 48. Aliexpress sikayet mail adresini yazabilir misiniz?

 49. Merhaba.ben aliexpressten daha önce baya alışveriş yaptım ama bu sefer kargom gelmedi,(takipsiz kargo) .oysa chine post registered air mail posta ile gönderileceği yazıyordu.neyse 🙂 kargomun geliş süresinin bitmesine 10 gün kala satıcıya msj attım,bugün baktım ki satıcı kendi kendine süreyi 33 güne uzatmış.haberim bile olmadı.bana “1 hafta daha bekleyin lütfen “diyor.dispute açmalı mıyım sizce? Yoksa 1 hafta daha beklemeli miyim

 50. kredi kartımla alışveriş yaptım yanlışlıkla iki kez sipariş vermişim birini iptal ettim ama kartımda ikisinin de ödemesi görünüyor. bankaya gittim bankada iade işlemi görünmüyor dediler . iptal ettiğim ürünün ücretini nasıl iade edilir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir